google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Spływ Kajakowe w Górach

Gdzie można wybrać się na spływ kajakowy w góry? Czym jest spływ na górskiej rzece? Spływy kajakowe na rzekach górskich i bezpieczeństwo? Spływ na górskich rzekach i dzieci? Spływ kajakowe na górskich rzekach a doświadczenie i umiejętności?

Coraz większa rzesza ludzi ceniących sobie wypoczynek na kajakach przekonuje się do spływów na górskich rzekach. Ochota na mały zastrzyk adrenaliny to nie tylko pragnienie osób młodych i zwariowanych. Większość z nas lubi od czasu do czasu poczuć że serce bije nam szybciej i nie ma w tym nic nadzwyczajnego..

Czym jest spływ na górskich rzeka?
Spływ na górskiej rzece polega na pokonaniu danego odcinka rzeki na specjalnie przystosowanym do tego celów sprzęcie: kajakach pneumatycznych, kajakach górskich, pontonach, kajakach turystycznych. Rodzaj sprzętu którego używamy uzależniony jest od naszego doświadczenia oraz charakteru i trudności rzeki. Najczęściej osoby nie mające doświadczenia na rzekach górskich wybierają ponton lub kajak pneumatyczny. Osoby które szukają jeszcze większych emocji wybierają kajaki górskie 1 osobowe. Trudność rzek opisywana jest od skali od 1 do 6 ( WW1 – WW6 – (WW -White Water-Biała Woda). W Polsce nie mamy zbyt wiele rzek o wysokiej skali trudności. Do najłatwiejszych oraz dostępnych dla osób bez doświadczenia należą rzeki Dunajec oraz Poprad.

Spływ kajakowe na rzekach górskich i bezpieczeństwo?
Łatwe rzeki górskie np.: Dunajec czy Poprad idealnie nadają się na pierwszy raz. W odróżnieniu od spływów na rzekach nizinnych na rzekach górskich obowiązkową rzeczą jest posiadanie kamizelki asekuracyjnej oraz kasku. Spływ na Dunajcu czy Popradzie nie należą do ekstremalnych i każdy może spróbować swoich sił. Osoby które mają obawy mogą skorzystać z dodatkowej opieki instruktora.

Spływ kajakowe na górskich rzekach doświadczenie i umiejętności
Jeśli nie posiadasz doświadczenia oraz umiejętności to najlepszą opcją jest wynajęcie instruktora – przewodnika. Osoba taka zadba o właściwe przeszkolenie, bezpieczeństwo oraz udzieli Ci kilka dobrych wskazówek. Osoby które mają obawy przed wywrotką kajaka mogą wybrać sprzęt który jest praktycznie nie do wywrócenia – kajaki pneumatyczne. Kajaki pneumatyczne są wolniejsze od tradycyjnych ale za to bardzo stabilne.

Spływ na górskich rzekach i dzieci
Jak już wspomnieliśmy powyżej rzeki Dunajec czy Poprad należą do łagodnych i stosunkowo bezpiecznych. Nie ma żadnych przeszkód aby dzieci nie mogły brać udziału w tego tupu zabawie. Każde dziecko podobnie jak i dorosły ubrane zostaje w kask oraz kamizelkę dziecięcą dopasowaną do wagi. Sugerujemy aby w przypadku dzieci rodzice którzy nie mają doświadczenia w spływach na rzekach górskich skorzystali z dodatkowej opieki instruktora który będzie czuwał nad jego bezpieczeństwem. Częstym pytaniem jest wiek dziecka? Jeśli chodzi o wiek dziecka to sugerujemy aby minimalny wiek na spływach na rzekach górskich typu Dunajec, Poprad wynosił 12 lat. Zdarzają się maluchy które w wieku 4-5 lat spływały już na kajakach ale jest to kwestia dużego doświadczenia rodzica – niejednokrotnie poparte wieloletnim pływaniem po rzekach górskich.

Zapraszamy do zapoznania się z większą ilością informacji na temat kajakarstwa na naszą stronę: www.kajaki-dunajec.pl

Zabytkowy dwór w Kąśnej Dolnej w powiecie tarnowskim ...

Beskidy pomimo tego, że nie są najwyższym pasmem ...

„Ktoś powiedział, że Tatry to gotyk, Beskidy zaś ...

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z ...

Na miłośników skitouringu czekają w Beskidzie Sądeckim specjalnie ...

Skamieniałe Miasto to grupa fantazyjnie ukształtowanych form skalnych, ...

nocleg

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/3622/splywy-kajakowe-przelomem-dunajca-kajaki-dunajec/