Jak najtaniej kupić ubezpieczenie na wakacje

Jak najtaniej kupić ubezpieczenie na wakacje?

Ciepłe dni przypominają o tym, że już niedługo rozpocznie się sezon wakacyjny. Gdy wybierzemy miejsce docelowe podróży i zarezerwujemy termin, warto rozpocząć przygotowania do wyjazdu. W pierwszej kolejności zadbajmy o to, by pobyt za granicą upłynął nam w poczuciu bezpieczeństwa – będzie to możliwe tylko z polisą ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie na wakacje z biurem podróży, trampingowe i samodzielne
Każdy ma swój sposób na podróżowanie – jedni wolą udać się z biurem podróży do znanego kurortu, inni preferują ekonomiczny wyjazd trampingowy, a jeszcze innym zależy na pełnej niezależności. Bez względu na upodobania każdy turysta powinien przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie turystyczne. To szczególnie ważne w przypadku osób, które preferują wyjazdy indywidualne, jednak trzeba pamiętać, że polisa, jaką zapewnia biuro podróży, także może okazać się niewystarczająca.

Dodatkowe ubezpieczenie – choćby podstawowe – pokryje koszty leczenia, transportu medycznego oraz następstw nieszczęśliwych wypadków, które mogą przytrafić się na wjeździe. Z takiej ochrony nie warto rezygnować, bo ewentualne koszty opieki medycznej za granicą mogą wielokrotnie przewyższyć cenę dobrej polisy i samych wczasów.

Najtańsze ubezpieczenie – gdzie szukać?
Jak spośród licznych produktów wielu firm ubezpieczeniowych wybrać ten tani, a jednocześnie optymalnie dopasowany do naszych potrzeb? Najlepiej skorzystać z porównywarki, takiej jak np. https://kioskpolis.pl/, w której szybko i w dowolnym momencie sprawdzimy aktualną ofertę oraz obowiązujące ceny – wystarczy jedynie dostęp do internetu i wypełnienie krótkiego formularza. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nie przepłacamy, a zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na wakacyjne wydatki.

W kalkulatorze ubezpieczeń porównamy nie tylko wysokość składek w różnych firmach, ale także dokładny zakres ochrony, jaką oferują poszczególne produkty ubezpieczeniowe. Co bardzo ważne, korzystając z porównywarki, nie musimy także osobiście załatwiać formalności związanych z wykupieniem polisy – całą transakcję dokończmy online w kilka minut, więc zdążymy się ubezpieczyć nawet na ostatnią chwilę przed wyjazdem.

Tanie ubezpieczenie turystyczne – na co zwrócić uwagę?
Każde ubezpieczenie wakacyjne obejmuje koszty leczenia, transportu medycznego oraz NNW. Podstawowy zakres takiej polisy wiąże się z najniższą składką i jest przeznaczony raczej dla osób, które wyjeżdżają na krótko i niezbyt daleko. Towarzystwa ubezpieczeniowe dają nam jednak możliwość rozszerzenia ochrony – składka będzie wtedy nieco wyższa, ale jednocześnie polisa zapewni znacznie większe poczucie bezpieczeństwa.

O rozszerzeniu ochrony warto pomyśleć, gdy planujemy aktywny wypoczynek i uprawianie sportów – zarówno amatorsko, jak i wyczynowo. Ryzyko doznania przykrych wypadków jest wtedy znacznie większe. W ramach polisy możemy wykupić też OC sportowe czy ubezpieczenie sprzętu sportowego. Jeśli obawiamy się utraty bagażu, również on może zostać objęty umową ubezpieczeniową. Dodatkowe ryzyko zaznaczmy także w sytuacji, gdy cierpimy na choroby przewlekłe.

Ubezpieczyciele dają nam do wyboru wiele opcji ubezpieczeń wakacyjnych – zawsze warto jednak porównać ze sobą oferty różnych firm, co da nam pewność, że wybierzemy dobry produkt w korzystnej cenie.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(46) "Jak najtaniej kupić ubezpieczenie na wakacje?" ["meta_desc"]=> string(186) "Dodatkowe ubezpieczenie – choćby podstawowe – pokryje koszty leczenia, transportu medycznego oraz następstw nieszczęśliwych wypadków, które mogą przytrafić się na wjeździe." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-9.31640624870308" ["lng"]=> string(17) "-7.87644069694369" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Jak najtaniej kupić ubezpieczenie na wakacje?

meta_keys:

meta_desc: Dodatkowe ubezpieczenie – choćby podstawowe – pokryje koszty leczenia, transportu medycznego oraz następstw nieszczęśliwych wypadków, które mogą przytrafić się na wjeździe.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Jak najtaniej kupić ubezpieczenie na wakacje?

meta_keys:

meta_desc: Dodatkowe ubezpieczenie – choćby podstawowe – pokryje koszty leczenia, transportu medycznego oraz następstw nieszczęśliwych wypadków, które mogą przytrafić się na wjeździe.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Dodatkowe ubezpieczenie – choćby podstawowe – pokryje koszty leczenia, transportu medycznego oraz następstw nieszczęśliwych wypadków, które mogą przytrafić się na wjeździe.