Zarezerwuj nocleg z Airbnb

Biura podróży bardzo często przedstawiają drogie propozycje noclegów. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na pobyt w pięciogwiazdkowym ośrodku. Na ratunek przybywa światowy fenomen turystyczny.

Airbnb, czyli…? 
Platforma internetowa. Jej zadaniem jest pośredniczenie pomiędzy ludźmi, którzy mają wolne mieszkanie, a potencjalnymi chętnymi do wynajmu. Hotel, łódka, dom na drzewie – czegoś podobnego nie znajdzie się w ofertach innych portali.

Na stronie można zarejestrować się jako turyści lub wynajmujący mieszkania. Podczas wyszukiwania idealnego noclegu w kryterium wyszukiwania dostępne są filtry. Są to specjalne wymagania wobec owego lokum. Ile osób? Jaki termin? Czy obowiązuje tam zakaz palenia? Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania klientów.

W personaliach należy napisać tekst o sobie, tak aby gospodarz wiedział z kim ma do czynienia. Warto wiedzieć, że bez ikonki „rezerwacji natychmiastowych” gospodarze mają prawo odrzucenia prośby o rezerwacje, np. z powodu negatywnych komentarzy poprzednich gospodarzy na temat danej osoby.

Druga grupa użytkowników Airbnb, tj. gospodarze odpowiadają za udostępnianie mieszkań. Zobowiązani są do podania podstawowych informacji o lokum, pełnej ceny oraz wykonanie przynajmniej kilku zdjęć. Podczas podróży w obrębie Polski zdaje się to mało znaczące, jednak… Wyobraźmy sobie wakacje w Indiach. Serwis Airbnb stawia nacisk na uczciwość gospodarzy, by zapewnić turystom święty spokój.

Przykłady noclegów na Airbnb
W platformie raczej nie znajdziemy hoteli znanych z biur podróży. A jednak otwierają się przed nami możliwości spędzenia nocy niezwykłych miejscach. Przedstawię kilka znajdujących się na stronie w chwili pisania tego artykułu.

Hacjenda pochodząca z 1949 roku leży na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, niecałe 10 minut drogi od parku narodowego. Lekka, rustykalna konstrukcja wprowadza w klimat życia amerykańskich pionierów. Kominek, drewniana weranda oraz widoczna za oknem spękana ziemia to charakterystyczne cechy Dzikiego Zachodu. A jednak na nowoczesnego człowieka czeka tu kilka udogodnień: klimatyzacja, wi – fi, basen z hydromasażem.

Jeśli za cel podróży obieramy wschodnią Francję, ciekawą propozycją jest… jurta. Ten ogromny biały namiot zawiera kominek, ogrzewanie oraz podstawowe sprzęty. Stoi na drewnianej plandece na skraju góry. Mieszkańcy doświadczą zapierającego dech w piersiach cudu potęgi natury.

Tradycjonaliści mogą także postawić na włoski apartament. Airbnb proponuje także konwencjonalne miejsca odpoczynku! Dwie sypialnie, pralnia, suszarnia, kuchnia i łazienka, wi-fi. Choć w środku nie odczujemy upływu czasu, na zewnątrz toczy się gwarne życie miejskie.

Dlaczego warto być użytkownikiem?
Klasyczne strony z noclegami oferują jedynie zwykłe, tradycyjne pokoje. Nowoczesny Airbnb łamie ten stereotyp! Gdzie indziej moglibyście wynająć jurtę? Domek na drzewie? Szałas w środku dżungli? Niesamowite, jakie możliwości oferuje nam dziś internet.

Ponadto serwis stara się zapewnić użytkownikom maksymalną satysfakcję. Gospodarze są szczegółowo sprawdzani, by lokum, które oferują, rzeczywiście spełniało standardy jakości Dlatego właśnie Airbnb zachęca do stosowania filtrów. Obowiązkowe zdjęcia i informacje o mieszkaniu powinny przede wszystkim dać turyście pełny obraz tego, na co się pisze. Bezpieczeństwo ludzi wynajmujących pokoje jest priorytetowe.

Strona dopiero zdobywa popularność w Polsce. Choć chętnie korzystają z niego zawodowi podróżnicy, swoją ofertą powoli przyciąga także amatorów. Nieważne, czy jesteś konserwatystą, czy hipsterem. Każdy żądny przygód turysta znajdzie tu coś dla siebie. Airbnb to serwis pełen sprzeczności: apartament, jurta i leśny szałas pasują do siebie jak wół do karety. A jednak mają w sobie pewien urok… Czemu by go nie odkryć? Wakacje to przecież czas zdobywania nowych doświadczeń!

Kupon promocyjny
Na pierwszą podróż możesz wykorzystać kupon airbnb – to doskonała okazja, aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(26) "Zarezerwuj nocleg z Airbnb" ["meta_desc"]=> string(148) "Zarezerwuj nocleg z Airbnb. Na pierwszą podróż możesz wykorzystać kupon Airbnb - to doskonała okazja, aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-20.4785156221497" ["lng"]=> string(17) "-1.39732454793725" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Zarezerwuj nocleg z Airbnb

meta_keys:

meta_desc: Zarezerwuj nocleg z Airbnb. Na pierwszą podróż możesz wykorzystać kupon Airbnb - to doskonała okazja, aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Zarezerwuj nocleg z Airbnb

meta_keys:

meta_desc: Zarezerwuj nocleg z Airbnb. Na pierwszą podróż możesz wykorzystać kupon Airbnb - to doskonała okazja, aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Zarezerwuj nocleg z Airbnb. Na pierwszą podróż możesz wykorzystać kupon Airbnb - to doskonała okazja, aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.