Wakacyjne połączenia POLREGIO

Nad morze, w góry, nad jezioro i do puszczy – w wakacje POLREGIO oferuje swoim pasażerom ponad 300 połączeń do miejscowości letniego wypoczynku. Turyści i wczasowicze mają do wyboru dodatkowe połączenia sezonowe oraz kursy całoroczne. Pociągami największego polskiego przewoźnika wygodnie można dostać się zarówno do najpopularniejszych kurortów, jak i do mniej znanych, ale równie atrakcyjnych miejsc oraz do sześciu sąsiadujących z Polską krajów. W letniej ofercie znalazła się także propozycja dla tych, którzy w czasie urlopu chcieliby nadrobić filmowe zaległości.

Klasycznie: nad morze

Nowością w wakacyjnym rozkładzie jazdy są pociągi z Słupska do Ustki oraz ze Sławna do Darłowa (po kilku latach przerwy!), z których już mogą korzystać mieszkańcy regionu oraz pasażerowie z innych części kraju. Pociągi na tych trasach będą dopasowane do godzin kursowania pociągów dalekobieżnych PKP Intercity. Sezonowe pociągi tradycyjnie jeżdżą również z Koszalina do Mielna oraz z Gdyni do Łeby. Miłośnicy plażowicze mają do wyboru także połączenia całoroczne. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów można dojechać m.in. ze Szczecina i Poznania, a do Trójmiasta kursują bezpośrednie pociągi m.in. z Bydgoszczy, Olsztyna, Grudziądza i Elbląga. Poznaniacy i szczecinianie mają do dyspozycji bezpośrednie pociągi do Kołobrzegu. Specjalną ofertę przygotowaliśmy dla wybierających się na Półwysep Helski. Do końca wakacji z Gdyni do Helu będzie kursowało aż 15 pociągów dziennie, a do Władysławowa 16. Z myślą o turystach z rowerami część połączeń na tej trasie obsługiwana jest pociągami składającymi się z pojemnych wagonów piętrowych.

Na górskich szlakach i w uzdrowiskach

Z POLREGIO można dojechać i w Karpaty, i w Sudety. Z Krakowa kursują bezpośrednie pociągi m.in. do: Krynicy-Zdroju (przez Piwniczną), Zakopanego (przez Rabkę-Zdrój) oraz do Żywca (przez Jeleśnię). Dojazd w Bieszczady i Beskid Niski zapewni pociąg z Rzeszowa do Medzilaborzec, który będzie zatrzymywał się m.in. w Komańczy i Łupkowie. Mieszkańcom Wielkopolski szczególnie polecamy bezpośredni pociąg „Kamieńczyk” z Poznania do Szklarskiej Poręby składający się ze zmodernizowanych wagonów, w tym także z wagonu barowego cafeREGIO. Wrocławian zachęcamy do wyjazdów w Kotlinę Kłodzką. Ze stolicy Dolnego Śląska można dostać się m.in. do Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Międzylesia. W stałej ofercie POLREGIO są także pociągi z Zielonej Góry do Jeleniej Góry oraz z Opola do Głuchołaz.

Nad jezioro, do puszczy i nie tylko

Wielbiciele wypoczynku nad mazurskimi jeziorami mają do dyspozycji pociągi z Olsztyna do takich miejscowości jak Giżycko, Ruciane-Nida czy Ełk. Lato to także doskonały czas, aby wybrać się na wycieczkę do miejsc, do których na co dzień nie można dojechać koleją. Weekendowe pociągi POLEGIO dojeżdżają m.in. z Chełma do Włodawy, zatrzymując się po drodze nad jeziorem Białym w pobliżu Okuninki oraz z Białegostoku do Walił, umożliwiając wygodny dojazd do Puszczy Knyszyńskiej. W weekendy na malownicze Roztocze można dojechać z Lublina (pociągi do Bełżca i Zamościa) oraz z Rzeszowa.

W mieście Ojca Mateusza

W tym roku do Sandomierza będą docierały aż dwa weekendowe pociągi: cieszący się dużym zainteresowaniem skład z Kielc oraz zupełnie nowy kurs z Rzeszowa. Ze stacji w Sandomierzu na starówkę można wygodnie dojechać autobusem, którego godziny kursowania zostały dopasowane do rozkładu jazdy pociągów. Mieszkańcom Kielc, którzy odwiedzili już Sandomierz w zeszłym roku, polecamy wycieczki do Bałtowa, Krzemionek i Ujazdu (Zamek Krzyżtopór). Dzięki współpracy POLREGIO z PKS Ostrowiec Świętokrzyski powstało połączenie kolejowo-autobusowe (autobusy skomunikowane z pociągiem), na które można wygodnie kupić bilet w ramach jednej transakcji na portalu e-podróżnik.pl. Więcej informacji o tej ofercie można znaleźć na stronie internetowej POLREGIO.

Na Słowację

Tegoroczną nowością jest powrót po kilkuletniej przerwie bezpośrednich pociągów z Polski na Słowację. To doskonała propozycja m.in. dla sympatyków dobrego wojaka Szwejka, którego zabawne perypetie podczas podróży przez Galicję opisał Jarosław Haszek. Trasa przejazdu pociągów z Rzeszowa i Sanoka do granicy stanowi część międzynarodowego szlaku turystycznego „Śladami dobrego wojaka Szwejka”. Stacją końcową dla nowych pociągów są Medzialborce. To niewielkie miasteczko, w którym znajduje się m.in. muzeum Andy’ego Warhola, światowej sławy artysty pochodzącego z łemkowskiej rodziny. Korzystając z połączeń Kolei Słowackich (Železničná spoločnosť Slovensko), można wyruszyć na południe, np. do Koszyc.

Mieszkańcom zachodniej części kraju polecamy jednodniowe i weekendowe wycieczki do Berlina. Codziennie do stolicy Niemiec można wygodnie dojechać ze Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. Wakacje to świetny czas, aby odkryć uroki Litwy. Pociągiem do Kowna można dotrzeć m.in. z Białegostoku, Augustowa i Suwałk. Nie trzeba zakończyć wyjazdu w Kownie – podróż do Wilna pociągami Kolei Litewskich (Lietuvos geležinkeliai) zajmuje nieco ponad godzinę.

Filmowe lato

„Kino na leżakach” to inicjatywa dla tych, którzy zamiast sal kinowych wolą oglądać seanse pod gołym niebem. W ramach tegorocznej edycji, której partnerem jest POLREGIO, w prawie 40 miejscowościach miłośnicy X muzy mogą zobaczyć ponad 80 filmów. Nadmorskie kurorty: Świnoujście, Ustronie Morskie, Ustka i Chałupy oraz miasta takie jak: Kielce, Radom, Tomaszów Mazowiecki – to tylko wybrane miejsca, do których zawita „Kino na leżakach”. Dokładny terminarz wszystkich seansów znajduje się na stronie www.kinonalezakach.pl.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(31) "Wakacyjne połączenia POLREGIO" ["meta_desc"]=> string(103) "W wakacje POLREGIO oferuje swoim pasażerom ponad 300 połączeń do miejscowości letniego wypoczynku." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-16.0839843727608" ["lng"]=> string(16) "-3.2502085612012" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Wakacyjne połączenia POLREGIO

meta_keys:

meta_desc: W wakacje POLREGIO oferuje swoim pasażerom ponad 300 połączeń do miejscowości letniego wypoczynku.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wakacyjne połączenia POLREGIO

meta_keys:

meta_desc: W wakacje POLREGIO oferuje swoim pasażerom ponad 300 połączeń do miejscowości letniego wypoczynku.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: W wakacje POLREGIO oferuje swoim pasażerom ponad 300 połączeń do miejscowości letniego wypoczynku.