Co oferuje kolorowa Brazylia?

 Brazylia to jedno z najbardziej kolorowych i różnorodnych kulturowo miejsc na świecie. Największy kraj Ameryki Południowej kusi turystów przede wszystkim szalonym karnawałem oraz przepięknymi plażami. To jednak nie wszystko, czym może zachwycić Brazylia. Szybko przekonają się o tym osoby, które zdecydują się odwiedzić to magiczne miejsce. Cudowne widoki, życzliwi i uśmiechnięci Brazylijczycy oraz zewsząd otaczająca nas muzyka sprawi, że każdy zakocha się w tym kraju.

Kraj różnorodnych przeżyć
Gorąca Brazylia łączy w sobie bogactwo wartych odwiedzenia miejsc kultury, dzikość natury oraz szaleństwo nocnego życia i karnawału. Każdy, kto odwiedzi ten niezwykły kraj, znajdzie dla siebie coś, co go zachwyci. Jaka jest odpowiedź na różnorodność, jaką prezentuje Brazylia? Wycieczki fakultatywne. Szeroki wybór atrakcji pozwoli nam na zaplanowanie czasu w zależności od tego, jak wyobrażamy sobie wymarzone wakacje.

Rio de Janeiro – miasto zapierające dech w piersiach
Druga co do wielkości metropolia Brazylii zachwyca turystów niezapomnianym krajobrazem. Wizytówką miasta jest znajdujący się na szczycie wzgórza Corcovado posąg Chrystusa Odkupiciela. Ze szczytu pagórka podziwiać możemy malowniczą Zatokę Guanabara, wraz z najbardziej znaną plażą Brazylii – Copacabaną. Leży ona u stóp charakterystycznego wzniesienia, zwanego Głową Cukru (Pao de Acucar). Miasto bogate jest w urokliwe uliczki, którymi możemy spacerować zwiedzając bulwar Avenida Atlantica czy Katedrę św. Sebastiana – patrona miasta. Będąc w Rio de Janeiro, nie sposób także pominąć muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych, gdzie można zaopatrzyć się w zachwycającą biżuterię.

Salvador – kolebka kultury afrykańskiej
Położona we wschodniej części kraju pierwsza stolica Brazylii to miejsce, gdzie bardzo wyraźny jest wpływ kultury Czarnego Kontynentu. Potomkowie niewolników pielęgnują rdzenne tradycje, a afrykańskie bóstwa przeplatają się tu z religią katolicką. Szczególnie widoczne jest to w historycznej części miasta, gdzie znajduje się zabytkowy fort Santo Antonio oraz latarnia morska. Niezapomnianym przeżyciem jest także spacer krętymi uliczkami dzielnicy Pelourinho czy wizyta w bajecznie bogatym kościele św. Franciszka z Asyżu. Nie sposób także pominąć jeziora Dique do Tororo z zachwycającymi figurami zwanym „duchami natury”.

Wymarzone miasto Brasilia
Powstała w latach 60 XIX wieku stolica Brazylii to realizacja marzeń wybitnego architekta Oscara Niemeyera. Jest ona wizytówką nowoczesnego budownictwa i szalenie ciekawym miejscem dla pasjonatów architektury. Będąc w Brasilii, nie można ominąć siedziby najważniejszych władz usytuowanych przy placu Trzech Władz, pomnika budowniczych Os Candangos czy pałacu prezydenckiego. Wśród arcydzieł nowoczesnej architektury sakralnej wyróżniają się katedra Nossa Senhora Aparecida oraz mieniący się dwunastoma odcieniami błękitu kościół Dom Bosco.

Tropikalne lasy Amazonii
Miłośnicy dzikiej przyrody koniecznie powinni odwiedzić lasy deszczowe nazywane płucami świata. Wyprawa w głąb dżungli to doskonała okazja, by poznać amazońskie rośliny z ich unikalnymi, leczniczymi właściwościami. Rdzenne tradycje wciąż są tu żywe, dzięki kultywującym folklor Indianom. Wspaniałą przygodą jest rejs do Encontro das Águas. Jest to miejsce, gdzie ciemne wody Rio Negro spotykają się z wyraźnie jaśniejszym nurtem Solimões, by kontrastując ze sobą płynąć dalej jako najdłuższa rzeka świata – Amazonka. Wartą odwiedzenia ciekawostką jest też jedyna na świecie opera wybudowana w samym sercu dżungli – Teatro Amazonas.

Dzika Przyroda Pantanalu
Bagniste tereny Panatalu są siedliskiem niezliczonych gatunków zwierząt. Występuje tu olbrzymia liczba kajmanów. Krainę tę zamieszkują jaguary, mrówkojady i tapiry, a także około 700 gatunków ptaków, w tym ponad 26 gatunków papug, m.in. przepięknych ar błękitnych. Niezapomnianych wspomnień dostarczyć może przejażdżka konna po równinie Panatalu, czy foto safari, w którego czasie można podziwiać popularne w tym rejonie kajmany.

Jeden kraj – wiele emocji
Brazylia to piłka nożna, cudowni ludzie, pyszna kuchnia, malownicze pejzaże, piaszczyste plaże, dzika przyroda… Można tak wymieniać bez końca. Każdemu, kto odwiedzi to cudowne miejsce, kojarzyć się będzie ono z czymś innym. Warto jeszcze przed wizytą w tym kraju zapoznać się z informacjami na temat tego, jakie oferuje nam wyjątkowa Brazylia atrakcje. Są to zarówno perły architektury nowoczesnej i zabytki sakralne, możliwość obcowania z dziką przyrodą i rdzennymi kulturami, podziwianie największych sportowych aren i wiele innych.

Spectrum atrakcji jakie proponuje turystom Brazylia jest niemal nieograniczone. Aby w pełni poznać ten różnorodny kraj, warto skorzystać z usług biura turystycznego, którego oferta dostępna jest na stronie https://logostour.pl/. Niezależnie od tego jak wyobrażamy sobie idealne wakacje jedno jest pewne – możemy zrealizować te marzenia w gorącej Brazylii.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(51) "Brzaylia - wycieczki fakultatywne - biuro podróży" ["meta_desc"]=> string(124) "Aby w pełni poznać Brazylię, warto skorzystać z usług biura turystycznego Logostour, które oferuje wakacje w Brazylii." ["watermark"]=> string(16) "Pieczatka Veturo" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(8) { ["address"]=> string(8) "Brazylia" ["lat"]=> float(-14.235003999999999990677679306827485561370849609375) ["lng"]=> float(-51.9252800000000007685230229981243610382080078125) ["zoom"]=> int(4) ["place_id"]=> string(27) "ChIJzyjM68dZnAARYz4p8gYVWik" ["name"]=> string(8) "Brazylia" ["country"]=> string(8) "Brazylia" ["country_short"]=> string(2) "BR" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/q7zdJ-nMrlE" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Brzaylia - wycieczki fakultatywne - biuro podróży

meta_keys:

meta_desc: Aby w pełni poznać Brazylię, warto skorzystać z usług biura turystycznego Logostour, które oferuje wakacje w Brazylii.

watermark: Pieczatka Veturo

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/q7zdJ-nMrlE" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Brzaylia - wycieczki fakultatywne - biuro podróży

meta_keys:

meta_desc: Aby w pełni poznać Brazylię, warto skorzystać z usług biura turystycznego Logostour, które oferuje wakacje w Brazylii.

Pola do umieszczenia w treści

watermark: Pieczatka Veturo

watermark: Pieczatka Veturo

author: opr. red.

meta_desc: Aby w pełni poznać Brazylię, warto skorzystać z usług biura turystycznego Logostour, które oferuje wakacje w Brazylii.