google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

System tourgiude Okayo

Człowiek od wieków chciał podróżować i poznawać obce dla niego, a przez to ciekawe miejsca. Pobyt w zabytkowym mieście lub innym kraju daje możliwość obejrzenia z bliska pamiątek historii czy ważnych dla konkretnego regionu obiektów. Zwiedzanie byłoby jednak znacznie trudniejsze bez przewodników turystycznych, którzy w ciekawy sposób opowiadają o interesujących miejscach. Jak wyglądała ich praca kiedyś, a jak wygląda dziś?

System tourgiude OkayoOkayo WT-600

fot.mat.prasowe

Przede wszystkim wiedza i pasja
Praca przewodnika turystycznego niewątpliwie wymaga odpowiedniej wiedzy dotyczącej zabytkowej obiektów, ale i znajomości szerszego kontekstu historycznego. Dzięki temu osoba zajmująca się oprowadzaniem zwiedzających będzie mogła stworzyć pełen obraz sytuacji panującej w danym kraju czy regionie. Oczywiście nie mniej ważna jest pasja. Jako przewodnicy turystyczni doskonale sprawdzają się osoby ciekawe świata i chętnie pogłębiające swoją wiedzę o nim, co z pewnością przydaje się podczas oprowadzania wycieczek – interesujące anegdoty dotyczące władców czy innych znanych osobistości to doskonały sposób, aby rozluźnić nieco atmosferę. Chociaż posiadanie odpowiednich predyspozycji do wykonywania zawodu przewodnika turystycznego to coś, co nie zmienia się już od lat, nowoczesne technologie pozwalają nieco ułatwić pracę osobom zajmującym się oprowadzaniem wycieczek.

Praca przewodnika turystycznego kiedyś…
Przewodnicy turystyczni często oprowadzają dość duże grupy. Zdarza się, że są one złożone z osób starszych, które nierzadko mają problemy ze słuchem. Aby każda z nich mogła usłyszeć informacje dotyczące oglądanych obiektów, konieczne więc było mówienie głośno i wyraźnie. Ponieważ grupa często się przemieszcza, noszenie ze sobą mikrofonu i głośnika byłoby kłopotliwe i mogło przeszkadzać innym zwiedzającym. Jedyne rozwiązanie stanowiło więc nasilanie głosu. Oczywiście było to męczące, a przewodnicy miewali problemy ze strunami głosowymi. Zdarzało się też, że nie wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni – niektórzy turyści cenią sobie możliwość dłuższego podziwiania szczególnie interesującego eksponatu w muzeum, czy innego obiektu. Problemem była więc konieczność oczekiwania, aż cała grupa zbierze się wokół przewodnika, co mogło powodować pewne opóźnienia.

Nowoczesny sprzęt dla przewodników
Wszystkie wymienione wcześniej niedogodności związane z pracą przewodnika na szczęście można wyeliminować korzystając z nowoczesnego sprzętu. System tourgiude to zestaw nadajników i odbiorników, dzięki którym przewodnik nie musi wytężać głosu, aby wszyscy uczestnicy wycieczki mogli go usłyszeć i zrozumieć. Rozwiązanie to jest oczywiście wygodne również dla turystów, ponieważ mogą oglądać interesujące ich obiekty nie tracąc nic z opowieści oprowadzającego – audio tour guide sprawia, że uczestnicy wycieczki nie muszą skupiać się blisko wokół przewodnika. Tego typu systemy można dobrać do swoich preferencji i potrzeb, np. oferowany przez firmę Media Expo model Okayo WT-600 pozwala na pracę dwóch nadajników na jednym kanale, co jest przydatne wszędzie tam, gdzie wycieczkę oprowadza dwóch przewodników. Omówione powyżej sprzęty znajdą Państwo na stronie http://www.tourguidesystemy.pl/.

https://veturo.pl/article/3577/system-okayo-tourgiude/