Podróżowanie w pojedynkę – to nic trudnego

Do przemierzania świata nie zawsze znajduje się towarzystwo. Czasem ma się ochotę uciec od całego świata i pobyć z samym sobą. A czasem miałoby się ochotę wybrać w większym gronie, ale nie udaje się zorganizować takiego wyjazdu. Tymczasem, podróżowanie bez towarzyszy może okazać się wspaniałym pomysłem, pozwalającym na poukładanie myśli i życiowych planów, odpoczynek we własnym rytmie i niezakłócony niczym i nikim relaks. Uczy także samodzielności i wiary w samego siebie. Pozwala nie tylko odkryć siebie, ale także przekonać się, że jeśli tylko chcemy, możemy być samowystarczalni.

Jeśli masz ochotę wyjechać samotnie, ale obawiasz się nudy, niepokoją cię myśli o zagrożeniach i braku bezpieczeństwa – podpowiadamy jak zorganizować podróż w pojedynkę, aby włos nie spadł ci z głowy.

1.Dobry plan to podstawa

Jak w wielu innych sytuacjach, tu także należy rozpocząć od porządnego planu. Dobra organizacja podróży pozwoli uniknąć wpadek i niechcianych niespodzianek. Poświęć czas na przeszukanie internetu – stron, for internetowych, porozmawiaj z ludźmi, którzy byli w regionie, który cię interesuje, wykonaj staranny rekonesans. Na podstawie zebranych informacji, zrób wstępny plan – jaka pora roku będzie najlepsza, jaki czas pobytu na miejscu, co chcesz zobaczyć, polecane miejsca, atrakcje i hotele. Dowiedz się, czego należy unikać i na co uważać.

2. Bagaże

Podróżując samotnie musisz pamiętać o ograniczeniach, które z tego wynikają. Masz tylko dwie ręce. Być może ktoś obcy ci pomoże, lepiej jednak zabrać taką ilość bagażu, która pozwoli ci samodzielnie ogarnąć swój dobytek na lotnisku, podczas przesiadek i przystanków. Musisz wiedzieć, ile jesteś w stanie udźwignąć – nie pakuj walizki, której nie ruszysz z miejsca.3. Pakowanie

Tu znowu musisz pamiętać, że w podróży jesteś sam. Nikt nie pożyczy ci szamponu i ładowarki do telefonu. Musisz być w pełni samowystarczalny. Zrób staranną listę, która uwzględnia wszystko, co konieczne, zwłaszcza te rzeczy, które w razie trudno kupić czego na miejscu.

4. Informacje i kontakt

Bezwzględnie poinformuj kogoś ze swojego otoczenia gdzie jedziesz, gdzie się zatrzymasz i jak można się z tobą skontaktować. Jeśli podczas podróży będziesz się przemieszczać, stwórz listę miejsc i podaj komuś główne cele. To bardzo istotny element twojego bezpieczeństwa.5. Dokumenty

Choć nikt tego nie chce, dokumentom zdarza się zgubić. Przechowuj je uważnie, ale na wypadek, gdyby jednak coś poszło niezgodnie z planem, miej papierową kopię (xero) najważniejszych dokumentów, dodatkowo możesz sfotografować je i trzymać w telefonie.

6. Umiarkowany egoizm

Do bycia samolubem nie powinno się zachęcać. Jedziesz jednak zupełnie sam. Nie masz w stosunku do nikogo zobowiązań, ciesz się więc swobodą i rób dokładnie to, na co masz ochotę. Jeśli w centrum chińskiej dzielnicy masz ochotę na hamburgera, to wybierz amerykańską restaurację – bez względu na to, jak głośno głos w twojej głowie przekonuje cię o tym, że twój pomysł jest absurdalny.

7. To co lubisz, tam gdzie lubisz – daj się poznać

Choć podróżowanie w pojedynkę daje wiele radości, miło jest czasem zobaczyć znaną już sobie twarz. Przebywając w jednym miejscu dłużej, wybierz więc ulubiony sklep, kiosk czy restaurację i zaglądaj tam czasem. Znanego sobie już kelnera czy sprzedawcę, możesz zawsze poprosić o pomoc, radę lub przysługę.

8. Mów głośno

Jesteś sam i musisz na siebie uważać. Jeśli czyjeś zachowanie w stosunku do ciebie wydaje ci się podejrzane, niepokoi cię lub martwi – zgłoś to. Możesz iść na policję lub choćby do recepcjonisty swojego hotelu. Grupa ma tę przewagę, że towarzystwo pilnuje się nawzajem. W pojedynkę jest się znacznie łatwiejszym „celem”. Dlatego trzeba koniecznie zwracać na bezpieczeństwo większą uwagę.

9. Asymiluj się

Podróżowanie samemu to wspaniała okazja, żeby prawdziwie poznać lokalny koloryt, atmosferę i ludzi. Hermetyczne towarzystwo dużej grupy odstrasza innych. Kiedy jesteś sam, możesz poznać ciekawych ludzi, fantastyczne miejsca, zwyczaje i usłyszeć ciekawe historie.

10 . Wykorzystaj swój czas

Być może poczujesz się chwilowo samotny, być może przez moment pożałujesz, że nie ma przy tobie bliskich, że nie masz z kim porozmawiać lub nikt nie dzieli z tobą zachwytu nad egzotycznym miejscem. Wszystko to jednak wynagrodzi ci czas, który spędzisz sam ze sobą. W codziennych okolicznościach ktoś zawsze jest obok – partner, dziecko, kolega z pracy, sąsiad – rzadko kiedy można pobyć szczerze sam na sam z własnym ja i własnymi myślami. To niezastąpiony relaks, oddech i możliwość nabrania dystansu do całego świata. A w domu grono najbliższych z przyjemnością posłucha z zaciekawieniem twoich cudownych opowieści z podróży.

Materiał został przygotowany we współpracy z portalem www.pansamolocik.pl

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(68) "Podróżowanie w pojedynkę – to nic trudnego, singiel w podróży" ["meta_desc"]=> string(218) "Jeśli masz ochotę wyjechać samotnie, ale obawiasz się nudy, niepokoją cię myśli o zagrożeniach i braku bezpieczeństwa – podpowiadamy jak zorganizować podróż w pojedynkę, aby włos nie spadł ci z głowy." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(15) "pansamolocik.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-15.2929687478715" ["lng"]=> string(17) "-4.03961782620706" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Podróżowanie w pojedynkę – to nic trudnego, singiel w podróży

meta_keys:

meta_desc: Jeśli masz ochotę wyjechać samotnie, ale obawiasz się nudy, niepokoją cię myśli o zagrożeniach i braku bezpieczeństwa – podpowiadamy jak zorganizować podróż w pojedynkę, aby włos nie spadł ci z głowy.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: pansamolocik.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Podróżowanie w pojedynkę – to nic trudnego, singiel w podróży

meta_keys:

meta_desc: Jeśli masz ochotę wyjechać samotnie, ale obawiasz się nudy, niepokoją cię myśli o zagrożeniach i braku bezpieczeństwa – podpowiadamy jak zorganizować podróż w pojedynkę, aby włos nie spadł ci z głowy.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: pansamolocik.pl

meta_desc: Jeśli masz ochotę wyjechać samotnie, ale obawiasz się nudy, niepokoją cię myśli o zagrożeniach i braku bezpieczeństwa – podpowiadamy jak zorganizować podróż w pojedynkę, aby włos nie spadł ci z głowy.