Apteczka

Co powinno znaleźć się w Twoje apteczce?

 Sprawdź, dlaczego warto mieć domową apteczkę i co powinno się w niej obowiązkowo znaleźć.

W każdym domu nie powinno zabraknąć dobrze skompletowanej apteczki. Takiej, która przyda się nam w przypadku nagłego problemu, który wymaga natychmiastowego przyjęcia leku bądź założenia opatrunku. Nie warto fundować sobie stresów i już teraz zaopatrzyć się w środki pierwszej pomocy.

Warto zadbać o to, by Twoja domowa apteczka miała swoje stałe miejsce w mieszkaniu. Najlepiej, jeśli to będzie zamykane pudełko, szuflada lub szafka. Unikaj sytuacji, w której leki będziesz mieć leki porozrzucane po różnych szufladach w domu. Wtedy znalezienie czegoś na szybko, stanie się naprawdę problematyczne.

Co powinno znaleźć się w apteczce?
Sprawdź, jakie jest podstawowe wyposażenie apteczki. Pamiętaj, że przygotowanie apteczki to jedno, drugą bardzo istotną rzeczą jest regularne uzupełnianie leków, jak i nadzorowanie terminów ważności. Zaplanuj na to czas w czasie sezonowych porządków.
Leki przeciwbólowe

Absolutna podstawa apteczki. Może to być np. paracetamol bądź ibuprofen. Zadbaj o to, by mieć także leki, które działają przeciwgorączkowo.

Leki na biegunkę
To jeden z tych leków, który koniecznie musi znaleźć się w każdej apteczce. Problemy żołądkowe mogą dopaść Cię nagle, dlatego dobrze jest mieć leki, które pozwolą Ci na szybkie wrócenie do zdrowia. Przyda Ci się węgiel aktywny, probiotyki, a także elektrolity, które zapobiegają odwodnieniu.

Leki na alergię
Warto mieć także coś odczulającego w apteczce. Uczulić może Dobrym zestawem jest opakowanie leków przeciwalergicznych oraz wapno.

Leki na grypę i przeziębienie
Przydadzą się preparaty wieloskładnikowe, które pozwolą poczuć się nieco lepiej. Do tego warto mieć krople do nosa, syrop bądź tabletki na gardło.

Leki na żołądek
Niestrawność, zgaga, zaparcia, wzdęcia — na te upierdliwe dolegliwości także powinno coś się znaleźć w Twojej apteczce. Zwróć uwagę na te, które zdarzają Ci się najczęściej i dokup odpowiednie leki, które Ci pomogą.

Leki na uspokojenie
Dobrze zadbać o to, by mieć w apteczce produkt, który złagodzi napięcia nerwowe, jak i ułatwi zasypianie. Możesz wybrać do tego leki zawierające wyciągi roślinne, takie jak: walerianę, melisę, chmiel, czy passiflorę.

Preparaty i materiały na stłuczenia, urazy i obrzęki
To także ważny element Twojej apteczki. Na stłuczenia, urazy i obrzęki dobrze mieć żel bądź krem ze składnikiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Do tego przydadzą się także środki ułatwiające gojenie, czy łagodzące opatrzenia.

Materiały opatrunkowe, które są absolutną koniecznością to plastry wodoodporne, kompres, bandaż, opaski elastyczne, a także plastry do zamykania ran, które znajdziesz na: http://hurtowniamedyczna.com.pl/pl/c/Plastry-do-zamykania-ran/63

Dobrze wyposażona apteczka to podstawa w każdym domu. Nie warto zwlekać, tylko od razu zabrać się za jej stworzenie. Przejrzyj, jakie leki już masz. Sprawdź ich datę ważności, a potem stwórz listę tych leków, które potrzebujesz kupić. Gdy skompletujesz całą apteczkę, pamiętaj, by regularnie sprawdzać ważność leków, a także od razu uzupełniać swoje zapasy, gdy określony lek się skończy. W ten prosty sposób zawsze będziesz przygotowany i choroba Cię nie zaskoczy.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(42) "Co powinno znaleźć się w Twoje apteczce" ["meta_desc"]=> string(211) "Sprawdź, jakie jest podstawowe wyposażenie apteczki. Pamiętaj, że przygotowanie apteczki to jedno, drugą bardzo istotną rzeczą jest regularne uzupełnianie leków, jak i nadzorowanie terminów ważności." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(-0.60643345288013994487386071341461502015590667724609375) ["lng"]=> float(-20.654296872124501049938771757297217845916748046875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Co powinno znaleźć się w Twoje apteczce

meta_keys:

meta_desc: Sprawdź, jakie jest podstawowe wyposażenie apteczki. Pamiętaj, że przygotowanie apteczki to jedno, drugą bardzo istotną rzeczą jest regularne uzupełnianie leków, jak i nadzorowanie terminów ważności.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Co powinno znaleźć się w Twoje apteczce

meta_keys:

meta_desc: Sprawdź, jakie jest podstawowe wyposażenie apteczki. Pamiętaj, że przygotowanie apteczki to jedno, drugą bardzo istotną rzeczą jest regularne uzupełnianie leków, jak i nadzorowanie terminów ważności.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Sprawdź, jakie jest podstawowe wyposażenie apteczki. Pamiętaj, że przygotowanie apteczki to jedno, drugą bardzo istotną rzeczą jest regularne uzupełnianie leków, jak i nadzorowanie terminów ważności.