Spod drzwi domu prosto na wczasy

Już ponad 55 tys. pasażerów zdecydowało się skorzystać z innowacyjnej formy podróżowania oferowanej przez nową markę Hoper.  W tym międzymiastowym transporcie to pasażer, a nie przewoźnik wskazuje dokładny adres rozpoczęcia i zakończenia podróży. Tak duże zainteresowanie przejazdami „od adresu do adresu” sprawiło, że w czerwcu Hoper uruchomił dziewiątą trasę, obejmując połączeniami wszystkie województwa.

Wygodnie i precyzyjnie do celu
W przeciwieństwie do przewoźników autobusowych czy kolejowych, Hoper nie jest ograniczony regularnymi miejscami zatrzymania, w postaci konkretnych przystanków. Określone są jedynie obszary i pory kursowania, a miejsce rozpoczęcia i zakończenia podróży są każdorazowo wcześniej określane przez pasażera. Może to być dom, hotel, pensjonat, sanatorium, miejsce pracy czy inna, dowolna lokalizacja.

Wsiadanie i wysiadanie jest możliwe w każdej, nawet bardzo małej miejscowości znajdującej się w obrębie trasy. Ostateczna godzina odjazdu spod wskazanego przez pasażera adresu jest potwierdzana SMS-em. Flota wygodnych i szybkich 9-osobowych minivanów umożliwia realizację kursu w standardzie taksówki i zasięgu autobusów dalekobieżnych. Pasażerowie docierają do celu szybko i wygodnie – bez przesiadek i dźwigania bagaży. – Obrazowo można powiedzieć, że Hoper jest jak międzymiastowa współdzielona taksówka, oferuje pasażerom komfort jazdy samochodem w cenie biletu komunikacji publicznej – przedstawia Hubert Czapla, Dyrektor Marketingu firmy Hoper.

Przejazdy “od adresu do adresu” w każdym województwie
W tym roku Hoper zwiększył trzykrotnie liczbę tras, obejmując swoimi połączeniami wszystkie województwa w Polsce. Trzy pierwsze, pilotażowe trasy: z Dolnego Śląska i Mazur na Pomorze oraz z Dolnego Śląska na Pomorze Zachodnie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że firma zdecydowała się nie tylko znacząco rozwinąć swoją ofertę w Polsce, ale również wyjść na rynek przewozów międzynarodowych, na trasach z południa Polski do Niemiec, Holandii i Belgii.  Do tej pory z krajowych przejazdów „od adresu do adresu” skorzystało już ponad 55 tys. osób, zarówno z dużych miast, jaki i wielu małych miejscowości.

– Mamy świadomość, że jest to jeszcze wciąż mały krok wobec dużego zapotrzebowania pasażerów. Do końca lipca planujemy uruchomić kolejne krajowe trasy, w oparciu o prowadzone badania rynku.  Będą to połączenia z Przemyśla przez Rzeszów na Kujawy oraz z Przemyśla, przez Kraków na Dolny Śląsk. Na pewno ucieszy to mieszkańców Podkarpacia, którzy mogą obecnie korzystać z naszej usługi tylko w podróżach międzynarodowych – powiedział Paweł Bak, Dyrektor Operacyjny firmy Hoper

Planowanie tras od adresu do adresu uwzględnia cieszące się największym zainteresowaniem przejazdy do miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. Już teraz Hoper dowozi kuracjuszy do szesnastu miejscowości sanatoryjnych i licznych kurortów nadmorskich. Wyjeżdżający w celach rekreacyjnych bardziej są skłonni do zrezygnowania z wyjazdu własnym samochodem, a alternatywna do Hopera komunikacja publiczna okazuje się uciążliwa przy dłuższych podróżach. Dla mieszkańców niektórych małych miejscowości ta nowa usługa jest tak naprawdę jedynym sposobem bezpośredniego przejazdu na wakacyjny wypoczynek.  Wśród pasażerów korzystających z Hopera nie brakuje też osób podróżujących w celu odwiedzenia krewnych, znajomych, dojazdu do pracy czy wizyty u lekarza.

Dla seniorów i rodzin z dziećmi
Hoper stara się ułatwić dostęp do usługi zróżnicowanej grupie odbiorców. Dzięki współpracy z serwisem e-podróżnik.pl, licznymi biurami podróży i siecią saloników prasowych, pasażer może dokonać zakupu online, telefonicznie, bądź też w jednym z ponad 1000 stacjonarnych punktów sprzedaży.

 – Nowoczesna forma komfortowych przejazdów „od drzwi do drzwi” największym zainteresowaniem cieszy się wśród seniorów. Osoby starsze doceniają nie tylko wygodę podróży, ale również uczynność kierowców. W gronie pasażerów nie brakuje również studentów, osób w średnim wieku czy rodzin z małymi dziećmi – wskazał Hubert Czapla, Dyrektor Marketingu firmy Hoper. – Dla takich klientów udostępniamy foteliki dla dzieci o wadze 9-36 kg oraz podstawki przewozowe dla starszych dzieci. Samochód jest również przystosowany do montażu fotelików dla małych dzieci (poniżej 9 kg).

Obsługa klienta odbywa się bardzo sprawnie, co potwierdzają liczne opinie pasażerów.  – Nie byłam tak do końca przekonana czy wszystko będzie ok. Po raz pierwszy korzystałam z tego rodzaju usługi i nie znałam tej firmy. Okazało się, że usługa została wykonana w sposób bardzo profesjonalny. Dzień wcześniej otrzymałam sms z potwierdzeniem adresu, godziny wyjazdu i przyjazdu na miejsce oraz imieniem i numerem telefonu kierowcy. Punktualnie o godzinie 6-ej samochód był pod moimi drzwiami. – komentuje pani Ewa z Torunia.
 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(32) "Spod drzwi domu prosto na wczasy" ["meta_desc"]=> string(129) "W tym międzymiastowym transporcie to pasażer, a nie przewoźnik wskazuje dokładny adres rozpoczęcia i zakończenia podróży." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "-12.480468748263" ["lng"]=> string(17) "-9.63252380781346" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Spod drzwi domu prosto na wczasy

meta_keys:

meta_desc: W tym międzymiastowym transporcie to pasażer, a nie przewoźnik wskazuje dokładny adres rozpoczęcia i zakończenia podróży.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Spod drzwi domu prosto na wczasy

meta_keys:

meta_desc: W tym międzymiastowym transporcie to pasażer, a nie przewoźnik wskazuje dokładny adres rozpoczęcia i zakończenia podróży.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: W tym międzymiastowym transporcie to pasażer, a nie przewoźnik wskazuje dokładny adres rozpoczęcia i zakończenia podróży.