Tanie loty do trzech godzin, czyli sposób na szybkie podróże krajoznawcze

Popularność tanich linii lotniczych z roku na rok rośnie. Choć można narzekać na niewielką przestrzeń wewnątrz samolotu i panujące tam warunki, to cena biletów sprawia, że na czas podróży zapominamy o tych niedogodnościach. Zwłaszcza jeśli wybieramy się na krótki lot do jednego z europejskich miast. W związku z tym, że tanie loty możemy odbyć już niemal do każdego większego miasta na naszym kontynencie, pojawiła się moda na weekendowe zwiedzanie największych miast.

Biorąc kilka dni wolnego poza sezonem, możemy spędzić atrakcyjny długi weekend w ciekawym miejscu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem w europejskich stolicach. Jedyne kryterium, jakie wzięto pod uwagę przy wyborze miejsc, to czas przelotu, który z Warszawy nie przekracza trzech godzin.

Tanie loty na popularnej trasie Warszawa – Paryż
Zabytków Paryża chyba nikomu nie trzeba specjalnie przybliżać. Muzeum Luwr czy Wieża Eiffla należą do najbardziej rozpoznawalnych budowli tego miasta. Nawet charakterystyczna bryła Katedry Notre Dame, która ucierpiała w niedawnym pożarze, nadal przyciąga turystów. Do tego grona zabytków należy jeszcze dodać Łuk Triumfalny, który powstał dla uczczenia pamięci ofiar rewolucji i wojen napoleońskich, oraz najpopularniejszą aleję miasta zwaną Polami Elizejskimi. To nagromadzenie światowej sławy zabytków w jednym miejscu daje nam odpowiedź, dlaczego Paryż jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast na świecie.

Paryż to także niesamowity klimat. Wąskie uliczki miasta naszpikowane są maleńkimi kawiarenkami, których stoliki wychodzą wprost na ulicę. Do tego dochodzi mnóstwo tętniących zielenią parków i zadbanych skwerków. Z uwagi na to Paryż uznawany jest za niezwykle romantyczne miasto, chętnie wybierane przez zakochanych.

Bez względu na to, który czynnik skłania nas do odwiedzenia tego miasta, możemy liczyć na tanie loty z kilku polskich lotnisk. Za bilety lotnicze na trasie Warszawa-Paryż możemy zapłacić już 450 złotych w obie strony. Taka cena oferowana jest na połączenie w październiku, realizowane przez polskiego przewoźnika LOT. Dzięki temu za niewygórowaną cenę możemy liczyć na dość dobre warunki lotu. Podróż trwa zaledwie dwie i pół godziny, a lądowanie przewidziane jest porcie lotniczym Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. Jest to lotnisko położone najbliżej centrum, a także największy port obsługujący francuską stolicę.

Tanie loty do Wiecznego Miasta
Podobnego czasu przelotu możemy się spodziewać, wybierając lot z Warszawy do Rzymu. Połączenie trwa około dwóch i pół godziny, do czego należy doliczyć trochę czasu na boarding. Aby odwiedzić Wieczne Miasto w końcówce sierpnia, wcale nie trzeba narażać się na ogromne koszty. W tym okresie przelot w obie strony może kosztować nas już 360 złotych. Takie tanie loty oferuje węgierski przewoźnik Wizz.

Stolica Włoch to kolejne miasto na naszej liście, którego nie trzeba przedstawiać. Wizytówką miasta jest monumentalny budynek amfiteatru Flawiuszów, czyli Koloseum. Obiekt przetrwał już niemal dwa tysiące lat i należy do najlepiej zachowanych budynków antycznych. Zresztą to nie jedyny obiekt przypominający o antycznej świetności miasta. Miejscami, którym warto poświęcić więcej uwagi, są Cirrus Maximus, czy Forum Romanum.

Sporo osób wybiera tanie loty do Rzymu także z innych powodów. Bez wątpienia przyciąga do miasta śródziemnomorski klimat i południowa kuchnia. Położone niedaleko miasta malownicze plaże zachęcają ciepłą wodą nawet końcem sierpnia. Spora ilość sakralnych budowli i bliskie położenie Watykanu skłania do podróży osoby chcące chłonąć wartości duchowe.

Perła Antyku, czyli tanie loty do Aten
Jeśli już jesteśmy tematycznie w okresie antyku, trudno nie wspomnieć o Grecji i jej stolicy – Atenach. To kolejna z naszych propozycji, która pozwala przenieść się w czasie ponad dwa tysiące lat wstecz. To w pobliżu góry Olimp rodziła się demokracja, która miała wpływ na kształtowanie się współczesnej europejskiej kultury. Ruiny antycznych budynków, rozłożone w pobliżu miasta, nie pozwolą zapomnieć podczas zwiedzania, że znajdujemy się w wyjątkowym miejscu.

Bezpośrednie loty z Warszawy do Aten możemy odbyć przez cały rok. Czas trwania takiego połączenia nie przekracza trzech godzin. W podróż wybierzemy się z irlandzkim przewoźnikiem Ryan, który oferuje bardzo tanie loty nie tylko na tej trasie. Za bilety na jesienny lot, możemy zapłacić już 350 złotych w obie strony. Port lotniczy obsługujący Ateny znajduje się dwadzieścia kilometrów od centrum, a wspomnianą trasę możemy pokonać autobusem lub taksówką.

Weekend może nie wystarczyć na zwiedzenie wszystkich zabytków w obrębie Aten. Jeśli decydujemy się na tanie loty do Aten, powinniśmy przede wszystkim skupić się na zobaczeniu ruin świątyń na Akropolu Ateńskim. W tym miejscu przed ponad trzema tysiącami lat powstała warownia mykeńska, którą następnie przebudowano na miejsce kultu. Na zboczach wzgórza można znaleźć także muzeum archeologiczne, które prezentuje znaleziska z Akropolu Ateńskiego. W Atenach znajduje się także Teatr Dionizosa, czy odbudowany stadion lekkoatletyczny Kalimarmaro.

Wenecja Północy – tanie loty do Sztokholmu
Określenie Wenecja Północy używane jest w stosunku do kilku europejskich miast, jednak oglądając zabudowę Sztokholmu i patrząc na jego położenie, wydaje się ono niezwykle trafne. Stolica Szwecji mieści się na archipelagu Sztokholmskim, w którego skład wchodzi prawie dwadzieścia cztery tysiące wysp i skał przybrzeżnych. Samo miasto usytuowane jest na czternastu większych wyspach, połączonych za pomocą 53 mostów.

Dlaczego warto zdecydować się na tanie loty do tego skandynawskiego miasta? To tutaj urodził się Alfred Nobel, którego osobie poświęcone jest muzeum w Sztokholmie. Znajduje się tutaj także ratusz, w którym co roku wręczane są nagrody imienia znanego wynalazcy. Sztokholm może pochwalić się także niesamowitymi stacjami metra. Jeśli nawet nie planujemy podróżować tym środkiem transportu, warto to zrobić dla widoku naturalnych grot i niesamowitych galerii sztuki, które zlokalizowano pod ziemią. Z kolei na ziemi możemy zobaczyć muzeum wybudowane wokół siedemnastowiecznego galeonu, wyciągniętego ze sztokholmskiego portu. Warto zainteresować się jego historią, ponieważ przewija się w niej także wątek polski.

Lot z Warszawy do Sztokholmu trwa niespełna dwie godziny. Tanie linie lotnicze Wizz oferują taką podróż przez cały rok. Dzięki możliwości zarezerwowania tanich lotów koszt podróży w dwie strony we wrześniu może wynieść nas około 120 złotych. Ta pora roku jest doskonała na zwiedzanie miasta i podziwianie jego architektury.

Gdzie zarezerwować tanie loty?
Propozycje przewoźników, którzy oferują tanie loty do różnych europejskich krajów, nie są stałe. Ceny biletów zmieniają się wraz z rosnącym zapotrzebowaniem i terminem lotu. Żeby kupić bilety lotnicze w najniższej cenie, warto szukać ich już kilka tygodni przed odlotem. Wtedy mamy szansę na rezerwację połączeń w bardzo korzystnych cenach. Jeśli zależy nam na dostępie do połączeń oferowanych przez wszystkich przewoźników, warto skorzystać z wyszukiwarki lotów eSky (która oprócz połączeń bezpośrednich wyszukuje także najdogodniejsze przesiadki, łącząc je za pomocą technologii MultiLine). W tym miejscu znajdziemy i z łatwością zarezerwujemy tanie loty, a także otrzymamy możliwość zakwaterowania na miejscu, czy ubezpieczenia lotu.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(60) "Sposób na tanie wycieczki krajoznawcze w Polsce i w Europie" ["meta_desc"]=> string(210) "Biorąc kilka dni wolnego poza sezonem, możemy spędzić atrakcyjny długi weekend w ciekawym miejscu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem w europejskich stolicach." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-7.47070312396003" ["lng"]=> string(17) "-2.60505848595488" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Sposób na tanie wycieczki krajoznawcze w Polsce i w Europie

meta_keys:

meta_desc: Biorąc kilka dni wolnego poza sezonem, możemy spędzić atrakcyjny długi weekend w ciekawym miejscu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem w europejskich stolicach.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Sposób na tanie wycieczki krajoznawcze w Polsce i w Europie

meta_keys:

meta_desc: Biorąc kilka dni wolnego poza sezonem, możemy spędzić atrakcyjny długi weekend w ciekawym miejscu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem w europejskich stolicach.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Biorąc kilka dni wolnego poza sezonem, możemy spędzić atrakcyjny długi weekend w ciekawym miejscu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem w europejskich stolicach.