wynajem auta

Wyjazd na wakacje za granicę autem z wypożyczalni

Nie każdy potrzebuje na co dzień auta, więc nie każdy je posiada. Zdarza się jednak, że potrzebujemy go szczególnie, gdy chcemy wyjechać na wakacje. Sprawa się komplikuje, gdy myślimy o wypadzie poza granice kraju – jeśli wypożyczalnia daje taką możliwość, musimy zastosować się do dodatkowych reguł.

Dokąd możemy pojechać?
Większość wypożyczalni pozwala wyłącznie na wyjazd do krajów należących do Unii Europejskiej. Dlaczego? Ze względu na koszty. Ubezpieczenie w większości tych państw działa na podobnych zasadach, dzięki czemu dużo łatwiej odzyskać pieniądze w przypadku zdarzenia losowego, takiego jak kradzież czy kolizja. Przed wyjazdem upewnijmy się więc, że AC i Assistance, którymi objęte jest wypożyczane auto, działają także na terenie kraju, do którego jedziemy.

Musimy jednak pamiętać, że nie we wszystkich państwach, może to działać w ten sam sposób. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zapytajmy przedstawiciela wypożyczalni o szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu i tego, czy ubezpieczenie chroni nas na terenie obcego państwa w ten sam sposób, co w Polsce. Może się bowiem okazać, że w przypadku nieszczęśliwego wypadku będziemy narażeni na spore koszty – szczególnie gdy chodzi o holowanie i korzystanie z samochodu zastępczego.

Wybierając cel podróży, zadajmy też odpowiednie pytania odnośnie dodatkowych kosztów, które niewątpliwie nas czekają. Wiąże się to przede wszystkim ze znacznie większą ilością przebytych przez nas kilometrów, a co za tym idzie – większym zużyciem auta. Ostatecznie otrzymamy oficjalną zgodę wynajmującego i możemy ruszać.

Sprawdź ofertę wypożyczalni Eco Samochodów Mirent

Czego wymaga wypożyczalnia?
Aby dopełnić umowy, musimy posiadać przede wszystkim dokument potwierdzający nasze kwalifikacje w prowadzeniu auta, czyli prawo jazdy. Dodatkowo, wymagany jest także dowód tożsamości lub paszport. Będziemy także zmuszeni do zapłacenia zwrotnej kaucji przed wyjazdem. Nie ma się jednak czego obawiać. Jeśli auto dotrze cało, pieniądze wrócą na nasze konto.

Wiele wypożyczalni posiada własne szczegółowe wytyczne, wymaga także dodatkowych dokumentów. Wśród nich mogą się znaleźć karta kredytowa, debetowa lub działalności gospodarczej. Sprawdźmy, czego będziemy potrzebować, by wynająć auto i już przy pierwszym kontakcie z wypożyczalnią zaznaczmy, że chodzi o wyjazd za granicę – w ten sposób unikniemy ewentualnych nieścisłości. Pracownicy z pewnością dokładnie wyjaśnią nam, jak wygląda kosztorys takiego wyjazdu, a także poinformują, jaki pakiet i auto najlepiej sprawdzi się w długiej podróży.

Potem pozostaje nam tylko znaleźć najbliższy punkt, z którego możemy ruszyć na wakacje. Nie chcemy przecież nadkładać drogi – dodatkowe kilometry mogą nas bowiem słono kosztować. Na szczęście większość wypożyczalni działa na zasadzie sieci, a ich przedstawicieli znajdziemy w większości dużych miast Polski. Gdy już podejmiemy decyzję, zadzwońmy i umówmy się na spotkanie, najlepiej z miejsca rezerwując określony pojazd. Da nam to pewność, że nie odejdziemy stamtąd z pustymi rękami.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(49) "Wynajem auta na wyjazd za granicę - Cała Polska" ["meta_desc"]=> string(95) "Wynajem auta na wyjazd za granicę - sprawdź jakie warunki trzeba spełnić - poleca Veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-16.2597656227365" ["lng"]=> string(17) "-10.7383337618166" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wynajem auta na wyjazd za granicę - Cała Polska

meta_keys:

meta_desc: Wynajem auta na wyjazd za granicę - sprawdź jakie warunki trzeba spełnić - poleca Veturo.pl

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wynajem auta na wyjazd za granicę - Cała Polska

meta_keys:

meta_desc: Wynajem auta na wyjazd za granicę - sprawdź jakie warunki trzeba spełnić - poleca Veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Wynajem auta na wyjazd za granicę - sprawdź jakie warunki trzeba spełnić - poleca Veturo.pl