PIT za 2017 rok rozliczysz będąc w podróży

Wraz z nadejściem wiosny (a w tym roku będzie to na pewno wcześniej niż zwykle) rozpoczyna się wzmożony ruch turystyczny. Przed typowymi miesiącami urlopowymi, czyli lipcem i sierpniem, najchętniej na podróże wybieramy długie weekendy , a chcąc uniknąć tłumów, bierzemy urlop zanim zaczną się wakacje.

Wszystkich nas ciągnie do podróżowania i odwiedzania niepoznanych dotąd miejsc. Nie trzeba lecieć na drugi koniec Europy, czy świata, żeby oglądać prawdziwe cuda natury, czy architektury. Jak Polska długa i szeroka, tak duużo ma do zaoferowania podróżnikom. Morze, pojezierza, bory i lasy pełne zwierzyny, góry wysokie i te niższe ale równie malownicze. Kwitnie turystyka piesza, rowerowa i samochodowa. Rok 2018 obfituje w możliwości wydłużenia nawet kilkudniowego urlopu do 10 dniowego wypoczynku. Tak będzie z weekendem majowym. Wystarczy wziąć w pracy 4 dni wolnego a możemy zaplanować 10 dniową podróż w nieznane. Jednak w ferworze przygotowań do wyjazdu nie mamy prawa zapominieć, że w 2018 roku koniec kwietnia do ostateczny termin na rozliczenie PIT 2017, czyli roczne rozliczenie uzyskanych w ciągu 2017 roku dochodów i odprowadzenie do skarbu państwa należnego podatku dochodowego. Jest też wersja optymistyczna, nasze rozliczenie roczne PIT za 2017 może wskazać nadpłatę podatku i wówczas na nasze konto powędruje mniejsza lub większa kwota.

PIT za 2017 rok można rozliczyć i przesłać do urzędu skarbowego przez Internet

Rodzina i przyjaciele, którzy załatwili sprawę rocznego rozliczenia podatku przez wyjazdem, mają problem z głowy. Ale co począć, jeśli jesteśmy daleko od domu i przypomnieliśmy sobie o obowiązku podatkowym? Tak może się zdarzyć zwłaszcza osobom, które będą składały PITy 2017 po raz pierwszy w życiu. Są to z pewnością osoby młode, które nie ruszają się z domu bez smartfona lub tableta, a podróżując samochodem zabierają ze sobą laptop. Jesteśmy uratowani, jeśli mamy dostęp do Internetu!.Na pytanie jak rozliczyć PIT? odpowie bezpłatny program do rozliczania PIT 2017, jakich jest wiele na przeróżnych portalach a także na www. organizacji pożytku publicznego, które są uprawnione do zbiórki 1% podatku. Trzeba tylko wybrać program, który zabezpieczy dane osobowe, zagwarantuje aktualność deklaracji PIT i posiada bazę przepisów podatkowych, np. PITax.pl Łatwe Podatki. To naprawdę łatwy i sprawnie optymalizujący podatki program, który upora się z każdym typem formularza i wskaże możliwą do odliczenia ulgę w zaledwie kilka minut. Sprawdź tutaj: https://www.pitax.pl/wiedza/ Do rozliczenia PIT 2017 online potrzebne będą dane z PIT 11, który każdy pracownik powinien otrzymać od pracodawcy najpóźniej do końca lutego, również w postaci skanu na swoją skrzynkę emailową. Przygodę z programem może rozpocząć każdy, kto jest zobowiązany do odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Odpowiedzi udzielone przez podatnika na zadane przez kreator programu pytania prowadzą do wyboru odpowiedniego PIT za 2017 roku. Po przeprowadzeniu obliczeń, uwzględniających należne odpisy od podatku czy od dochodu, program wskazuje kwotę do zapłaty lub nadpłatę. Daje także możliwość na wskazanie OPP, której chcemy przekazać 1% wyliczonego podatku.

PIT za 2017 rok wyślesz w postaci e-PIT nawet z zagranicy
Poprawne wypełnienie rocznej deklaracji PIT daje możliwość na przesłanie jej do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania urzędu skarbowego przez Internet. Żeby to zrobić konieczne jest złożenie na deklaracji PIT swego rodzaju podpisu, w postaci wpisania we wskazana rubrykę kwoty przychodu z zeszłorocznej deklaracji. Łącznie z numerem PESEL/NIP i danymi osobowymi tworzy kombinację odpowiadającą podpisowi na tradycyjnym, papierowym PIT. Jeśli PIT 2017 jest naszym pierwszym, zamiast kwoty przychodu musimy wpisać po prostu „0” .

Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(38) "Jak rozliczyć pit będąc za granicą" ["meta_desc"]=> string(91) "Jak rozliczyć pit będąc za granicą? Na veturo.p znajdziesz wymagane informacje i linki." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-13.9746093730551" ["lng"]=> string(17) "-12.2025893193869" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Jak rozliczyć pit będąc za granicą

meta_keys:

meta_desc: Jak rozliczyć pit będąc za granicą? Na veturo.p znajdziesz wymagane informacje i linki.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Jak rozliczyć pit będąc za granicą

meta_keys:

meta_desc: Jak rozliczyć pit będąc za granicą? Na veturo.p znajdziesz wymagane informacje i linki.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Jak rozliczyć pit będąc za granicą? Na veturo.p znajdziesz wymagane informacje i linki.