google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Zabiegi na twarz i ciało w Warszawie

 Odpowiednio dobrane zabiegi na twarz i ciało dodają urody i odejmują lat. Wyraźnie poprawiają wygląd skóry i sprawiają, że staje się ona zdrowsza. Pomagają też uporać się z licznymi problemami. Świetnym przykładem takich zabiegów są peelingi chemiczne.

Zabiegi na twarz i ciało w WarszawiePeeling chemiczny

fot.mat.prasowe

Peeling chemiczny – co to takiego?
Peeling chemiczny – czyli chemabrazja – to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów na twarz przez klientów salonów kosmetycznych w Warszawie. Tego typu peeling polega na złuszczeniu martwego naskórka przy użyciu odpowiednich substancji chemicznych. Stosowany jest on głównie przez osoby borykające się z przebarwieniami lub bliznami. Zabiegowi poddawana jest przeważnie twarz, ale często wykonuje się go też na szyi i dłoniach. Peeling chemiczny odznacza się właściwościami przeciwstarzeniowymi, redukującymi zmarszczki i niedoskonałości oraz oczyszczającymi. Zabieg zwiększa ponadto produkcję elastyny i kolagenu.

Rodzaje peelingów chemicznych
Informacji o peelingach chemicznych wykonywanych w Warszawie należy szukać na stronie https://estemmi.pl/zabiegi-na-twarz-i-cialo/. Polecane są w szczególności takie zabiegi jak:

    Azelac Peel – peeling dedykowany właścicielom cery tłustej i trądzikowej,

    Ferulac Peel – peeling nowej generacji dla osób m.in. ze skórą wiotką, suchą i zmęczoną, a także z bliznami potrądzikowymi,

    peeling PRX-T33 polecany do rewitalizacji skóry dojrzałej, z bliznami lub uszkodzonej w wyniku opalania,

    Yellow Peel – peeling idealny dla oso bób zmagających się z przebarwieniami i nierównym kolorytem cery.

Peeling chemiczny może być:

    głęboki – działa na naskórek i skórę właściwą,

    średnio głęboki – od peelingu głębokiego różni się tym, że zastosowanie znajdują w nim substancje o słabszym działaniu,

    powierzchniowy – swoim działaniem obejmuje tylko naskórek.

Peeling chemiczny – przeciwwskazania
Wykonanie peelingu chemicznego nie wchodzi w rachubę w przypadku: ciąży i karmienia piersią, alergii skórnych, przerwania ciągłości naskórka, skłonności do bliznowców, trądziku w ciężkiej postaci, doustnej terapia witaminą A (witamina A zwiększa fotoczułość skóry), ekspozycji skóry na słońce oraz aktywnych zmian bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych.
Pielęgnacja skóry po peelingu chemicznym

Decydując się na peeling chemiczny, należy brać poprawkę na to, że skóra po takim zabiegu jest bardziej podatna na działanie rozmaitych czynników. Należy ją chronić przed słońcem – konieczne jest używanie kremów z filtrem co najmniej 30 SPF. Do codziennej pielęgnacji zaleca się delikatne kosmetyki przeznaczone do skóry wrażliwej.

https://veturo.pl/article/3793/zabiegi-na-twarz-i-cialo-peeling-chemiczny/