google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Air France - miniprzewodnik po miejscach w samolotach

Co zrobić, aby wybrać wygodne miejsce w samolocie i jak oraz kiedy to zrobić? Jakie opcje „na naszą kieszeń” mamy do wyboru, jeśli niekoniecznie stać nas na lot w fotelu klasy biznes? Czym różnią się od siebie poszczególne miejsca i ile trzeba dopłacić za ekstra komfort. Wszystko to znajdziecie w mini-przewodniku po miejscach w samolotach Air France.

Air France - miniprzewodnik po miejscach w samolotachMiejsca w samolotach Air France

fot.mat.prasowe

Pasażerowie klasy ekonomicznej podróżujący Air France mają do wyboru miejsca standardowe oraz kilka typów tzw. „miejsc specjalnych”.

Standardowe miejsca w klasie ekonomicznej
Miejsca standardowe są przydzielane pasażerom automatycznie, niemniej jednak możemy samemu zmienić przyznane nam miejsce, na takie, które nam bardziej odpowiada. Samodzielny wybór miejsca jest bezpłatny o ile zrobimy to nie wcześniej niż przed rozpoczęciem odprawy online, na 30 godzin przed odlotem*. Jeśli chcemy wybrać sobie miejsce wcześniej niż 30 godzin* przed lotem, to musimy uiścić opłatę, która wynosi:
- 10 Euro za lot (w jedną stronę) w Europie oraz do Afryki Północnej, Izraela i Ammanu
- 20 Euro za lot (w jedną stronę) na trasach międzykontynentalnych.
Pasażer płaci równowartość Euro w swojej walucie (PLN). Członkowie Flying Blue mogą też zapłacić swoimi Milami.
Bezpłatnie i to w dowolnym momencie, miejsca standardowe mogą wybierać posiadacze kart Flying Blue na poziomie Silver, Gold i Platinum, opiekunowie dzieci podróżujących samodzielnie (Kids Solo), pasażerowie z biletami w taryfie full fare (w pełni modyfikowalne) oraz pasażerowie o ograniczonej mobilności.
Wybór miejsca jest możliwy po zalogowaniu się do „Twoje rezerwacje” lub „Odprawa online” na stronie www.airfrance.pl, a także dzwoniąc do call center Air France lub biura podróży.

Miejsca dla rodzin
Rodzinom podróżującym z dzieckiem (dziećmi) poniżej 12 lat Air France przydziela bezpłatnie miejsca obok siebie na dwa dni przed lotem. Ważne jest więc, aby nie dokonywać osobnych rezerwacji dla poszczególnych członków rodziny, tylko rezerwować podróż całej rodziny wspólnie. W większości przypadków rodziny mogą też samodzielnie zmienić przyznane im miejsca – bezpłatnie na 30 godzin* przed lotem.

Miejsca specjalne, dodatkowo płatne
Air France oferuje następujące typy miejsc „specjalnych:
Seat plus; Duo Seat – dwa miejsca obok siebie w rzędzie z dwoma miejscami; Duo seat A380 – dwa miejsca obok siebie na górnym pokładzie Airbusa A380; oraz miejsce w przedniej części kabiny ekonomicznej.
Wszystkie miejsca specjalne w Air France można dokupić podczas rezerwacji biletu, w sekcji „Twoje rezerwacje” lub podczas odprawy online.
Koszt to 15-70 Euro za odcinek lotu w zależności od trasy, typu miejsca oraz terminu rezerwacji.** Posiadacze kart w programie lojalnościowym Flying Blue korzystają ze specjalnych zniżek przy zakupie: Ivory (poziom podstawowy) – 10%, Silver – 25%, Gold – 50%, a najwyższy poziom karty - Platinum – bezpłatnie.
Dokładne ceny w przeliczeniu na PLN można sprawdzić na mapce samolotu dostępnej online po zalogowaniu się do naszej rezerwacji (w sekcji „Twoje rezerwacje” na www.airfrance.pl). Należność za dodatkowy komfort można też uregulować w Milach Flying Blue. Należy pamiętać, że miejsc specjalnych (niezależnie od typu) jest na pokładzie zaledwie kilka, decyduje kolejność zgłoszeń.

SEAT PLUS
Zalety: więcej miejsca na nogi (przy takim samym odchyleniu oparcia)
Lokalizacja: zazwyczaj przy wyjściach awaryjnych i innych częściach samolotu, gdzie jest więcej miejsca (np. brak fotela poprzedzającego)
Dostępność: na wszystkich lotach międzykontynentalnych, europejskich i krajowych (poza lotami obsługiwanymi przez samolot Airbus A340).

DUO SEAT (w rzędzie z 2 miejscami)
Zalety: Dwa miejsca obok siebie w rzędzie, w którym są tylko dwa siedzenia, gwarancja braku sąsiada obok – dobre dla par. Pasażer zajmuje miejsce przy oknie lub przy przejściu (brak miejsca środkowego w rzędzie).
Lokalizacja: kilka ostatnich rzędów w tylnej części samolotu.
Dostępność: na prawie wszystkich lotach międzykontynentalnych***, przy czym ten tym miejsca nie występuje w pewnych typach samolotu (np. Boeing 787).

DUO SEAT na górnym pokładzie Airbusa A380
Zalety: Dwa miejsca obok siebie w rzędzie    tylko z dwoma fotelami, gwarancja braku sąsiada siedzącego obok. Podróż w kameralnej, mniejszej kabinie na górnym pokładzie gigantycznego Airbusa A380.
Lokalizacja: kilka ostatnich rzędów w tylnej części górnego pokładu.
Dostępność: na lotach międzykontynentalnych, na których aktualnie lata A380.***

MIEJSCE W PRZEDNIEJ CZĘŚCI KABINY EKONOMICZNEJ
Zalety: Siedząc z przodu kabiny pasażerowie mają możliwość szybszego wyjścia z samolotu.
Lokalizacja: przednie rzędy kabiny  ekonomicznej.
Dostępność: na lotach międzykontynentalnych.

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/3593/air-france-miejsca-w-samolocie/