Najpiękniejsze plaże świata dla miłośników luksusowych wakacji w egzotycznych krajach

Kiedy myślisz o wakacjach marzeń, oczyma wyobraźni widzisz piach, słońce i wodę? Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najpiękniejsze plaże na całym świecie!

1. Mauritius
Całkiem niedaleko wybrzeży Madagaskaru znajduje się Mauritius – stosunkowo niewielkie wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim. Miejsce to słynie z przepięknych śnieżnobiałych plaż, które mają łącznie 300 kilometrów! Są one otoczone przez góry i wzgórza, co tworzy magiczny pejzaż. Oprócz tego znajdziesz tu wiele luksusowych rozrywek, m.in. pola golfowe.

Plaże na Mauritiusie to przede wszystkim przepiękne kolory krystalicznie czystej wody oraz odbijającego się w niej nieba. Na niektórych z nich znajdziesz chylące się ku piachowi palmy, a przy innych nieco mniej egzotyczne drzewa. Nie zmienia to jednak faktu, że jest tu bajecznie pięknie! Wokół wyspy znajdują się rafy koralowe, które sprawiają, że jest to idealne miejsce również na aktywny wypoczynek – dla nurków Mauritius to prawdziwy raj.

Zresztą nie tylko dla nich, ale i dla zakochanych. Przeczytaj: Podróż poślubna na cztery pory roku, czyli radzimy dokąd pojechać wiosną, latem, jesienią i zimą!

2. Zanzibar
Również na Oceanie Indyjskim znajduje się Zanzibar – wyspa należąca do Tanzanii. W tutejszych plażach można dosłownie się zakochać! Biały piach, ciągnący się kilometrami, przezroczysta błękitna woda, chylące się palmy… W zależności od części wyspy, piasek ma inną konsystencję. Od puchu po taki przypominający w dotyku nadbałtyckie plaże.

Około 500 metrów od brzegu zlokalizowane są rafy koralowe. Dlatego też nie jest to ulubione miejsce surferów – tafla przy plaży jest niemalże całkowicie gładka. Można jednak dzięki temu tutaj nurkować i podziwiać niesamowite formacje koralowe.

Na Zanzibarze trzeba pamiętać o pływach. Najlepiej jest korzystać z wody w czasie przypływu, ponieważ podczas odpływu odsłonięte zostają kamienie, resztki drewnianych pomostów, a nawet jeżowce. Wybierając się tutaj, warto zaopatrzyć się w buty do wody.

3. Malediwy
Niemniej piękne są Malediwy – archipelag, a równocześnie państwo. Znajdują się one także na Oceanie Indyjskim, jednak znacznie bliżej wybrzeży Indii. Biały piasek, turkusowa woda i palmy kokosowe to znaki rozpoznawcze Malediwów. Wysp jest ponad 1200, z czego 300 jest zamieszkanych. Dlatego oprócz cudownych widoków czekają tu na Ciebie ekskluzywne (w turystycznych miejscach praktycznie nieosiągalne) cisza i spokój.

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Malediwy? Przede wszystkim dlatego, że za kilkadziesiąt lat… możesz już nie mieć takiej okazji! Z powodu wzrastającego poziomu wód, powierzchnia wysp zmniejsza się z roku na rok. Już niebawem mogą one całkowicie zniknąć z map!

Oferty idealnych wyjazdów w egzotyczne miejsca znajdziesz na memories.pl!

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(91) "Najpiękniejsze plaże świata dla miłośników luksusowych wakacji w egzotycznych krajach" ["meta_desc"]=> string(73) "Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najpiękniejsze plaże na całym świecie!" ["watermark"]=> string(16) "Pieczatka Veturo" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-15.9960937477734" ["lng"]=> string(16) "-7.2665734155583" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/n-1TB4aA3wA" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Najpiękniejsze plaże świata dla miłośników luksusowych wakacji w egzotycznych krajach

meta_keys:

meta_desc: Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najpiękniejsze plaże na całym świecie!

watermark: Pieczatka Veturo

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/n-1TB4aA3wA" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Najpiękniejsze plaże świata dla miłośników luksusowych wakacji w egzotycznych krajach

meta_keys:

meta_desc: Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najpiękniejsze plaże na całym świecie!

Pola do umieszczenia w treści

watermark: Pieczatka Veturo

watermark: Pieczatka Veturo

author: opr. red.

meta_desc: Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najpiękniejsze plaże na całym świecie!