google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

HistoryLand w Krakowie

Zobaczyć Biskupin, Monte Cassino, Bitwę pod Grunwaldem i Bitwę pod Oliwą w jednym miejscu? To możliwe tylko w Krakowie. W gmachu starego dworca PKP w Krakowie ulokował się „HistoryLand”, czyli świat zbudowany z małych klocków Lego.

HistoryLand w KrakowieHistoryLand w Krakowie

fot.mat.prasowe

I może ktoś powie, że to już stara atrakcja Krakowa ale wciąga zawsze jak nowa.  Ten świat zbudowany z klocków porusza wyobraźnię małych i dużych. To wspaniałe miejsce gdzie tatusiowie ze swoimi pociechami mogą znaleźć wspólną płaszczyznę do przeżywanie wielkiej historii. Ponad milion klocków na przestrzeni ponad 2500 mkw., 10 makiet i dioram, muzyka, światło, dźwięk. A do tego pokazy multimedialne 360◦ i gogle VR.

Ekspozycja dostarcza niezapomnianych wrażeń dlatego warto ją odwiedzić. Mnie osobiście urzekła makieta bitwy pod Oliwą i mało brakowało a zakupiłbym model żaglowca aby składać go w długie zimowe wieczory.

„HistoryLand” można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00. Ostatni odwiedzający wpuszczani są 90 minut przed zamknięciem. Jedyne co psuje  pozytywne wrażenie to ceny biletów, normalne kosztują 27 zł, a ulgowe– 24 zł. Może to dużo, ale wystawa warta jest tych pieniędzy.

Gdy wybierasz się na wypoczynek, musisz zadbać nie ...

Auschwitz - czyli jedno z najważniejszych miejsc w ...

Wylatujesz na urlop i zamierzasz zostawić auto na ...

Najstarsza kopalnia soli w Polsce zaprasza do przeżycia ...

Najważniejsza w Krakowie trasa turystyczna zaczyna się na ...

Ogród Doświadczeń – to brzmi tajemniczo i intrygująco... ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/3645/historyland-w-krakowie-swiat-z-klockow-lego/