mężczyzna z plecakiem

Jak przygotować się w podróż survivalową?

Okres wakacyjny to doskonały czas na wycieczki i wyprawy w najróżniejsze zakątki świata. Dobry sprzęt przyda się również w innych okresach, kiedy zechcemy oderwać się od rzeczywistości i udać w nieznane. Mnogość pięknych i ciekawych miejsc w Polsce i za granicą zachęcają do wypadów pod namiot lub pieszych wędrówek po górach. W tym artykule przedstawiamy kilka przydatnych porad dotyczących sprzętu survivalowo – wycieczkowego, które pomogą w jego zakupie i wykorzystaniu w praktyce.

Jaki namiot wybrać ?
To zdecydowanie podstawowe pytanie w przypadku wielu wypraw.
Rynek oferuje wiele modeli a liczne campingi czy pola namiotowe zachęcają do częstych wypadów na łono natury. Pierwszym typem namiotów są małe jedno – dwuosobowe konstrukcje. Zazwyczaj ich zakup to wydatek ok. 100 zł. Będą idealnym wyborem przy okazjonalnych wypadach pod namiot. Są cienkie, a z czasem mogą się uszkodzić.

Kolejnym typem jest nam kilkuosobowy. Nawet jeśli będą tam nocowały 2 osoby, to warto rozważyć jego zakup. Większe konstrukcje są wykonane z lepszych materiałów, a duża powierzchnia daje znacznie większy komfort. Dostępne są też wielkie konstrukcje składające się z kilku pomieszczeń. Są one najbardziej wytrzymałe i odporne na wiatr. Dają też ogromną wygodę i pozwalają biwakować przez dłuższy czas. Ich koszt zaczyna się od kilkuset złotych, ale wysoka jakość wykonania i stabilność podczas złych warunków
atmosferycznych wynagradzają ten wydatek.
https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/jak-wybrac-namiot-turystyczny-ktory-bedzie-najlepszy/4233/

Plecaki
Plecak to zdecydowanie najważniejszy przybór każdego wędrowcy. To w nim przechowujemy i niesiemy niezbędne rzeczy do udanej wyprawy. Obecnie na rynku jest wiele modeli, które są dedykowane na każdą okazję. Jakie zatem plecak turystyczny wybrać? Odpowiedzi jest tyle ile potrzeb. Jeśli wybieramy się, na którą wycieczkę wystarczy lekki i mały plecak, gdzie pomieści się prowiant, picie i ciepły polar. Przy wakacjach pod namiotem konieczny będzie nieco większy plecach, wykonany z lepszego jakościowo tworzywa, który nie uszkodzi się w trudnych warunkach oraz pamięci odpowiednio dużo rzeczy. Takie plecaki są zazwyczaj o 2 -3 razy większe od tradycyjnych miejsko – wycieczkowych i są wyposażone w liczne uchwyty oraz zaczepy.  Dużą popularnością na rynku cieszą się też plecaki profesjonalne. Jeśli jesteś amatorami wypraw i wycieczek warto zainwestować trochę więcej pieniędzy i aby odpowiedni sprzęt. Takie plecaki są najdroższe i kosztują kilkaset złotych, ale mają też znacznie więcej do zaoferowania. Dobrym przykładem lepszej użyteczności są np. wbudowane panele słoneczne, które pozwalają
ładować telefon lub nieprzemakalny materiał, który ochroni zawartość nawet w największą ulewę.
Dostępność plecaków jest ogromna. Kupić je można w supermarketach – to najtańsze opcje, specjalistycznych sklepach – tutaj mamy ogromny wybór i przekrój modeli, oraz w sklepach internetowych gdzie oprócz oferty poprzednich dwóch rozwiązań można znaleźć oryginalne i osobliwe konstrukcje, które trudno nabyć w stacjonarnych punktach.
https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/bagaz-i-akcesoria/plecaki-turystyczne-1544/

Dodatkowe elementy, które mogą przydać się podczas wycieczki
Oprócz podstawowych elementów jak plecak czy namiot istnieje też wiele bardzo przydatnych akcesoriów, które ułatwią funkcjonowanie z dala od cywilizacji. Pierwszym takim elementem jest śpiwór. Wiele osób zastanawia się jaki śpiwór wybrać ? Na rynku dostępnych jest wiele modeli od tych najtańszych i najprostszych po bardzo zaawansowane np. z ogrzewaniem i łącznością WiFi. Wybór zależy od przeznaczenia. Jeśli planujemy jednorazowy wypad, nie warto wydawać mnóstwa pieniędzy na ten cel i wybrać jedne z tańszych modeli.Jeśli zaś udajemy się w tygodniową wyprawę, warto rozważyć zakup modeli ze średniej półki. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych a nieprzemakalna tkanina lub wygodniejsze wypełnienie mogą sprawić, że udziec będziemy się wypoczęci i zrelaksowani, a nie niewyspani.
https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/jaki-wybrac-spiwor-na-podroz-ktory-bedzie-najlepszy/4302/

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(45) "Jak przygotować się w podróż survivalową" ["meta_desc"]=> string(160) "Oprócz podstawowych elementów jak plecak czy namiot istnieje też wiele bardzo przydatnych akcesoriów, które ułatwią funkcjonowanie z dala od cywilizacji." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(7) "op.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-12.7441406232261" ["lng"]=> string(17) "-6.13181554148968" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Jak przygotować się w podróż survivalową

meta_keys:

meta_desc: Oprócz podstawowych elementów jak plecak czy namiot istnieje też wiele bardzo przydatnych akcesoriów, które ułatwią funkcjonowanie z dala od cywilizacji.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: op.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Jak przygotować się w podróż survivalową

meta_keys:

meta_desc: Oprócz podstawowych elementów jak plecak czy namiot istnieje też wiele bardzo przydatnych akcesoriów, które ułatwią funkcjonowanie z dala od cywilizacji.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: op.red.

meta_desc: Oprócz podstawowych elementów jak plecak czy namiot istnieje też wiele bardzo przydatnych akcesoriów, które ułatwią funkcjonowanie z dala od cywilizacji.