Czarny Piątek w Polsce

Za niecały miesiąc Polaków ogarnie szaleństwo zakupowe związane z Czarnym Piątkiem. To w ten jeden dzień w roku będą mieli możliwość dokonania zakupów po super atrakcyjnych cenach. Obniżki mogą sięgać od 50 do 90%.

Zakupowy Czarny Piątek
Kolor czarny kojarzy się nam raczej z nieprzyjemnymi doznaniami, jakimiś katastrofami, klęskami żywiołowymi. Tymczasem Czarny Piątek to dzień szczęśliwy zarówno dla klientów, jak i dla sklepów. Ci pierwsi mogą dokonać zakupów po super atrakcyjnych cenach, ci drudzy mogą osiągnąć rekordowe obroty. Korzyści są obustronne.

Skąd wziął się Black Friday?
Narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 60-tych XX wieku. Jaka była jego dokładna geneza tego nikt dokładnie nie wie. Ważne, że szybko znalazł uznanie po obu stronach, czyli wśród klientów i sklepów. Data Black Friday została ustalona na najbliższy piątek po Święcie Dziękczynienia, najważniejszym święcie dla Amerykanów. Data święta jest ruchoma.

Po kilku latach Black Friday został przeszczepiony na rynek krajów europejskich. Pierwsi korzyści dostrzegli Brytyjczycy, a za ich przykładem poszły inne kraje europejskie.

Czarny Piątek w Polsce
Kilka lat temu dotarł do Polski. Początki były nieśmiałe, bo przystąpiły do niego tylko sieci międzynarodowe, a polscy konsumenci nie wiedzieli, jakie korzyści mogą odnieść. Jednak z roku na rok przybywa nowych sklepów uczestniczących w wyprzedaży i konsumentów chcących zrobić zakupy po atrakcyjnych cenach

Czarny Piątek największą popularnością cieszy się wśród konsumentów do 24 roku życia. Najchętniej kupują odzież, buty oraz sprzęt elektroniczny. Drugą aktywną grupą konsumentów korzystających z wyprzedaży Czarnego Piątku są osoby w wieku średnim (45-54 lat), które kupują głownie sprzęt AGD i artykuły wyposażenia mieszkania.

Wielu konsumentów zaskoczonych wielką wyprzedażą dokonuje zakupów pod wpływem impulsu. Nie potrzebują konkretnego towaru, ale skuszeni atrakcyjną bonifikatą kupują je na zapas.

Nie ma co ukrywać, że na takie zachowania klientów liczą sklepy, które już mają doświadczenie w Czarnym Piątku, ale także nowicjusze. A wygląda na to, że w tym roku będzie ich sporo. I nie będą to tylko sieci oferujące towary cieszące się największym zainteresowaniem klientów.

Do Black Friday mają przystąpić także znane sieci sklepów spożywczych jak Delikatesy Centrum, Netto oraz Dino. Jakie niespodzianki przygotują, jeszcze nie wiadomo.

Co cieszy się największą popularnością wśród Polaków?
W Czarny Piątek Polacy szturmują przede wszystkim duże galerie handlowe, w których znajduje się wiele sklepów sieciowych. Dzięki temu w jednym miejscu będą mogli kupić artykuły z różnych branż.

Największym powodzeniem wśród kupujących tradycyjnie cieszą się:
• odzież, obuwie,
• sprzęt elektroniczny,
• kosmetyki,
• drobny sprzęt AGD,
• przedmioty wyposażenia mieszkań,
• artykuły spożywcze,
• artykuły chemiczne.

Wyprzedaże organizowane w Czarny Piątek to bardzo dobra okazja do wymiany starszego sprzętu w domu, ale także do kupienia prezentów na Gwiazdkę. Warto skorzystać z obniżek sięgających 50-80%. Pozwoli to na zaoszczędzenie w budżecie domowym całkiem sporej kwoty

Uzupełnieniem Czarnego Piątku jest Cyber Monday, czyli Cyber Poniedziałek organizowany przez sklepy internetowe. W tym roku będzie to 2 grudnia.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(23) "Czarny Piątek w Polsce" ["meta_desc"]=> string(185) "Kilka lat temu dotarł do Polski. Początki były nieśmiałe, bo przystąpiły do niego tylko sieci międzynarodowe, a polscy konsumenci nie wiedzieli, jakie korzyści mogą odnieść." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(19) "Sprzęt turystyczny" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-18.8964843723693" ["lng"]=> string(17) "-1.39732186652583" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(true) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Czarny Piątek w Polsce

meta_keys:

meta_desc: Kilka lat temu dotarł do Polski. Początki były nieśmiałe, bo przystąpiły do niego tylko sieci międzynarodowe, a polscy konsumenci nie wiedzieli, jakie korzyści mogą odnieść.

watermark:

interesting_places: Sprzęt turystyczny

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet: 1

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Czarny Piątek w Polsce

meta_keys:

meta_desc: Kilka lat temu dotarł do Polski. Początki były nieśmiałe, bo przystąpiły do niego tylko sieci międzynarodowe, a polscy konsumenci nie wiedzieli, jakie korzyści mogą odnieść.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Kilka lat temu dotarł do Polski. Początki były nieśmiałe, bo przystąpiły do niego tylko sieci międzynarodowe, a polscy konsumenci nie wiedzieli, jakie korzyści mogą odnieść.