google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kamień, brąz, żelazo

Biskupin atrakcje

Przeszłość jest tuż tuż, niemalże na wyciągnięcie ręki. Wystarczy spędzić wrześniowy tydzień w Biskupinie na XX Festynie Archeoloogicznym. Dowiemy się, jak wyglądało życie, kiedy najważniejszy był kamień, brąz i żelazo.

Kamień, brąz, żelazoBiskupin, centum

Grzegorz Polak/Fotolia.com

Chcesz dowiedzieć się, jak niegdyś wyglądała codzienność? Kiedy nie było komputerów, telefonów komórkowych i Facebooka, a ludzie mieli do dyspozycji jedynie kamień, brąz lub żelazo? Muzeum archeologiczne w Biskupinie zaprasza na XX festyn Archeologiczny, który przybliży ci wszystkie tajemnice przeszłości i rozwiąże zagadki historii. W tydzien poznasz aż 3 epoki i spotkasz się z mezolitycznym łowcą, który posługiwał sie narzędziami kamiennymi, brązownikiem, wykonującym pierwsze przyrządy z brązu i kowalem.

Nową atrakcją Rezerwatu i dodatkową atrakcją, która umili przyjazd, jest zrekonstruowana osada neolityczna z epoki kamienia. Stanowi ona przykład budownictwa pierwszych rolników, którzy zamieszkiwali okolice Biskupina około 6 tysięcy lat temu. Prezentacja historycznego dziedzictwa ludzkości będzie ciekawsza za sprawą animatorów, którzy nie tylko opowiedzą o dawnych czynnościach i wytłumaczą wszelkie trudności, ale także poinstruują i pokażą, jak wszystko działało w praktyce. Poczujemy się jak w dawnej wiosce. Tuż obok nas drużyny mężnych wojów toczyć będą bitwy, odprawiane będą demoniczne obrzędy i grana muzyka przeszłości w wykonaniu zespołu Comhlan. Poznamy dawne stroje i modę z epoki kamienia, brązu i żelaza. Goście będą mogli nie tylko odwiedzić zrekonstruowaną wczesnośredniowieczną wioskę, ale także popłynąć łodzią i podziwiać Biskupin od strony jeziora. Będzie to prawdziwa podróż w głąb przeszłości.

 

 

Gdyby nie dziecięca ciekawość i dociekliwość, pewnie nigdy ...

Jeden z największych grodów, jakie powstały w okresie ...

Podróżując po kraju warto czasem sięgnąć do źródła. ...

Kolegiata w Kruszwicy zbudowana z kamienia w 2. ...

 Niewiele osób w Polsce kojarzy kurort zlokalizowany niedaleko ...

Wędrówka Szlakiem Piastów to podróż w poszukiwaniu śladów ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/360/20_festyn_archeologiczny_w_biskupinie/