Wakacje pod namiotem z przyjaciółmi – najlepszy sposób na aktywny wypoczynek!

Zbliża się czas urlopów i planujecie długo wyczekiwany wyjazd z przyjaciółmi? Nie dla Was all-inclusive w hotelu czy zorganizowane wycieczki? Świeże powietrze, wolność i brak ograniczeń - spanie pod namiotem to jest to! Macie dosyć pól namiotowych i chcecie przeżyć coś bardziej ekstremalnego? Zastanawiacie się, jak zorganizować taki wyjazd? Dowiedzcie się, dokąd warto pojechać, jak się przygotować i co wybrać - namiot 4 osobowy lub większy, czy raczej oddzielne plenerowe sypialnie!

Gdzie pod namiot – zalety noclegu “na dziko”
Już sam wyjazd pod namiot wielu osobom kojarzy się z survivalem. Doznaniem ekstremalnym dla osób z niewielkim doświadczeniem może być tzw. nocleg “na dziko”. Kąpiel w rzece lub strumyku, całkowity brak łazienki i toalety, zero elektryczności. Jednak nie każdy będzie dobrze czuł się na takim “technologicznym detoksie”. Nie chodzi tu bowiem tylko o odłożenie na bok telefonu czy komputera – nawet tak proste rzeczy jak zagotowanie wody na herbatę czy wysuszenie włosów po myciu lub niespodziewanym deszczu urosną do rangi wyzwań. Pamiętajcie, że nie wszędzie rozbicie namiotu będzie dozwolone. Lepiej w porę sprawdzić wybrane miejsce, niż gorzko się rozczarować.

Takie rozwiązanie ma jednak pewne zalety. Nocując “na dziko”, zwykle nie trzeba przejmować się sztywnymi zasadami – w odludnym miejscu nikt nie będzie miał pretensji o siedzenie do późna, czy to na zewnątrz, czy wewnątrz dużego namiotu 4 osobowego lub większego. Działa to też w drugą stronę – gdy będziecie chcieli wypocząć np. po całodniowej wycieczce, nikt nie zakłóci Waszej “ciszy nocnej”. Taka opcja jest też tańsza od rozbicia namiotu turystycznego na polu namiotowym – miejsce na nim jest płatne i nie zawsze są to małe kwoty.

Jedno miejsce to dla Was za mało? Zawsze możecie zdecydować się na dłuższą wędrówkę lub np. kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Pamiętajcie jednak, by mierzyć siły na zamiary. Jeśli chcecie np. wybrać się w góry, wśród Was powinna być odpowiedzialna osoba, która ma już za sobą takie doświadczenia. Pozostali uczestnicy wyprawy muszą wykazać się zdyscyplinowaniem – survivalowe wyprawy to nie żarty!

Namiot 4 osobowy lub większy czy kilka oddzielnych?
Przyjęło się, że namiot 4 osobowy to namiot rodzinny. Jednak młodzi ludzie często decydują się na takie rozwiązanie. Dlaczego? Obszerne miejsce do spania to większa przestrzeń na długie rozmowy i planowanie podróży następnego dnia, również w czasie niepogody. Przebywanie w kilka osób pod jednym dachem sprzyja też wspólnemu spędzaniu czasu, nawet do późniejszych godzin – w końcu nikt nie wraca wieczorem do swojej “sypialni”. Dlatego wyjazd pod kilka mniejszych namiotów, zamiast pod jeden wspólny, rekomenduje się raczej podróżującym wspólnie parom, liczącym na więcej prywatności. Wybieracie się po prostu grupą przyjaciół? Propozycje namiotów 4 osobowych znajdziecie na e-horyzont.pl! Doskonale sprawdzą się w każdych warunkach, więc miejsce rozbicia “obozu” możecie wybierać bez obaw!

Co zabrać pod namiot – wakacyjny niezbędnik
Do najważniejszych rzeczy, które przydadzą Wam się pod namiotem należą:
śpiwory,
karimaty lub dmuchane materace – dużym udogodnieniem są te samopompujące,
kuchenka turystyczna,
ciepłe ubranie do spania w namiocie,
powerbank – może okazać się potrzebny w sytuacji kryzysowej,
posiłki z długim terminem ważności – najlepiej sprawdzą się konserwy lub żywność liofilizowana.

Niezależnie od wyboru rodzaju wyprawy czy typu namiotu, takie wakacje mogą być dla Was niezapomnianym przeżyciem. Chcecie mieć wyłącznie dobre wspomnienia? Przygotujcie się solidnie do podróży – wszelkie niezbędne akcesoria znajdziecie na www.e-horyzont.pl!

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(72) "Jaki namiot kupić - porady, namiot 4 osobowy, gdzie pod namiot na dziko" ["meta_desc"]=> string(89) "Jaki namiot kupić? Gdzie pod namiot na "dziko"? - wszystkiego dowiesz się na veturo.pl!" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(19) "Sprzęt turystyczny" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-14.4140624979939" ["lng"]=> string(16) "0.44823815155973" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(true) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Jaki namiot kupić - porady, namiot 4 osobowy, gdzie pod namiot na dziko

meta_keys:

meta_desc: Jaki namiot kupić? Gdzie pod namiot na "dziko"? - wszystkiego dowiesz się na veturo.pl!

watermark:

interesting_places: Sprzęt turystyczny

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet: 1

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Jaki namiot kupić - porady, namiot 4 osobowy, gdzie pod namiot na dziko

meta_keys:

meta_desc: Jaki namiot kupić? Gdzie pod namiot na "dziko"? - wszystkiego dowiesz się na veturo.pl!

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Jaki namiot kupić? Gdzie pod namiot na "dziko"? - wszystkiego dowiesz się na veturo.pl!