Dni Morza pora zacząć!

Rozpoczynają się długo wyczekiwane Dni Morza_Sail Szczecin 2019. Zapraszamy na Łasztownię, Wały Chrobrego oraz na ulicę Jana z Kolna, gdzie czeka na nas mnóstwo atrakcji.

Przez trzy dni nad Odrą (14-16 czerwca) będziemy mogli podziwiać żaglowce, olditmery oraz jednostki marynarki wojennej. Dni Morza Sail Szczecin 2019 to również okazja do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach i animacjach, posłuchania koncertów, zrobienia zakupów na Jarmarku pod żaglami i zjedzenia czegoś smacznego. W piątek, 14 czerwca rozpoczęło się wielkie żeglarskie święto, które potrwa do niedzielnego wieczora.

Co dobrego na nas czeka?
Na początek zapraszamy na Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”. Od godziny 11, na Łasztowni, będziemy mogli spotkać się z autorami ulubionych książek, uzupełnić domową biblioteczkę ale także poczytać na miejscu i podyskutować. Miłośnicy książek będą mogli wybierać spośród kryminałów, reportaży, historii miłosnych czy poradników i wziąć udział w spotkaniach oraz zdobyć autografy ulubionych autorów.
Także w piątek, na Łasztowni, startuje trzecia edycja Family Travel Festival i Strefa Dziecięca.  Na scenie zobaczymy występy wokalne i muzyczne, interaktywne spektakle, spotkania i zabawy z rodziną Łopacińskich w ramach 3. edycji Family Travel Festival, pogadanki z przedstawicielami polskiej reprezentacji AMP Futbol, konkursy z nagrodami i mnóstwo, mnóstwo niespodzianek.
Tuż obok stanie gigantyczny dmuchany tor przeszkód typu wipeout, który gwarantuje dawkę pozytywnej energii i wrażeń na najwyższym poziomie. Proponowana aktywność to doskonała forma krzewienia kultury fizycznej oraz familijnej formy spędzania czasu na świeżym powietrzu.
W sąsiedztwie pojawi się stoisko Pałacu Młodzieży z aktywnościami dla najmłodszych, promujące działalność placówki „Cudze chwalicie, swojego nie znacie”.
W strefie nie zabraknie programu Szczecin Przyjazny Rodzinie. Oprócz pozyskania przydatnych informacji na temat korzyści z uczestnictwa w nim, rodzice i opiekunowie z dziećmi będą mogli liczyć na szereg atrakcji: przestrzeń twórczej aktywności, gdzie każde dziecko według własnej wyobraźni będzie miało okazję do tworzenia dzieł związanych z morskimi opowieściami (formuła warsztatowa), miejsce gier i zabaw dla całej rodziny.
Na Wyspie Grodzkiej zapraszamy do Strefy Sportu, gdzie będzie można pograć we frisbee, dmuchanego darta, plenerowe kręgle ale także na stanowisku sumo czy na trickboard spróbować swoich sił w Aktywnej Strefie Sportowej.

Muzycznie
Również w piątek rozpoczną się już pierwsze koncerty. Na scenie szantowo-folkowej, która zostanie ulokowana przy Bulwarze Piastowskim wystąpią dzisiaj Kraków Street Band, Quftry i Viva Flamenco. Koncerty rozpoczną się o godz. 19.00 i potrwają prawie do północy.
Równo o 19.00, ale na scenie na Łasztowni, rozpocznie się muzyczny wieczór ze szczecińskimi DJ-ami. Zapraszamy na Łasztownia Dance. Muzykę do tańca podczas Dni Morza_Sail Szczecin 2019, podadzą: Ines Bloom, RAT KRU, Michael Modoolar i Jazzek.

Dodatkowe wydarzania
O 12.00 w Centrum Żeglarskim przy ulicy Przestrzennej rozpoczną się obchody jubileuszu 50-lecia wodowania Daru Szczecina. Jednostka później zacumuje na Nabrzeże Starówka. Również na Nabrzeżu Starówka możemy oglądać wystawę Roller Poster, a o  19.00 spotkać się z artystami.
Szczegółowy program oraz opis atrakcji znajdziecie na www.dnimorza.szczecin.eu lub na naszym wydarzeniu na Facebook’u – Dni Morza_Sail Szczecin 2019.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(24) "Dni Morza pora zacząć!" ["meta_desc"]=> string(178) "Rozpoczynają się długo wyczekiwane Dni Morza_Sail Szczecin 2019. Zapraszamy na Łasztownię, Wały Chrobrego oraz na ulicę Jana z Kolna, gdzie czeka na nas mnóstwo atrakcji." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(-7.37263629126872022112593185738660395145416259765625) ["lng"]=> float(-14.6777343729569995645078961388207972049713134765625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Dni Morza pora zacząć!

meta_keys:

meta_desc: Rozpoczynają się długo wyczekiwane Dni Morza_Sail Szczecin 2019. Zapraszamy na Łasztownię, Wały Chrobrego oraz na ulicę Jana z Kolna, gdzie czeka na nas mnóstwo atrakcji.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Dni Morza pora zacząć!

meta_keys:

meta_desc: Rozpoczynają się długo wyczekiwane Dni Morza_Sail Szczecin 2019. Zapraszamy na Łasztownię, Wały Chrobrego oraz na ulicę Jana z Kolna, gdzie czeka na nas mnóstwo atrakcji.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Rozpoczynają się długo wyczekiwane Dni Morza_Sail Szczecin 2019. Zapraszamy na Łasztownię, Wały Chrobrego oraz na ulicę Jana z Kolna, gdzie czeka na nas mnóstwo atrakcji.