Namibia – w podróży najważniejsi są ludzie

Zapraszamy 4 września do klubokawiarni Żółty Młynek w Rybniku na spotkanie z Bożeną Woźniczką, która chce Was przenieść do niezwykle młodego państwa, które absolutnie pod każdym względem wyróżnia się na tle innych krajów Czarnego Lądu.

Wsiądziecie na portugalskie statki, które zmagały się ze sztormami u wybrzeży Angra Pequena. Poczujecie, przez moment, trud wędrówki społeczności Basterów. Usłyszycie o Niemcach, którzy swój „Heimat” w Afryce Południowo-Zachodniej tworzyli. Poznacie największe afrykańskie damy. Ujrzycie blask najczystszych diamentów Świata i na koniec poznacie czar czerwonych piasków pustyni Namib.

Afryka jest wyzwaniem, barwnym, pulsującym własnym rytmem życia, pozornie obcym, a jednak przyjaznym światem. W sercu południowej Afryki odkrywamy Namibię, w której czekają nas ogromne przestrzenie oraz cuda natury w postaci Pustyni Kalahari, Wydm Sossusvlei, Wybrzeża Szkieletów, gór centralnego płaskowyżu, Kanionu Sesriem czy rozległej niecki Etoszy. Przypominają nam, ludziom, że są jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie decyduje przyroda. Namibia nas zaskakuje. Na powierzchni ponad 800 tysięcy km² mieszka zaledwie 2 miliony Namibijczyków, należących do kilkunastu różnych grup etnicznych, w tym kilka plemion pasterskich. Wystarczy tylko niedaleko oddalić się od stolicy, by mieć wrażenie zupełnego wyobcowania i w pełni poczuć potęgę Matki Natury. Krajobraz jest niezwykle zróżnicowany, zadziwia, na ogromnych obszarach pustkowi, żyje niewielu ludzi, ale za to mnóstwo dzikich zwierząt. Najtrwalszy ślad pozostawia w nas jednak spotkanie z ludźmi i dumnymi kobietami Himba. O urodzie i wdzięku afrykańskich kobiet dawni podróżnicy europejscy wyrażali się z prawdziwym zachwytem, a w Namibii kobiety Himba są dumne ale i niezwykle piękne. Więcej o tych niezwykłych ludziach można dowiedzieć się już teraz z opowieści Aleksandry i Jacka Pawlickich, czytając fragment ich książki „Siedem razy świat”: www.styl.pl/magazyn/news-himba-wenus-z-afryki,nId,2182009.

Bożena Woźniczka – pilot wycieczek zagranicznych. Od ponad 10 lat w podróży, tej prywatnej i zawodowej (Polka Travel www.polkatravel.pl). Wielbicielka dobrej literatury, teatru i filmu. Jej największą miłością jest Afryka, fascynują ją ludzie i miejsca. Podczas safari potrafi godzinami przybliżać szczegóły życia poszczególnych gatunków zwierząt, a przed snem w lodge’y czyta Turystom legendy i bajki. Gdy pierwszy raz postawiła stopę, na afrykańskiej ziemi to już wiedziała, że jest to jej miejsce na ziemi. Zawsze powtarza, że nigdzie indziej, ludzie tak pięknie się nie uśmiechają. W podróży najważniejsi są ludzie, Ci których zabieramy ze sobą i spotykamy na drodze. Dlatego to właśnie ich historia, będzie motywem przewodnim spotkania w Żółtym Młynku.

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.
4 września (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00
Bożena Woźniczka – „NAMIBIA – w podróży najważniejsi są ludzie”
Wstęp wolny.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(46) "Namibia - w podróży najważniejsi są ludzie" ["meta_desc"]=> string(102) "Zapraszamy 4 września do klubokawiarni Żółty Młynek w Rybniku na spotkanie z Bożeną Woźniczką" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-15.1171874978958" ["lng"]=> string(17) "-5.78215200098557" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Namibia - w podróży najważniejsi są ludzie

meta_keys:

meta_desc: Zapraszamy 4 września do klubokawiarni Żółty Młynek w Rybniku na spotkanie z Bożeną Woźniczką

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Namibia - w podróży najważniejsi są ludzie

meta_keys:

meta_desc: Zapraszamy 4 września do klubokawiarni Żółty Młynek w Rybniku na spotkanie z Bożeną Woźniczką

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Zapraszamy 4 września do klubokawiarni Żółty Młynek w Rybniku na spotkanie z Bożeną Woźniczką