Ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna

Ubezpiecz się na ferie zimowe

 Dokądkolwiek nie wybierałbyś się na ferie zimowe, nigdy nie zapominaj o bardzo ważnej kwestii, jaką jest wykupienie odpowiedniej polisy turystycznej. Powinna być właściwie dopasowana do kierunku oraz celu twojego wyjazdu.

Bądź przygotowany na awaryjne sytuacje

Nawet jeśli planujesz spokojny wypoczynek podczas ferii bez uprawiania sportów zimowych, nie rezygnuj z wykupienia polisy turystycznej. Dobrze wiemy, jak często w życiu wydarzają się losowe, nieprzewidziane sytuacje, dlatego warto chronić swoje zdrowie. Zimą nie trudno o przeziębienie albo wywrotkę na śliskiej powierzchni. Wystarczy chwila nieuwagi, aby poślizgnąć się na oblodzonych schodach, skręcić kostkę, zwichnąć rękę. Dużym niebezpieczeństwem są także spadające sople. Z tego względu, potrzebowałbyś natychmiastowej pomocy medycznej. Wyobraź sobie, że na dodatek ferie spędzasz w śnieżnych Alpach czy Dolomitach. Jeślibyś złamałeś rękę czy kostkę, dobrze wiesz, że bez lekarza się nie obędzie. Polisa turystyczna zawsze obejmuje koszty leczenia, pomoc prawną czy następstwo nieszczęśliwych wypadków. Dzięki ubezpieczeniu, w przypadku kłopotów zdrowotnych będziesz mógł bez problemu skorzystać z najbliższej placówki medycznej i nie poniesiesz bardzo wysokich kosztów leczenia.

Jeśli nie pechowa wywrotka, to warto wziąć pod uwagę także inną sytuację losową, jak na przykład zatrucie. Bardzo często turyści zgłaszają się do szpitali z poważnymi kłopotami żołądkowymi na skutek zarażenia bakterią. Do najczęstszych i typowych objawów należą gorączka, wymioty, silne bóle głowy.

Nieoczekiwane sytuacje to codzienność naszego życia. Na wyjeździe zimowym powinniśmy uważać także na innych turystów i mieszkańców lokalnych. Ktoś może nas posądzić, że to z naszej winy przydarzyło mu się nieszczęście, na przykład na stoku przez nieuwagę wjedziemy w narciarza lub snowboardzistę, na skutek czego doświadczy on uszczerbku na zdrowiu. To bardzo prawdopodobne sytuacje, dlatego OC chroni nas, gdy wyrządzimy krzywdę na zdrowiu lub mieniu osobom trzecim.

Firmy ubezpieczeniowe oferują nam także możliwość ubezpieczenia bagażu i cennego sprzętu. To dobry pomysł, ponieważ na feriach i wakacjach turyści często są okradani. Wyobraź sobie, że wybrałeś się na narty czy snowboard i twój bardzo drogi sprzęt został skradziony. Ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego uchroni cię przed dużymi stratami finansowymi w wyniku kradzieży.

Pamiętaj, że karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) działa tylko w zakresie publicznej opieki zdrowotnej, co oznacza, że nie skorzystasz z niej w prywatnej placówce medycznej. Wybierając się na ferie zimowe, ubezpieczenie turystyczne jest jedną z najważniejszych kwestii, o których nie powinieneś zapominać. Z tego względu wybierz dobry wariant polisy, który będzie dopasowany do celu i kierunku twojego wyjazdu – na przykład ubezpieczenie turystyczne w SIGNAL IDUNA.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(63) "ubezpieczenie na ferie zimowe Signal Iduna - polisa turystyczna" ["meta_desc"]=> string(137) "Nawet jeśli planujesz spokojny wypoczynek podczas ferii bez uprawiania sportów zimowych, nie rezygnuj z wykupienia polisy turystycznej." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(7) "op.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-3.69140624948618" ["lng"]=> string(17) "-8.13754182086471" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: ubezpieczenie na ferie zimowe Signal Iduna - polisa turystyczna

meta_keys:

meta_desc: Nawet jeśli planujesz spokojny wypoczynek podczas ferii bez uprawiania sportów zimowych, nie rezygnuj z wykupienia polisy turystycznej.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: op.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: ubezpieczenie na ferie zimowe Signal Iduna - polisa turystyczna

meta_keys:

meta_desc: Nawet jeśli planujesz spokojny wypoczynek podczas ferii bez uprawiania sportów zimowych, nie rezygnuj z wykupienia polisy turystycznej.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: op.red.

meta_desc: Nawet jeśli planujesz spokojny wypoczynek podczas ferii bez uprawiania sportów zimowych, nie rezygnuj z wykupienia polisy turystycznej.