Bali – wakacje, które możesz spędzić aktywnie

Bali to jedno z najbardziej znanych miejsc będących obiektem wycieczek turystów z całego świata. Ta indonezyjska wyspa przyciąga na wiele sposobów – klimatem, egzotyką, czy wreszcie pięknymi widokami na plażach i w głębi lądu. Dlaczego warto lecieć na urlop właśnie do tego zakątka świata? Zobaczmy!

Piękne plaże
Choć jest to tylko pierwsza z atrakcji, jakie dostrzega się na miejscu, to pominąć jej nie sposób. Plaże na wyspie Bali zadziwiają wyjątkowo białym piaskiem i pięknem czystych, mających turkusowy odcień, wód oceanu.
To wspaniałe miejsca nie tylko dla osób preferujących spokojny odpoczynek, lecz również dla osób bardziej aktywnych, pasjonujących się sportami wodnymi. Okazję do dobrej zabawy znajda tu nie tylko zwolennicy windsurfingu i kitesurfingu, lecz także miłośnicy nurkowania. Zważywszy na to, że wśród ofert wyjazdu na Bali last minute jest całkiem łatwe do znalezienia, można całkiem tanio zafundować sobie tydzień lub dwa aktywnego odpoczynku nawet w środku zimy.

Piękna przyroda
Jeżeli zdecydujesz się wylecieć na Bali (last minute ułatwia taką decyzję – przy niskich cenach po prostu szkoda by było stracić okazję), koniecznie zobacz, jak wyglądają krajobrazy w głębi lądu. A jest na co patrzyć! Na wyspie znajdują się wzniesienia wulkaniczne. Dwa z nich – Agung i Gunung Batur – warto odwiedzić ze względu na widoki, które można oglądać ze szczytów.
Spora część wyspy jest zalesiona, co utrudnia jej zwiedzanie, ale w pozostałej części warto obejrzeć na żywo tutejsze pola ryżowe. Choć w pierwszej chwili może się to wydawać dziwne, również one są warte ujrzenia. Generalnie na wyspie można ujrzeć wiele pełnych zieleni miejsc, które próżno by porównywać do widoków, do jakich przywyknęło większość turystów zwiedzających do tej pory wyłącznie regiony europejskie. Jest wiec gdzie wędrować!

Egzotyczna kultura
Choć to truizm, powiedzmy sobie jasno – wybierając się do tak odległego zakątka świata wstyd by było nie zapoznać się z miejscową kulturą. Na szczęście o to jest nietrudno. Na miejscu rok rocznie organizuje się około dwustu (sic!) świąt i uroczystości, co z punktu widzenia turystów może stanowić nie lada atrakcję i z pewnością stanowi ciekawy przerywnik pomiędzy odpoczynkiem na plaży, a zwiedzaniem tutejszej okolicy.
Bali to jednak także miejsce, w którym można ujrzeć ciekawe przykłady architektury, wspaniałe rzeźby. Z kolei w czasie wspomnianych już świąt można dowiedzieć się dlaczego wyspa słynie z tego, jaką rolę w jej kulturze odbywa sztuka, w tym taniec, czy teatr cieni.

Gdzie szukać ofert wyjazdu?
Jeżeli zdecydujesz się szukać ofert wyjazdów na Bali last minute będzie najlepszym wyborem. Same biura podróży warto też dopytywać o polecane miejsca do zwiedzenia oraz o możliwość skorzystania z przewodnika, który byłby obeznany z miejscową kulturą i historią.
Co jednak istotne – pamiętaj, że na miejscu to głównie od Ciebie zależy ile zwiedzisz. Nie ograniczaj się więc tylko do jednej z wspomnianych atrakcji, gdyż jadąc na Bali wakacje możesz spędzić w naprawdę zróżnicowany, pełen wielu atrakcji sposób.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(41) "Bali wakacje - oferty wyjazdu - Indonezja" ["meta_desc"]=> string(96) "Jeżeli zdecydujesz się szukać ofert wyjazdów na Bali last minute będzie najlepszym wyborem." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(4) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(-8.354996434730299625925908912904560565948486328125) ["lng"]=> float(115.1806640464690048020202084444463253021240234375) ["zoom"]=> int(7) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/qjP4QdZK7tc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "IDN" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Bali wakacje - oferty wyjazdu - Indonezja

meta_keys:

meta_desc: Jeżeli zdecydujesz się szukać ofert wyjazdów na Bali last minute będzie najlepszym wyborem.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/qjP4QdZK7tc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Bali wakacje - oferty wyjazdu - Indonezja

meta_keys:

meta_desc: Jeżeli zdecydujesz się szukać ofert wyjazdów na Bali last minute będzie najlepszym wyborem.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Jeżeli zdecydujesz się szukać ofert wyjazdów na Bali last minute będzie najlepszym wyborem.