Spływy Kajakowe w Górach

Gdzie można wybrać się na spływ kajakowy w góry? Czym jest spływ na górskiej rzece? Spływy kajakowe na rzekach górskich i bezpieczeństwo? Spływ na górskich rzekach i dzieci? Spływ kajakowe na górskich rzekach a doświadczenie i umiejętności?

Coraz większa rzesza ludzi ceniących sobie wypoczynek na kajakach przekonuje się do spływów na górskich rzekach. Ochota na mały zastrzyk adrenaliny to nie tylko pragnienie osób młodych i zwariowanych. Większość z nas lubi od czasu do czasu poczuć że serce bije nam szybciej i nie ma w tym nic nadzwyczajnego..

Czym jest spływ na górskich rzeka?
Spływ na górskiej rzece polega na pokonaniu danego odcinka rzeki na specjalnie przystosowanym do tego celów sprzęcie: kajakach pneumatycznych, kajakach górskich, pontonach, kajakach turystycznych. Rodzaj sprzętu którego używamy uzależniony jest od naszego doświadczenia oraz charakteru i trudności rzeki. Najczęściej osoby nie mające doświadczenia na rzekach górskich wybierają ponton lub kajak pneumatyczny. Osoby które szukają jeszcze większych emocji wybierają kajaki górskie 1 osobowe. Trudność rzek opisywana jest od skali od 1 do 6 ( WW1 – WW6 – (WW -White Water-Biała Woda). W Polsce nie mamy zbyt wiele rzek o wysokiej skali trudności. Do najłatwiejszych oraz dostępnych dla osób bez doświadczenia należą rzeki Dunajec oraz Poprad.

Spływ kajakowe na rzekach górskich i bezpieczeństwo?
Łatwe rzeki górskie np.: Dunajec czy Poprad idealnie nadają się na pierwszy raz. W odróżnieniu od spływów na rzekach nizinnych na rzekach górskich obowiązkową rzeczą jest posiadanie kamizelki asekuracyjnej oraz kasku. Spływ na Dunajcu czy Popradzie nie należą do ekstremalnych i każdy może spróbować swoich sił. Osoby które mają obawy mogą skorzystać z dodatkowej opieki instruktora.

Spływ kajakowe na górskich rzekach doświadczenie i umiejętności
Jeśli nie posiadasz doświadczenia oraz umiejętności to najlepszą opcją jest wynajęcie instruktora – przewodnika. Osoba taka zadba o właściwe przeszkolenie, bezpieczeństwo oraz udzieli Ci kilka dobrych wskazówek. Osoby które mają obawy przed wywrotką kajaka mogą wybrać sprzęt który jest praktycznie nie do wywrócenia – kajaki pneumatyczne. Kajaki pneumatyczne są wolniejsze od tradycyjnych ale za to bardzo stabilne.

Spływ na górskich rzekach i dzieci
Jak już wspomnieliśmy powyżej rzeki Dunajec czy Poprad należą do łagodnych i stosunkowo bezpiecznych. Nie ma żadnych przeszkód aby dzieci nie mogły brać udziału w tego tupu zabawie. Każde dziecko podobnie jak i dorosły ubrane zostaje w kask oraz kamizelkę dziecięcą dopasowaną do wagi. Sugerujemy aby w przypadku dzieci rodzice którzy nie mają doświadczenia w spływach na rzekach górskich skorzystali z dodatkowej opieki instruktora który będzie czuwał nad jego bezpieczeństwem. Częstym pytaniem jest wiek dziecka? Jeśli chodzi o wiek dziecka to sugerujemy aby minimalny wiek na spływach na rzekach górskich typu Dunajec, Poprad wynosił 12 lat. Zdarzają się maluchy które w wieku 4-5 lat spływały już na kajakach ale jest to kwestia dużego doświadczenia rodzica – niejednokrotnie poparte wieloletnim pływaniem po rzekach górskich.

Zapraszamy do zapoznania się z większą ilością informacji na temat kajakarstwa na naszą stronę: www.kajaki-dunajec.pl

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(45) "Spływy kajakiem - przełom Dunajca - Łącko" ["meta_desc"]=> string(147) "Gdzie można wybrać się na spływ kajakowy w góry? Czym jest spływ na górskiej rzece? Spływy kajakowe na rzekach górskich i bezpieczeństwo?" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.51647615179229688919804175384342670440673828125) ["lng"]=> float(20.41875600530369894158866372890770435333251953125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/5pqQGTNrNCc" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Spływy kajakiem - przełom Dunajca - Łącko

meta_keys:

meta_desc: Gdzie można wybrać się na spływ kajakowy w góry? Czym jest spływ na górskiej rzece? Spływy kajakowe na rzekach górskich i bezpieczeństwo?

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/5pqQGTNrNCc

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Spływy kajakiem - przełom Dunajca - Łącko

meta_keys:

meta_desc: Gdzie można wybrać się na spływ kajakowy w góry? Czym jest spływ na górskiej rzece? Spływy kajakowe na rzekach górskich i bezpieczeństwo?

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Gdzie można wybrać się na spływ kajakowy w góry? Czym jest spływ na górskiej rzece? Spływy kajakowe na rzekach górskich i bezpieczeństwo?