google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najmłodsza i jedyna kobieta wyścigu Golden Globe Race

Wspierana przez DHL Express Susie Goodall przybyła już do australijskiej zatoki Storm Bay jachtem "DHL Starlight". Od 1 lipca, czyli dnia rozpoczęcia samotnego, nieprzerwanego rejsu dookoła świata, przepłynęła już przez Atlantyk i Ocean Indyjski ponad 14 500 mil morskich.

Najmłodsza i jedyna kobieta wyścigu Golden Globe RaceSusie Photo Shoot

fot.mat.prasowe

Susie Goodall jest jedyną kobietą i jednocześnie najmłodszą zawodniczką spośród 8 żeglarzy, którzy próbują odbyć podróż bez udziału nowoczesnego sprzętu i zewnętrznej pomocy.


Przybycie do zatoki nastąpiło po kilku wyczerpujących tygodniach, kiedy to Susie przeżyła groźny sztorm z bardzo silnym wiatrem i 13-metrowymi falami. Żeglarka podjęła decyzję o wyruszeniu na zachód, co doprowadziło ją do trzykrotnego przekroczenia przylądka Leeuwin. Jak powiedziała, było to "kilka strasznych dni" spędzonych w jednych z najgorszych warunków, w jakich pływała. Była zdumiona, że mimo kilku groźnych sytuacji jacht się nie wywrócił.

Mimo że Susie stanęła w ciągu czterech ostatnich miesięcy przed kilkoma trudnymi wyzwaniami, cały czas wykazywała się niezwykłą siłą charakteru i umiejętnością działania. Jest dla nas wszystkich w DHL Express inspiracją i z niecierpliwością oczekujemy jej powrotu do Les Sables w przyszłym roku. Do tego czasu będziemy śledzić jej nadajnik i trzymać za nią kciuki, gdy będzie wyruszała w kolejny etap podróży – powiedział Ken Allen, CEO DHL Express.

Golden Globe Race – Powrót do "złotego wieku" samotnego żeglowania. Tak jak pierwsze regaty Sunday Times zorganizowane w latach 1968/69, regaty Golden Globe Race mają bardzo proste zasady. Uczestnicy wyruszyli 1 lipca 2018 r. z Les Sables’ d’Olonne we Francji i płyną samotnie, bez zawijania do portów, dookoła świata, opływając 3 Wielkie Przylądki, aby powrócić do Les Sables’ d’Olonne. Żeglarze, którzy biorą udział w regatach, spędzą na morzu około 300 dni.

Uczestnicy mają obowiązek korzystać z takich samych typów jachtów i wyposażenia, jakie miał do dyspozycji Robin Knox-Johnston podczas pierwszych wyścigów. Oznacza to żeglowanie bez nowoczesnej technologii i wsparcia satelitarnych urządzeń nawigacyjnych. Uczestnicy regat muszą płynąć na jachtach seryjnych o długości od 32 do 36 stóp zaprojektowanych przez rokiem 1988, z długim kilem pod całym kadłubem i sterem na pawęży. Jachty mocne, silne i stabilne, podobne do 32-stopowego jachtu „Suahili” Knox-Johnstona.

Rocznicowe regaty Golden Globe Race stanowią uhonorowanie pierwszego wyścigu, zwycięzcy, jego jachtu i wagi, jaką miał jego rejs. Uczestnicy regat żeglują na prostych jachtach, korzystając z podstawowego. Wyzwanie jest proste i bardzo surowe, stawiające przygodę przed zwycięstwem za wszelką cenę, stworzone dla „tych, którzy mają odwagę” – takie, jakie było to dla Knox-Johnstona. Żeglarze mogą korzystać z sekstansów i papierowych map, a nie instrumentów elektronicznych i autopilotów. Muszą ręcznie wykonywać wpisy w dziennikach pokładowych i samodzielnie sporządzać prognozy pogody. Od czasu do czasu mogą porozmawiać z bliskimi i światem zewnętrznym, gdy pozwoli na to zasięg krótkofalowych radiostacji dalekiego zasięgu.

Wyścig w liczbach
Trasa: 30000 mil wokół trzech przylądków (Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn)
19 uczestników,
Zawodnicy pochodzą z 13 krajów:
Ameryki(1), Australii(2), Wielkiej Brytanii(3), Estonii(1), Finlandii(1), Francji(4), Irlandii(1), Indii(1), Włoch(1), Holandii(1), Norwegii(1), Palestyny(1) i Rosji(1),
Najstarszy zawodnik: Jean-Luc van den Heede (FRA) ma 72 lata,
Najmłodszy zawodnik: Susie Goodall (GBR) – 28 lat.

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

 Zdecydowana większość osób wyjeżdża nad morze wyłącznie latem. ...

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie ...

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Zapraszamy do Rybnika na kolejną odsłonę Festiwalu Podróżników ...

https://veturo.pl/article/3684/golden-globe-race/