Ubezpieczenie narciarskie

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na narty?

Zima to okres, w czasie którego wiele osób poddaje się magii białego szaleństwa. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nic dziwnego, bowiem szusowanie po stokach narciarskich jest nie tylko przyjemne, ale dostarcza również zapierających dech w piersiach widoków. Zawsze należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Jazda w kasku to oczywiście podstawa, aczkolwiek niekiedy i on nie uchroni przed poważnymi urazami. Dlatego też warto pomyśleć przed wyjazdem o ubezpieczeniu. Na co należy zwrócić uwagę?

Dlaczego warto się ubezpieczać na stoku?
Nie od dzisiaj wiadomo, że narciarstwo bywa sportem, którego uprawianie związane jest z niemałym ryzykiem odniesienia kontuzji. Wiele osób przecenia bowiem swoje umiejętności na stoku i jeździ niezwykle brawurowo. Nawet ci, którzy w ten sposób nie postępują, są narażeni na wypadki, albowiem ktoś inny może po prostu w nich uderzyć. Również wytrawni narciarze miewają zdarzenia, które mogą spowodować powstanie urazu. Wystarczy chwila nieuwagi i można się przewrócić. Każdy poważniejszy wypadek może się wiązać z niemałymi kosztami. Samo przetransportowanie do szpitala może okazać się bardzo drogie, jeżeli do tego celu konieczne będzie użycie śmigłowca lub innego sprzętu. Niekiedy jest to dopiero początek poważnych wydatków. W przypadku wyjazdów zagranicznych należy bowiem liczyć się z ewentualną odpłatnością korzystania z zabiegów medycznych. Gdy uraz jest poważny, nie ma na co czekać, zdrowie jest przecież wartością większą aniżeli pieniądze. Jednakże nie każdy przygotowany jest na duży wydatek. Niezwykle problematyczna może być kwestia niezdolności do pracy powstałej w wyniku wypadku. Na szczęście towarzystwa ubezpieczeniowe oferują włączenie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w skład ubezpieczenia narciarskiego. Wówczas ochrona obejmuje również ryzyko wystąpienia niezdolności do pracy, a także możliwość uzyskania odszkodowania w przypadku odniesienia uszczerbku na zdrowiu. Pomoc zatem nie jest ograniczona jedynie do zwrotu kosztów leczenia. Co ważne, jeżeli do wypadku dojdzie za granicą, ubezpieczyciel pokryje także koszty związane z przygotowaniem lub tłumaczeniem dokumentacji.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie na narty?
Decydując się na zakup ubezpieczenia na narty (https://tueuropa.pl/ubezpieczenie-na-narty-i-snowboard-sport-and-fun.htm) należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne zapisy w umowie z ubezpieczycielem. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, w jaki sposób definiuje on „jazdę na nartach”. Zasadniczo ochrona ubezpieczeniowa obejmuje jedynie jazdę po odpowiednio przygotowanych do tego szlakach narciarskich, a ponadto czynności związane z dostaniem się na stok – na przykład jazdę na wyciągu narciarskim. Zatem jeśli do wypadku dojdzie poza nimi, będzie podstawa do odmowy wypłaty odszkodowania. Ubezpieczenie określa także wymagania dotyczące zachowania należytego poziomu bezpieczeństwa przez narciarza. Najczęściej więc konieczny będzie kask. Należy również uważać na alkohol. Ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia, gdy do wypadku doszło po spożyciu alkoholu. Ważną kwestią jest również ubezpieczenie sprzętu sportowego od kradzieży. Istotna jest tutaj suma ubezpieczenia – firma nie wypłaci kwoty wyższej niż ta, która została określona w umowie.

Kradzież sprzętu, wypadki poza stokiem, zdarzenia na wyciągu – co obejmie ubezpieczenie na narty?
W przypadku wystąpienia zdarzenia, które zostało określone w umowie, ubezpieczonemu przysługuje prawo do wskazanych w niej świadczeń. I tak w sytuacji kradzieży sprzętu będzie to odszkodowanie w kwocie przewidzianej z tego tytułu przez ubezpieczyciela. Z kolei wypadki poza stokiem lub zdarzenia, które miały miejsce na wyciągu, wiążą się ponadto z innego typu świadczeniami. Otóż można tutaj wskazać chociażby transport do szpitala czy wykonanie badań lekarskich.

Jakie są koszty?
Nie da się precyzyjnie określić kosztów ubezpieczenia dla narciarzy. Wynika to z faktu, iż każda polisa zawiera elementy szczególne – na przykład ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków lub od odpowiedzialności cywilnej – dopasowane do oczekiwań nabywcy. Koszty zależą także od firmy ubezpieczeniowej. Niemniej jednak można wskazać, iż w przypadku TU Europa istnieje możliwość zapewnienia sobie ochrony na stoku już od 5 zł dziennie. To naprawdę nie są wysokie koszty biorąc pod uwagę ryzyko związane z jazdą na nartach.

Narciarstwo jest dla wielu osób nieodłącznym elementem zimy. Ważne jednak, aby uprawiać go z głową, minimalizując ryzyko wystąpienia urazów oraz ewentualnych kosztów leczenia. W tym celu warto korzystać z ubezpieczeń dla narciarzy.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(64) "ubezpieczenie narciarskie - jakie wybrać ubezpieczenie na narty" ["meta_desc"]=> string(159) "Decydując się na zakup ubezpieczenia na narty należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne zapisy w umowie z ubezpieczycielem. Więcej na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-9.75585937364188" ["lng"]=> string(17) "-9.52708073866171" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: ubezpieczenie narciarskie - jakie wybrać ubezpieczenie na narty

meta_keys:

meta_desc: Decydując się na zakup ubezpieczenia na narty należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne zapisy w umowie z ubezpieczycielem. Więcej na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: ubezpieczenie narciarskie - jakie wybrać ubezpieczenie na narty

meta_keys:

meta_desc: Decydując się na zakup ubezpieczenia na narty należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne zapisy w umowie z ubezpieczycielem. Więcej na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Decydując się na zakup ubezpieczenia na narty należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne zapisy w umowie z ubezpieczycielem. Więcej na veturo.pl