google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najmłodsza i jedyna kobieta wyścigu Golden Globe Race

Wspierana przez DHL Express Susie Goodall przybyła już do australijskiej zatoki Storm Bay jachtem "DHL Starlight". Od 1 lipca, czyli dnia rozpoczęcia samotnego, nieprzerwanego rejsu dookoła świata, przepłynęła już przez Atlantyk i Ocean Indyjski ponad 14 500 mil morskich.

Najmłodsza i jedyna kobieta wyścigu Golden Globe RaceSusie Photo Shoot

fot.mat.prasowe

Susie Goodall jest jedyną kobietą i jednocześnie najmłodszą zawodniczką spośród 8 żeglarzy, którzy próbują odbyć podróż bez udziału nowoczesnego sprzętu i zewnętrznej pomocy.


Przybycie do zatoki nastąpiło po kilku wyczerpujących tygodniach, kiedy to Susie przeżyła groźny sztorm z bardzo silnym wiatrem i 13-metrowymi falami. Żeglarka podjęła decyzję o wyruszeniu na zachód, co doprowadziło ją do trzykrotnego przekroczenia przylądka Leeuwin. Jak powiedziała, było to "kilka strasznych dni" spędzonych w jednych z najgorszych warunków, w jakich pływała. Była zdumiona, że mimo kilku groźnych sytuacji jacht się nie wywrócił.

Mimo że Susie stanęła w ciągu czterech ostatnich miesięcy przed kilkoma trudnymi wyzwaniami, cały czas wykazywała się niezwykłą siłą charakteru i umiejętnością działania. Jest dla nas wszystkich w DHL Express inspiracją i z niecierpliwością oczekujemy jej powrotu do Les Sables w przyszłym roku. Do tego czasu będziemy śledzić jej nadajnik i trzymać za nią kciuki, gdy będzie wyruszała w kolejny etap podróży – powiedział Ken Allen, CEO DHL Express.

Golden Globe Race – Powrót do "złotego wieku" samotnego żeglowania. Tak jak pierwsze regaty Sunday Times zorganizowane w latach 1968/69, regaty Golden Globe Race mają bardzo proste zasady. Uczestnicy wyruszyli 1 lipca 2018 r. z Les Sables’ d’Olonne we Francji i płyną samotnie, bez zawijania do portów, dookoła świata, opływając 3 Wielkie Przylądki, aby powrócić do Les Sables’ d’Olonne. Żeglarze, którzy biorą udział w regatach, spędzą na morzu około 300 dni.

Uczestnicy mają obowiązek korzystać z takich samych typów jachtów i wyposażenia, jakie miał do dyspozycji Robin Knox-Johnston podczas pierwszych wyścigów. Oznacza to żeglowanie bez nowoczesnej technologii i wsparcia satelitarnych urządzeń nawigacyjnych. Uczestnicy regat muszą płynąć na jachtach seryjnych o długości od 32 do 36 stóp zaprojektowanych przez rokiem 1988, z długim kilem pod całym kadłubem i sterem na pawęży. Jachty mocne, silne i stabilne, podobne do 32-stopowego jachtu „Suahili” Knox-Johnstona.

Rocznicowe regaty Golden Globe Race stanowią uhonorowanie pierwszego wyścigu, zwycięzcy, jego jachtu i wagi, jaką miał jego rejs. Uczestnicy regat żeglują na prostych jachtach, korzystając z podstawowego. Wyzwanie jest proste i bardzo surowe, stawiające przygodę przed zwycięstwem za wszelką cenę, stworzone dla „tych, którzy mają odwagę” – takie, jakie było to dla Knox-Johnstona. Żeglarze mogą korzystać z sekstansów i papierowych map, a nie instrumentów elektronicznych i autopilotów. Muszą ręcznie wykonywać wpisy w dziennikach pokładowych i samodzielnie sporządzać prognozy pogody. Od czasu do czasu mogą porozmawiać z bliskimi i światem zewnętrznym, gdy pozwoli na to zasięg krótkofalowych radiostacji dalekiego zasięgu.

Wyścig w liczbach
Trasa: 30000 mil wokół trzech przylądków (Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn)
19 uczestników,
Zawodnicy pochodzą z 13 krajów:
Ameryki(1), Australii(2), Wielkiej Brytanii(3), Estonii(1), Finlandii(1), Francji(4), Irlandii(1), Indii(1), Włoch(1), Holandii(1), Norwegii(1), Palestyny(1) i Rosji(1),
Najstarszy zawodnik: Jean-Luc van den Heede (FRA) ma 72 lata,
Najmłodszy zawodnik: Susie Goodall (GBR) – 28 lat.

Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na kolejny artykuł z ...

„Blisko wszędzie, ładnie wszędzie – gdzie turysta dziś ...

Można z pełną odpowiedzialnością przyznać, że cel podróży ...

Lato nad wodą? Brzmi dobrze, prawda? A lato ...

Wakacje tuż za pasem, dlatego też warto zaplanować ...

Wraz ze stopniowym łagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu i ...

https://veturo.pl/article/3684/golden-globe-race/