google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Rozrywkowe Parki w Polsce

Parki rozrywki w Polsce

Jako ciocia (idealna) dwójki maluchów, wiem jaką radość sprawiają dzieciom igraszki na placach zabaw. Dlaczego jednak nie połączyć psot z edukacją? W Polsce jest mnóstwo wartych polecenia parków edukacyjnych na krótkie i długie wyjazdy.

Rozrywkowe Parki w PolsceParki rozrywki w Polsce

© ehrenberg-bilder/Fotolia.com

Rabkoland

Rodzinny Park Rozrywki w Rabka Zdrój to mój numer jeden. Właśnie tutaj, w specjalnym Muzeum dzieci przyznają dorosłym wyjątkowe wyróżnienia: Ordery Uśmiechu. Na ścianach, w szklanych gablotach dzieci wieszają lisy z prośbą o odznaczenie konkretnej osoby, listy wyróżnionych oraz zdjęcia z dotychczasowych ceremonii. Tutaj znajduje się Dom Rekordów i Osobliwości. Główną jego atrakcją są 192 rzeźby umieszczone na jednej zapałce!

Rabkoland to miasto magii, marzenie każdego dziecka, a i zapewne dorosłego. Jest tu 6 placów i 16 ulic, przy których znajdują się między innymi Teatry Ruchomych Figur, Wesoła Farma, Cyrk Picolo, Straszny Dwór, „Świat Pozytywek”, miniatura lunaparku i Wieża Eifla. Dla dzieci zaśpiewa farmer wraz ze swoją trzódką oraz niedźwiedź Dżek ze swą psią kapelą, a kataryniarz przy dźwiękach swojej pozytywki zdradzi śmieszne opowieści, krokodyla orkiestra gra koncerty, a grzyby… będą do Was machać już przy samym wejściu.

Właściciele zadbali nie tylko o ruszające się i wydające dźwięki figury, ale także o dodatkowe atrakcje. Labirynt kładek, schodów, rur, pociąg Safari, ślizgi, karuzele, bujaki, kręcące się samoloty, armatki wodne, wieża swobodnego spadku, kolejka górska, autodromy i Dom Śmiechu – to tylko nie liczne z nich.

Gwoździem programu są tu Akademia Magii, czyli pokazy sztuczek magicznych, Mistrzostwa w jeździe na... muszlach klozetowych oraz zawody w dmuchaniu balona z gumy do żucia, a także Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej Krowy. Warto sprawdzić na stronie parku szczegóły i wybrać najlepszy dzień na szaloną zabawę. Nie tylko dla dzieci.

Rodzinny Park w Rybniku

Mój numer drugi wśród rodzinnych atrakcji. Czy wiecie, że Baba Jaga pisze książkę? Tak, to ta sama co więziła, Jasia i Małgosię. Teraz zaprasza Was z dziećmi do zwiedzania jej piernikowego domku. Prawdą jest bowiem, że ludzie się zmieniają, a ona postanowiła być teraz dobra. Gepetto już raz wystrugał urwisa Pinokia, teraz specjalnie dla Was struga ławki, abyście mieli gdzie odpoczywać po pełnym atrakcji dniu. Bajkową krainą w Rybniku zarządza Kot w Butach i to on dba o to, aby w Parku nie brakowało wrażeń. Obok krainy baśni znajduje się kraina dinozaurów, gdzie spotkacie wielkie gady w ich naturalnych rozmiarach.

Park przygotował dla Was także wiele różnych gier zespołowych. Możecie między innymi zagrać być może w największego na świecie Chińczyka, Mega Szachy, kręgle, stołowego tenisa, nauczyć się grać w Golfa i unihokeja, odkopać szkielet T-Rexa, zapolować na dinozaury, skorzystać z kilku placów zabaw, przejechać kolejką Brzydkiego Kaczątka i… wziąć udział w saneczkowym kuligu latem. Warto poszukać na stronie www kolejnych atrakcji, bo jest ich więcej.

Park Iluzji we wsi Mościska

Numer trzeci dla miłośników tajemnic – oto miejsce wyjątkowe. Prawa fizyki uległy tu zawieszeniu, a zadziałała czysta magia. W Mościskach można zajrzeć do Grobowca Faraona, poznać  tajemnice Latającej Chaty i zwiedzić Muzeum Iluzji. Jeśli uda się przejść Tunel Zapomnienia, zapomnicie o całym świecie. Za sprawą Lasku Doświadczeń, ścieżki złudzeń, magicznego domku, Niemożliwego Trójkąta, lewitujących piłeczek i kranu - w tym Parku rzeczy niemożliwe stają się możliwe. Nie zapomnijcie zrobić sobie zdjęcia z prawdziwą głową na talerzu. Potrzebujecie przerwy w uleganiu iluzji? Zagrajcie w gigantycznego Chińczyka, narysujcie obrazek olbrzymimi kredkami, przejdźcie labirynt, pobawcie się na placu zabaw lub zapoznajcie się z Szlakiem Trapera. To miejsce wciąga nie tylko dzieci, a wszystko w jednym miejscu.

Park Dinozaurów w Łebie

Myślałam, że nic nie pobije Parku Dinozaurów w Łebie, a jednak zdobył dopiero czwarte miejsce. Nadal jednak uważam, że to najlepszy rodzinny park na Pomorzu.

20 hektarów zapełnione trójwymiarowymi dinozaurami w skali 1:1. Chcąc je spotkać nie wystarczy iść ścieżką. Wraz z dziećmi musicie przejść las, pomosty i kładki nad stawami oraz trzęsawiska. Sami będziecie musieli poradzić sobie z wysokimi trzcinami. Tylko uważajcie, wielkie gady mogą być wszędzie. Nie są jednak straszne, a spotkanie ich jest wielką przygodą zarówno dla małego jak i dużego człowieka. Szczególną uwagę zwróćcie na 13 metrowego Brachiosaurusa, gdyż mieszka on tylko w Łebie.

Ponadto w Parku, na dzieci czeka wiele innych atrakcji takich jak kino 7D max, zamek strachu, amatorski połów ryb, mini zoo, kule wodne, kolejki, place zabaw, małpi gaj i indiańska wioska. Hitem natomiast są pływanie tratwą wodną, pojazdy Flinstonów i piracka bitwa.


Ostatnie miejsce w finałowej piątce zajął JuraPark Krasiejów

Zastanawialiście się kiedyś jak by to było przejechać się Dinopociągiem i wejść do Tunelu Czasu? Macie niebywałą okazję wsiąść do takiego pociągu i uczestniczyć w powstawaniu świata. Zaczniecie od Wielkiego Wybuchu, zobaczycie jak powstawała nasza galaktyka, Układ Słoneczny, Ziemia i życie na niej. Następnie dwugodzinny spacer z przewodnikiem po ścieżce edukacyjnej, na której spotkacie około 200 Dinozaurów. To największa wystawa tego typu w Europie. Po tak ciekawych lekcjach historii dzieciom należy się prawdziwa rozrywka. Dlatego warto aby pobawiły się w Parku Rozrywki, na dmuchanych zjeżdżalniach, w basenie z kulkami czy w prehistorycznym „małpim gaju”. Od początków świata do dziś – mnóstwo czasu na zabawę.

O największej atrakcji jaką jest zamek w Nowym ...

Trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od ludowej ...

Największą  atrakcją Jarosławca jest ogromny  Aquapark kompleks  basenów  ...

Pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach pod Byczyną ...

Zgromadzono tu kilkadziesiąt miniatur budowli z całego świata. ...

Turyści w Mrągowie mogą przez cały rok poczuć ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/368/parki-rozrywki-w-polsce/