google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

KLM - miniprzewodnik po miejscach w samolotach

Pasażerowie klasy ekonomicznej podróżujący KLM mają do wyboru miejsca standardowe oraz następujące „miejsca specjalne”: Economy Comfort, Extra Legroom (miejsca z większą przestrzenią na nogi) oraz Preferred seats (miejsca preferowane).

KLM - miniprzewodnik po miejscach w samolotachMiejsca w samolotach KLM

fot.mat.prasowe

Standardowe miejsca w klasie ekonomicznej
Podobnie jak w Air France, dla lotów KLM wybór standardowego miejsca jest bezpłatny z chwilą rozpoczęcia odprawy (od 30 godzin* przed lotem). Standardowe miejsce można też wybrać wcześniej. Ta usługa jest odpłatna, ale niektórzy pasażerowie są zwolnieni z opłat. Są to między innymi: posiadacze kart Flying Blue na poziomie Silver, Gold i Platinum, pasażerowie z biletami w taryfie full fare (w pełni modyfikowalne bilety), osoby podróżujące na biletach nagrodowych Flying Blue (Elite), grupy turystyczne.
Jeśli decydujemy się na wcześniejszy (zanim ruszy odprawa online na 30 godzin* przed lotem) wybór miejsca standardowego, to musimy zapłacić:
- 5 Euro za lot (w jedną stronę) w Europie
- 20 Euro za lot (w jedną stronę) na trasach międzykontynentalnych.
Pasażer płaci równowartość w swojej walucie (PLN). Członkowie Flying Blue mogą też zapłacić swoimi Milami.

Miejsca specjalne, dodatkowo płatne
KLM oferuje następujące typy miejsc „specjalnych:
Economy Comfort, Extra Legroom (miejsca z większą przestrzenią na nogi) oraz Preferred seats (miejsca preferowane). Miejsca specjalne w KLM kosztują od 6 do 180 Euro za odcinek lotu w zależności od trasy, typu miejsca oraz terminu rezerwacji.** Dokładne ceny w przeliczeniu na PLN można sprawdzić na klm.pl, w sekcji „Moja podróż”. Płatność w PLN lub w Milach Flying Blue. Wszystkie miejsca specjalne KLM można dokupić we wspomnianej sekcji, jak też podczas rezerwacji biletu lub podczas odprawy online. KLM także przewidział zniżki dla członków Flying Blue: Ivory (poziom podstawowy) – 10%, Silver – 25%, Gold – 50%. Posiadacze kart Platinum mogą wybrać miejsce specjalne bezpłatnie.

ECONOMY COMFORT
Zalety: Więcej miejsca na nogi, dzięki większym odstępom między rzędami siedzeń (84 cm) oraz większy kąt odchylenia oparcia (13 cm). Możliwość szybszego wejścia i wyjścia z samolotu, dzięki lokalizacji z przodu kabiny, bliżej wyjścia.
Lokalizacja: w przedniej części kabiny ekonomicznej.
Dostępność: na wszystkich lotach międzykontynentalnych w samolotach Airbus A330, Being B777 oraz B747, a także na lotach europejskich w samolotach Boeing B373 oraz Embraer 190.

EXTRA LEGROOM – więcej miejsca na nogi
Zalety: Więcej miejsca na nogi, ponieważ przestrzeń na fotel wynosi do 97 cm.
Lokalizacja: przy wyjściach awaryjnych. Uwaga – te miejsca mogą zajmować osoby pełnoletnie, sprawne fizycznie i mówiące w języku angielskim.
Dostępność: na wszystkich lotach międzykontynentalnych i europejskich i we wszystkich typach samolotów KLM.

PREFERRED SEATS – miejsca, preferowane przez podróżnych
Zalety i lokalizacja: Miejsca, które nie wyróżniają się dodatkową przestrzenią na nogi lub dodatkowym odchyleniem oparcia, ale są preferowane przez pasażerów z uwagi na inne cechy. KLM oferuje dwa rodzaje „miejsc preferowanych”:****
- dwa miejsca obok siebie, w rzędzie bez środkowego miejsca – więcej prywatności dla par
- miejsce z przodu kabiny, zaraz za strefą Economy Comfort, co umożliwia szybsze wejście i wyjście z samolotu
Dostępność: na wszystkich lotach międzykontynentalnych, z wyłączeniem lotów do Tel Avivu.

https://veturo.pl/article/3594/klm-miejsca-w-samolotach/