google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Co warto zwiedzić w Toruniu?

Toruń, podobnie jak Kraków, należy do miast bardzo często odwiedzanych przez turystów kochających zabytki, a przede wszystkim te typowo gotyckie. Jednak niewiele osób wie, że można w nim znaleźć także wiele, niezwiązanych z architekturą atrakcji.

 

Toruń – pomysł na wakacje lub weekendowy wypoczynek

Toruń słynie nie tylko z pięknej architektury i ciekawej historii, ale również z różnorodnych atrakcji, które oferuje szczególnie w okresie urlopowym. Rządzący miastem organizują liczne imprezy plenerowe, święta i festiwale. W Toruniu nie brakuje też muzeów, kin, teatrów i galerii artystycznych. Są też miejsca typowo rozrywkowe, jak parki rozrywki, puby i dyskoteki. A w okresie letnim ogromną popularnością cieszą się liczne ogródki letnie zlokalizowane przy knajpach i restauracjach oraz aqua park i baseny.

Najciekawsze miejsca w Toruniu

Są też takie miejsca, które każdy turysta musi odwiedzić, szczególnie jeśli przyjeżdża do Torunia po raz pierwszy w życiu. To przede wszystkim Planetarium, Kępa Bazarowa i pomnik Mikołaja Kopernika .

W Planetarium można poznać prawa rządzące Wszechświatem, a także zobaczyć Drogę Mleczną i inne galaktyki. Planetarium jest uważane za największą atrakcję miasta. Jest w nim tyle interesujących rzeczy, że spokojnie można zwiedzać je nawet przez całe popołudnie.

Kolejnym miejscem jest Rezerwat Kępa Bazarowa. Zachwyca turystów przede wszystkim naturalną zielenią oraz tym, że można w nim spokojnie pospacerować. To właśnie tutaj znajduje się miejsce widokowe, z których można podziwiać panoramę Starego Miasta. Wszystkim turystom gorąco polecamy to miejsce, które powinno być pierwszym punktem każdej wycieczki lub jej wyjątkowym zwieńczeniem. Nie można wyjechać z Torunia bez zobaczenia go w całej okazałości. Kolejnym bardzo ważnym miejscem jest Stary Rynek, a szczególnie mieszczący się na nim słynny pomnik Mikołaja Kopernika.

Gdzie spać w Toruniu?

Najbardziej polecanym w ostatnich latach miejscem noclegowym jest Hotel Filmar. Rezerwacji noclegu można dokonać na stronie www.hotelfilmar.pl

Toruń kojarzy się przede wszystkim z piernikami. Są ...

W województwie kujawsko-pomorskim, na Równinie Inowrocławskiej, leży miasto ...

Toruń – miasto kojarzone z piernikami i Kopernikiem ...

Nuta miodu i korzennych przypraw: tłuczonego kardamonu, kory ...

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 20 czerwca ...

Toruń powszechnie uznaje się za miasto studentów i ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/3558/co-warto-zwiedzic-w-toruniu-atrakcje-zabytki-noclegi/