google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Jak efektywniej pracować?

Wielu z nas chciałoby pracować lepiej i szybciej. Czy można poprawić efektywność naszej pracy? Jak to zrobić? O tym wszystkim piszemy w naszym artykule. Zachęcamy do lektury!

Jak efektywniej pracować?Jak efektywnie i wydajnie pracować?

fot.mat.prasowe

Ruszmy się…  
Aktywność fizyczna nie tylko wzmacnia nasze mięśnie, ale także poprawia pracę mózgu. Ruch pozytywnie oddziałuje na zapamiętywanie, a tym samym poprawia efektywność rozwiązywania pojawiających się problemów i pomysłowość. Z tego względu wstańmy zza biurka. Ruch uchroni nas także od bólu pleców, który na pewno pojawi się podczas siedzenia przez kilkanaście godzin dziennie. Z tego względu zasadne jest zrobienie sobie małej przerwy co godzinę pracy. Weźmy w tym czasie kilka głębokich wdechów, czy zróbmy kilka przysiadów. W taki sposób doskonale dotlenimy swój mózg.   

Przerwę trzeba dobrze wykorzystać  
Część z nas przerwę obiadową w pracy wykorzystuje na nadrobienie zaległości i odpisuje na e-maile czy sprawdzanie dokumentów. To wielki błąd. Ten czas przeznaczony jest na regenerację, żebyśmy mogli efektywnie pracować przez resztę dnia. Branie laptopa na przerwę to bardzo zły pomysł. Połączenie pracy i jedzenia obiadu dla wielu z nas wydaje się dużą oszczędnością czasu, a tak naprawdę prowadzi do spadku energii i produktywności. 

Otoczenie  
Bardzo ważne we wzroście efektywności pracy jest nasze otoczenie. Najważniejsze jest biurko. Pamiętajmy, żeby usunąć z niego niepotrzebne rzeczy, przedmioty pogrupować i odkładać na miejsce. Czystość na biurku pozwala na szybkie odnajdywanie potrzebnych przedmiotów i nietracenie na tę czynność czasu. 

Odpoczynek  
Nie będziemy efektywnie pracować, jeżeli nie znajdziemy czasu na wartościowy odpoczynek. Dla jedynych będzie to aktywność fizyczna, a dla innych posłuchanie muzyki, przeczytanie dobrej książki czy obejrzenie filmu. Każdy sposób jest dobry. Jednak nie oczekujmy, że bez prawdziwego odpoczynku będziemy w stanie pracować na 100%. Pamiętajmy również, żeby pracę zostawiać w pracy, a tylko w awaryjnych sytuacjach zabierać do domu. Służbowy laptop także zostawmy na stanowisku pracy.      

Skąd wziąć pieniądze na poprawę efektywności pracy? 
Chcemy zainwestować w szkolenie dotyczące wzrostu efektywności pracy. Niestety nie mamy odłożonych środków finansowych na ten cel. Czy musimy rezygnować z planów? Co zrobić w takiej sytuacji. Pomocna może być szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe. Jej zaleta to natychmiastowa dostępność, ale także możliwość spłaty w niewielkich ratach dopasowanych do naszych możliwości. Szybka gotówka, jak każde zobowiązanie, wymaga spłaty w przyszłości. Z tego względu nie podejmujmy decyzji o jej pozyskaniu zbyt pochopnie. Rozsądek i odpowiedzialność są jak najbardziej wskazane. Przeanalizujmy także, czy szybka gotówka nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla naszego budżetu domowego.  

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

 Zdecydowana większość osób wyjeżdża nad morze wyłącznie latem. ...

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie ...

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Zapraszamy do Rybnika na kolejną odsłonę Festiwalu Podróżników ...

https://veturo.pl/article/3693/jak-efektywnie-i-wydajnie-pracowac/