Toruń – magiczne miasto Kopernika

Planując weekendowy wyjazd warto wybrać się do Torunia. To miasto, gdzie nowoczesność miesza się z historią, pełne atrakcji i wspaniałych zabytków, z niezwykłą atmosferą i świetnymi restauracjami. Miasto Kopernika to miejsce magiczne, które zauroczy każdego.

Toruń to przede wszystkim wspaniała architektura, wiele ciekawych muzeów, zakon krzyżacki, skansen w środku miasta, budowle z czerwonej gotyckiej cegły, piękne tereny zielone, nowoczesne planetarium i obecne niemal na każdym kroku zabytki oraz pomniki kultury i historii. Każdy z pewnością znajdzie tu dla siebie miejsce, które go zachwyci, zainspiruje, zrelaksuje. Fani astronomii wybiorą się w podróż śladami Mikołaja Kopernika, miłośnicy architektury i historii zachwycą się starą, średniowieczną zabudową Torunia, a smakosze spędzą czas w świetnych restauracjach w centrum miasta, delektując się pyszną toruńską kuchnią.

Atrakcje turystyczne Torunia

 Do Torunia nazywanego Krakowem Północy lub Małym Krakowem jak magnes przyciąga przede wszystkim magiczna Starówka, która w 1997 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To jeden z najcenniejszych pod względem architektonicznym zespołów miejskich w Polsce. Większość budowli do dziś zachowała się w niemal nienaruszonym stanie.To także prawdziwy raj dla fanów stylu gotyckiego, zgodnie z oficjalnym hasłem promocyjnym miasta „Gotyk na dotyk”. To właśnie na urokliwej Starówce znajdują się najwspanialsze zabytki Torunia, które koniecznie trzeba odwiedzić: gotycki ratusz, piękny, klimatyczny rynek, zadbane, bogate w historię kamienice, pomnik najsłynniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, spichlerze, Dwór Artusa, pozostałości murów miejskich ze słynną Krzywą Wieżą czy Katedra świętych Janów. Na uwagę zasługuje też kościół Św. Jakuba czy zamek w Toruniu. Koniecznie trzeba też zobaczyć Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Muzeum Etnograficzne, Dom Legend Toruńskich, Muzeum Podróżników czy Dom Kopernika, z pamiątkami po słynnym astronomie i ciekawym przedstawieniem światło-dźwięk. Wizyta w Toruniu nie byłaby pełna bez spróbowania tradycyjnego toruńskiego piernika. Warto samemu upiec sobie piernik w Muzeum Piernika, a także odnaleźć piernikową aleję sław.

Stare Miasto w Toruniu

 Stare Miasto w Toruniu to także raj dla wszystkich, którzy lubią dobrze zjeść. To właśnie tutaj znajdują się dwie słynne restauracje Stare Metropolis z najlepszą kuchnią włoską i polską, będące kulinarną tradycją Torunia. Restauracje słyną z pizzy z pieca opalanego drewnem i zrobionego z makaronu własnej produkcji, czarnego spaghetti. Dania zrobione są z oryginalnych produktów importowanych bezpośrednio z Włoch oraz są oparte na tradycyjnych włoskich recepturach. Chociaż dania można również zamówić online na www.staremetropolis.pl, warto udać się do obu restauracji osobiście, aby poznać ich niepowtarzalny klimat. Oferta gastronomiczna Starego Miasta w Toruniu jest tak duża, że z pewnością uda się zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednej osoby.

Po intensywnym zwiedzaniu i spróbowaniu toruńskich smakołyków warto chwilę odpocząć na Bulwarze Filadelfijskim tuż nad Wisłą i podziwiać zieloną Kępę Bazarową z jednej strony i średniowieczne mury obronne ze wspaniałymi bramami i basztami z drugiej lub udać się w rejs po Wiśle, z najwspanialszym widokiem na Stare Miasto. Najlepiej zrobić to na koniec dnia, wieczorem, aby móc podziwiać Toruń nocą. Iluminacja najważniejszych zabytków sprawia niezwykłe wrażenie i daje widoki, których długo nie zapomnimy.

Toruń warto zwiedzać uważnie i niespiesznie, aby móc poczuć jego niebywałą, niespotykaną nigdzie indziej magiczną atmosferę, a także w spokoju delektować się smakołykami najlepszych toruńskich restauracji i chłonąć klimat tego niezwykłego miasta.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(83) "Toruń - magiczne miasto Kopernika - restauracje w Toruniu, gdzie zjeść w Toruniu" ["meta_desc"]=> string(240) "Stare Miasto w Toruniu to także raj dla wszystkich, którzy lubią dobrze zjeść. To właśnie tutaj znajdują się dwie słynne restauracje Stare Metropolis z najlepszą kuchnią włoską i polską, będące kulinarną tradycją Torunia." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(22) "2J44+Q6 Toruń, Polska" ["lat"]=> float(53.006962186371453071842552162706851959228515625) ["lng"]=> float(18.6055922858396769470346043817698955535888671875) ["zoom"]=> int(10) ["place_id"]=> string(27) "GhIJc6cqI-SASkARnDXTGAibMkA" ["city"]=> string(6) "Toruń" ["state"]=> string(18) "Kujawsko-Pomorskie" ["post_code"]=> string(2) "87" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/zJd30bv3Ycc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Toruń - magiczne miasto Kopernika - restauracje w Toruniu, gdzie zjeść w Toruniu

meta_keys:

meta_desc: Stare Miasto w Toruniu to także raj dla wszystkich, którzy lubią dobrze zjeść. To właśnie tutaj znajdują się dwie słynne restauracje Stare Metropolis z najlepszą kuchnią włoską i polską, będące kulinarną tradycją Torunia.

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/zJd30bv3Ycc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Toruń - magiczne miasto Kopernika - restauracje w Toruniu, gdzie zjeść w Toruniu

meta_keys:

meta_desc: Stare Miasto w Toruniu to także raj dla wszystkich, którzy lubią dobrze zjeść. To właśnie tutaj znajdują się dwie słynne restauracje Stare Metropolis z najlepszą kuchnią włoską i polską, będące kulinarną tradycją Torunia.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Stare Miasto w Toruniu to także raj dla wszystkich, którzy lubią dobrze zjeść. To właśnie tutaj znajdują się dwie słynne restauracje Stare Metropolis z najlepszą kuchnią włoską i polską, będące kulinarną tradycją Torunia.