Hotele SPA & Wellness – relaks na wyciągnięcie ręki

Hotele SPA & Wellness od pewnego już czasu cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Sprzyja temu coraz większa liczba obiektów, w którym można skorzystać z nowoczesnych stref odnowy biologicznej. Nie trzeba nawet jechać do modnego kurortu czy dużego miasta, bo wiele takich ośrodków SPA znajduje się w najbliższej okolicy.

Termin SPA wywodzi się od łacińskiego wyrażenia „Sanitas per aquam”, które oznacza „zdrowie dzięki wodzie”. Ojczyzną SPA jest natomiast belgijskie miasto o tej nazwie, które od czasów starożytnych słynęło z leczniczych właściwości występujących tam wód termalnych. Dziś zabiegi SPA praktykuje się na całym świecie, także w Polsce. W naszym kraju doczekaliśmy się naprawdę imponującej bazy Hoteli SPA & Wellness, które łączą tradycyjne funkcje zakwaterowania z szerokim wachlarzem usług odnowy biologicznej, zabiegów zdrowotnych, zajęć ruchowych czy masaży.

Goście takich ośrodków mogą skorzystać z najróżniejszych form relaksu, takich jak egzotyczny masaż czy pakiety zabiegów, dopasowane indywidualnie pod kątem płci, wieku i stanu zdrowia. Jako przykład można wskazać zabiegi SPA dla młodych mam, które przywracają wygląd i samopoczucie sprzed porodu. Inny przykład to osoby z nadwagą – dla nich dobrym rozwiązaniem są zajęcia ruchowe z instruktorem. Coś dla siebie znajdą też osoby starsze, mężczyźni czy nawet dzieci. Wszystko to uzupełnia dostęp do basenu, jacuzzi, solarium czy sauny.Większość obiektów dysponuje nowoczesnym sprzętem zabiegowym i infrastrukturą, ale równie istotny jest fakt, że w hotelach pracują specjaliści z rożnych dziedzin – kosmetolodzy, dermatolodzy, dietetycy czy psycholodzy. Możliwość skorzystania z ich porady jest dobrym argumentem „na tak” za pobytem w SPA. Wśród gości hoteli SPA & Wellness są osoby walczące z nadwagą, cellulitem czy zniszczoną skórą, ale i takie, które chcą zwyczajnie się zrelaksować po ciężkim dniu/tygodniu.

W hotelach SPA & Wellness widać często całe rodziny, grupy znajomych czy klientów biznesowych, którzy po konferencjach korzystają z uroków SPA. W wielu nowoczesnych hotelach dostępne są tereny rekreacyjno-sportowe, co dodatkowo przyciąga gości. W jednym miejscu mają ono bowiem do dostęp do różnego typu atrakcji. Oferta hoteli SPA stanowi dobrą alternatywę dla siedzenia przed komputerem czy weekendowego chodzenia po galeriach handlowych. Jedyną przeszkodą może być koszt takiego wyjazdu, który dla przeciętnego Polaka ma znaczenie. Niektóre zabiegi kosztują nawet kilkaset złotych, ale przecież nie trzeba z tych korzystać. Równie dobrze można poszukać bardziej przystępnych cen, które pozwolą zrelaksować się, bez wyrzutów sumienia związanych ze stanem konta. Jak znaleźć dobry i tani hotel SPA & Wellness? Wystarczy skorzystać z niezawodnej wyszukiwarki Google albo serwisu skupiającego hotele, by naszym oczom ukazała się pokaźna lista obiektów z najbliższej okolicy. Potem wystarczy już tylko zarezerwować wolny termin w swoim grafiku.

Każdy, w miarę możliwości, powinien czasem pozwolić sobie na odrobinę przyjemności. Pobyt w SPA to bez wątpienia dobra propozycja dla naszego ciała i umysłu – przyjemna, ale i pożyteczna!

Artykuł został przygotowany przez portal www.e-konferencje.pl specjalizującej się w promocji hoteli i obiektów konferencyjnych.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(56) "Hotele SPA & Wellness – relaks na wyciągnięcie ręki" ["meta_desc"]=> string(195) "Goście takich ośrodków mogą skorzystać z najróżniejszych form relaksu, takich jak egzotyczny masaż czy pakiety zabiegów, dopasowane indywidualnie pod kątem płci, wieku i stanu zdrowia." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(16) "e-konferencje.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-11.0742187484583" ["lng"]=> string(17) "-8.40716816243918" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Hotele SPA & Wellness – relaks na wyciągnięcie ręki

meta_keys:

meta_desc: Goście takich ośrodków mogą skorzystać z najróżniejszych form relaksu, takich jak egzotyczny masaż czy pakiety zabiegów, dopasowane indywidualnie pod kątem płci, wieku i stanu zdrowia.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: e-konferencje.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Hotele SPA & Wellness – relaks na wyciągnięcie ręki

meta_keys:

meta_desc: Goście takich ośrodków mogą skorzystać z najróżniejszych form relaksu, takich jak egzotyczny masaż czy pakiety zabiegów, dopasowane indywidualnie pod kątem płci, wieku i stanu zdrowia.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: e-konferencje.pl

meta_desc: Goście takich ośrodków mogą skorzystać z najróżniejszych form relaksu, takich jak egzotyczny masaż czy pakiety zabiegów, dopasowane indywidualnie pod kątem płci, wieku i stanu zdrowia.