google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Co zabrać ze sobą na górski szlak jesienią?

Góry jesienią są piękne, jednak aby w pełni cieszyć się ich urodą, trzeba się dobrze przygotować do wędrówki. Podpowiadamy, co warto zabrać ze sobą na szlak.

Co zabrać ze sobą na górski szlak jesienią?Co zabrać ze sobą na górski szlak jesienią

fot.mat.prasowe

Ubranie i buty odpowiednie na piesze wycieczki jesienią
Wędrówki po górach w niczym nie przypominają spacerów po nadmorskich bulwarach. Tu niezależnie od pogody trzeba być przygotowanym dosłownie na wszystko. A więc, czy lato, czy zima, na nogach powinny się znaleźć wygodne buty trekkingowe, które ułatwią pokonywanie nierówności i pochyłości terenu. Lekki i wygodny strój powinien być uzupełniony o ciepłą bluzę i kurtkę przeciwdeszczową. Te części garderoby można schować w plecaku, który jest nieodłącznym atrybutem wszystkich miłośników trekkingu. Jeśli słońce świeci bardzo mocno, warto mieć nakrycie głowy. W przypadku niskich temperatur obowiązuje garderoba zimowa. Można się w nią zaopatrzyć na przykład w sklepie z artykułami górskimi i turystycznymi Jack Wolfskin.

Wyposażenie dodatkowe przydatne na wyprawę
Wygodny ubiór na każdą okazję to podstawa w przypadku uprawiania trekkingu, szczególnie w górach, gdzie pogoda potrafi się zmienić w kilka minut. Jednak sam strój to nie wszystko. Na górskim szlaku może przydać się latarka (jeśli nagle zrobi się ciemno), ostry nóż, gwizdek (można nim odstraszyć dzikie zwierzęta i ułatwić zlokalizowanie siebie w przypadku zaginięcia w górach), telefon komórkowy z włączoną lokalizacją. Powinien być wcześniej naładowany, ale warto zabrać też powerbank.

W ekstremalnych sytuacjach, które na szczęście zdarzają się dość rzadko, na pewno przyda się koc termiczny (Sprawdź ofertę: Sklep górski www.e-horyzont.pl).

Pożywienie i napoje
Przygotowania do górskiej wyprawy byłyby niczym, gdyby w ekwipunku nie znalazło się pożywienie i napoje. Niezależnie od tego, na ile godzin planowana jest wyprawa, trzeba zrobić stosowne zapasy. Na pewno przyda się ciepła i zimna woda. Tą ciepłą można zalać żywność liofilizowaną, najlepszą na górskie wyprawy. Jej zaletą jest bardzo niska waga i długi okres przydatności do spożycia. Takie rozwiązanie to pewność, że na górskim szlaku nikt nie padnie z głodu. Gorącą wodę najlepiej jest przenosić w butelkach termicznych, utrzymują temperaturę przynajmniej dwanaście godzin. Niezależnie od żywności liofilizowanej, w górach dobrze sprawdzą się tradycyjne kanapki, ale też batony energetyczne, suchary, orzechy i owoce. Trzeba jednak pamiętać, że takie np. skórki od bananów nie powinny pozostać na szlaku. Mimo iż w pełni biodegradowalne, powinny być doniesione do pierwszego kosza na śmieci.

Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na kolejny artykuł z ...

„Blisko wszędzie, ładnie wszędzie – gdzie turysta dziś ...

Można z pełną odpowiedzialnością przyznać, że cel podróży ...

Lato nad wodą? Brzmi dobrze, prawda? A lato ...

Wakacje tuż za pasem, dlatego też warto zaplanować ...

Wraz ze stopniowym łagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu i ...

https://veturo.pl/article/3758/co-zabrac-ze-soba-na-gorski-szlak-jesienia/