Odkurzanie auta przed podróżą

Wnętrze naszego samochodu podczas zimy przechodzi ciężki okres. Musi zmagać się z gromadzącą się wilgocią. Naniesiony śnieg topi się i wsiąka w tapicerkę pod nogami. W niskich temperaturach odpowiednie osuszenie auta staje się praktycznie niemożliwe. Zalegający wewnątrz kurz jedynie pogarsza stan naszego pojazdu. Dlatego wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, warto przeprowadzić porządki, ze szczególnym uwzględnieniem zimowych zaniedbań. Jest to proces czasochłonny i wymagający nieco zaangażowania, ale procentuje komfortem podczas jazdy.

Po pierwsze: osuszanie
Priorytetem jest osuszenie wnętrza auta z zalegającej wilgoci. Przyczynia się ona do powstawania nieprzyjemnych zapachów, może wpływać również na korozję podwozia. Wilgoć wiąże się z uciążliwym parowaniem szyb. Aby się jej pozbyć najlepiej pozostawić otwarte drzwi i bagażnik naszego auta w ciepły, słoneczny dzień.

Warto wyciągnąć na zewnątrz dywaniki. Umożliwi to cyrkulację powietrza i odparowanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz kabiny. Jeżeli problem nie ustąpi, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, która z powodzeniem osuszy wnętrze naszego auta. Pomocne będzie również zakupienie niewielkich osuszaczy powietrza. Dzięki nim utrzymamy efekt odświeżonego auta na dłużej i nie będzie konieczności częstego powtarzania procesu.

Po drugie: odkurzacz samochodowy
Kolejnym krokiem, który powinniśmy podjąć jest dokładne odkurzenie samochodu. Mycie tapicerki na mokro bez wcześniejszego użycia odkurzacza samochodowego mija się z celem. Kurz zamieni się w błoto i zamiast czystej tapicerki otrzymamy trudne do usunięcia zabrudzenia. Na rynku mamy do wyboru szereg różnych odkurzaczy, których wybór uzależniony jest od naszych preferencji oraz stanu tapicerki auta. Nie każdy odkurzacz samochodowy poradzi sobie zalegającym piaskiem lub zwierzęcą sierścią. Możemy zakupić niewielki, poręczny model, który zasilany jest z gniazda zapalniczki.

Możliwe jest również wypożyczenie przemysłowego modelu, który posiada dużą siłę ssącą i świetnie sprawdzi się do odkurzania welurowych dywaników, które zazwyczaj są najbrudniejszą częścią naszego samochodu. Jeżeli nie mamy możliwości wypożyczenia, warto podjechać na myjnię lub stację benzynową, Często możemy tam spotkać wolnostojący odkurzacz samochodowy. Rozwiązanie to może jednak nie sprawdzić się w czasie niesprzyjającej pogody. Nie wolno zapominać również o odkurzeniu bagażnika. Dobrze dobrany odkurzacz samochodowy znacznie nam to ułatwi.

Po trzecie: pranie tapicerki
Jeżeli odpowiednio wysuszyliśmy i odkurzyliśmy samochód możemy przejść do końcowego etapu, czyli mycia tapicerki i plastikowych elementów. Fotele naszego auta można czyścić za pomocą domowych sposobów, albo specjalistycznych płynów do tego przeznaczonych. Przy ich wyborze warto być ostrożnym i dobrać je do materiału, z którego została wykonana nasza tapicerka. Całkiem inne potrzeby będzie miała skóra naturalna, a inne welur.

Aby ułatwić sobie pracę, z wypożyczalni możemy otrzymać odkurzacz samochodowy z funkcją prania. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie uniknąć przemoczenia tapicerki, co również jest niewskazane. Koszt takiego rozwiązania to kilkadziesiąt złotych, a możemy znacznie usprawnić całą procedurę prania wnętrza pojazdu.
Czyszczenie plastikowych elementów

Zasada jest prosta: zaczynamy mycie od górnych partii, a kończymy na dolnych. W pierwszej kolejności należy zetrzeć nagromadzony kurz i brud. Dzięki wcześniejszemu użyciu odkurzacza samochodowego unikniemy ponownego ich zabrudzenia. Wszystkie plastikowe elementy samochodu warto zabezpieczyć odpowiednimi preparatami, które nadają blasku, jednocześnie chroniąc przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu zabiegowi wnętrze naszego auta nie wyblaknie i będzie wyglądało jak nowe.

Większość kosmetyków posiada w swoim składzie substancje odpychające kurz, dzięki którym samochód pozostaje czysty na dłużej. Na samym końcu warto użyć płynu do szyb. Osiadający na nich brud może powodować parowanie, zmniejszać widoczność i męczyć wzrok. Najlepsza do ich mycia będzie specjalna irchowa ściereczka, która pochłonie zanieczyszczenia, a nie tylko je rozmaże.

Czego najlepiej użyć przy wiosennym sprzątaniu samochodu?
Aby zachować nasz samochód w jak najlepszym stanie warto zaopatrzyć się w chłonne szmatki, płyn do mycia, odkurzacz samochodowy, specjalistyczne kosmetyki do tapicerki i plastików samochodowych, płyn do mycia szyb. Warto czyścić w ten sposób nasz samochód jak najczęściej, dzięki czemu nie będzie to aż tak pracochłonnym zajęciem. Zimą, może być to trudne przez panujące warunki, ale wiosna jest na to idealnym czasem, co warto wykorzystać.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(32) "Odkurzanie auta przed podróżą" ["meta_desc"]=> string(215) "Aby ułatwić sobie pracę, z wypożyczalni możemy otrzymać odkurzacz samochodowy z funkcją prania. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie uniknąć przemoczenia tapicerki, co również jest niewskazane." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-18.4570312474305" ["lng"]=> string(16) "1.85416632613662" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Odkurzanie auta przed podróżą

meta_keys:

meta_desc: Aby ułatwić sobie pracę, z wypożyczalni możemy otrzymać odkurzacz samochodowy z funkcją prania. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie uniknąć przemoczenia tapicerki, co również jest niewskazane.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Odkurzanie auta przed podróżą

meta_keys:

meta_desc: Aby ułatwić sobie pracę, z wypożyczalni możemy otrzymać odkurzacz samochodowy z funkcją prania. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie uniknąć przemoczenia tapicerki, co również jest niewskazane.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Aby ułatwić sobie pracę, z wypożyczalni możemy otrzymać odkurzacz samochodowy z funkcją prania. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie uniknąć przemoczenia tapicerki, co również jest niewskazane.