google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Jak efektywniej pracować?

Wielu z nas chciałoby pracować lepiej i szybciej. Czy można poprawić efektywność naszej pracy? Jak to zrobić? O tym wszystkim piszemy w naszym artykule. Zachęcamy do lektury!

Jak efektywniej pracować?Jak efektywnie i wydajnie pracować?

fot.mat.prasowe

Ruszmy się…  
Aktywność fizyczna nie tylko wzmacnia nasze mięśnie, ale także poprawia pracę mózgu. Ruch pozytywnie oddziałuje na zapamiętywanie, a tym samym poprawia efektywność rozwiązywania pojawiających się problemów i pomysłowość. Z tego względu wstańmy zza biurka. Ruch uchroni nas także od bólu pleców, który na pewno pojawi się podczas siedzenia przez kilkanaście godzin dziennie. Z tego względu zasadne jest zrobienie sobie małej przerwy co godzinę pracy. Weźmy w tym czasie kilka głębokich wdechów, czy zróbmy kilka przysiadów. W taki sposób doskonale dotlenimy swój mózg.   

Przerwę trzeba dobrze wykorzystać  
Część z nas przerwę obiadową w pracy wykorzystuje na nadrobienie zaległości i odpisuje na e-maile czy sprawdzanie dokumentów. To wielki błąd. Ten czas przeznaczony jest na regenerację, żebyśmy mogli efektywnie pracować przez resztę dnia. Branie laptopa na przerwę to bardzo zły pomysł. Połączenie pracy i jedzenia obiadu dla wielu z nas wydaje się dużą oszczędnością czasu, a tak naprawdę prowadzi do spadku energii i produktywności. 

Otoczenie  
Bardzo ważne we wzroście efektywności pracy jest nasze otoczenie. Najważniejsze jest biurko. Pamiętajmy, żeby usunąć z niego niepotrzebne rzeczy, przedmioty pogrupować i odkładać na miejsce. Czystość na biurku pozwala na szybkie odnajdywanie potrzebnych przedmiotów i nietracenie na tę czynność czasu. 

Odpoczynek  
Nie będziemy efektywnie pracować, jeżeli nie znajdziemy czasu na wartościowy odpoczynek. Dla jedynych będzie to aktywność fizyczna, a dla innych posłuchanie muzyki, przeczytanie dobrej książki czy obejrzenie filmu. Każdy sposób jest dobry. Jednak nie oczekujmy, że bez prawdziwego odpoczynku będziemy w stanie pracować na 100%. Pamiętajmy również, żeby pracę zostawiać w pracy, a tylko w awaryjnych sytuacjach zabierać do domu. Służbowy laptop także zostawmy na stanowisku pracy.      

Skąd wziąć pieniądze na poprawę efektywności pracy? 
Chcemy zainwestować w szkolenie dotyczące wzrostu efektywności pracy. Niestety nie mamy odłożonych środków finansowych na ten cel. Czy musimy rezygnować z planów? Co zrobić w takiej sytuacji. Pomocna może być szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe. Jej zaleta to natychmiastowa dostępność, ale także możliwość spłaty w niewielkich ratach dopasowanych do naszych możliwości. Szybka gotówka, jak każde zobowiązanie, wymaga spłaty w przyszłości. Z tego względu nie podejmujmy decyzji o jej pozyskaniu zbyt pochopnie. Rozsądek i odpowiedzialność są jak najbardziej wskazane. Przeanalizujmy także, czy szybka gotówka nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla naszego budżetu domowego.  

Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na kolejny artykuł z ...

„Blisko wszędzie, ładnie wszędzie – gdzie turysta dziś ...

Można z pełną odpowiedzialnością przyznać, że cel podróży ...

Lato nad wodą? Brzmi dobrze, prawda? A lato ...

Wakacje tuż za pasem, dlatego też warto zaplanować ...

Wraz ze stopniowym łagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu i ...

https://veturo.pl/article/3693/jak-efektywnie-i-wydajnie-pracowac/