Auschwitz Kraków

Auschwitz - czyli jedno z najważniejszych miejsc w Polsce Auschwitz to jedno z najistotniejszych miejsc pamięci narodowej, znajdujących się w Polsce. Każdy Polak powiem odwiedzić to szczególne pod względem historycznym miejsce. Bezpośredni kontakt z takimi miejscami daje człowiekowi wiele do myślenia. Tylko będąc w Auschwitz jesteśmy w stanie chociaż trochę zrozumieć straszliwe nazistowskie zbrodnie przeciwko Polakom oraz innym grupom narodowościowym, które w późniejszym czasie stały się niezwykłym symbolem Holokaustu.

Auschwitz – czyli jedno z najważniejszych miejsc w Polsce

Auschwitz to jedno z najistotniejszych miejsc pamięci narodowej, znajdujących się w Polsce. Każdy Polak powiem odwiedzić to szczególne pod względem historycznym miejsce. Bezpośredni kontakt z takimi miejscami daje człowiekowi wiele do myślenia. Tylko będąc w Auschwitz jesteśmy w stanie chociaż trochę zrozumieć straszliwe nazistowskie zbrodnie przeciwko Polakom oraz innym grupom narodowościowym, które w późniejszym czasie stały się niezwykłym symbolem Holokaustu.

Zwiedzanie Auschwitz

Warto również wiedzieć, że Auschwitz zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Już od wielu lat odwiedzane jest przez tuziny polskich i zagranicznych turystów zainteresowanych historią tego niezwykłego miejsca pamięć narodowej.

Auschwitz z Krakowa – niesamowicie ciekawa i ucząca wycieczka
Od długiego czasu organizowane są wycieczki z Krakowa do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Wycieczki te odbywają się głównie z Krakowa. Są one często nazywane (Auschwitz tours) lub (Auschwitz-Birkenau Tour). Przejazd z Krakowa do obozu Auschwitz zajmuje około 1 godzinę i 20 minut. Głównie organizowane są wycieczki, trwające cały dzień. Uczestnicy wyjazdu odbierani są z przeróżnych miejsc w całym Krakowie.

Przejazd odbywa się komfortowym i wygodnym pojazdem. W przypadku wycieczki z przewodnikiem zwiedzanie Auschwitz I zajmuje uczestnikom około 80 do 105 minut. Natomiast przy wyborze wycieczki bez przewodnika zwiedzanie trwa około 105 minut. Po przebyciu pierwszego punktu wycieczki uczestnicy mają 10-minutową przerwę na posiłek. Kolejnym punktem zwiedzania jest obóz koncentracyjny Auschwitz II Birkenau.

Zwiedzanie obozu trwa koło 60 minut. Podczas zwiedzania, na miejscu dostępni są do Państwa dyspozycji przewodnicy, mówiący w 1 z 5 dostępnych języków obcych. W zależności od dokonanego wyboru zwiedzania Auschwitz, uczestnicy wycieczki otrzymują również broszurę w 12 językach.

Wycieczka do Auschwitz – czego możemy się spodziewać podczas zwiedzania?
W trakcie wycieczki macie Państwo możliwość poznania największego kompleksu obozów koncentracyjnych w Polsce, pochodzących z czasów II wojny światowej. W zależności od dokonanego wyboru formy zwiedzania, odwiedzicie Państwo muzeum Auschwitz, a także obóz koncentracyjny Birkenau w Oświęcimiu.

Ponadto będziecie mieli Państwo możliwość zobaczenia pozostałości rampy kolejowej w obozie Birkenau. Właśnie przy tej oto rampie zatrzymywane były kiedyś wagony z nowo przybyłymi więźniami. Dodatkowo będziecie mogli zobaczyć przerażające i ponure bloki więzienne, w których przetrzymywano więźniów.

Obejrzycie również straszliwe komory gazowe, w których zginęły niezliczone ilości osób, a także budynki krematoriów. Poza tym będziecie mieli także możliwość przyjrzenia się prywatnym przedmiotom więźniów, które użytkowali każdego dnia. Poza ekspozycją stałą, zwiedzający mogą również obejrzeć wystawy narodowe, które ukazują różnorodność narodową więźniów w obozie. Pokazuje to nam, że więźniami nie byli tylko Żydzi, ale i Polacy, Chorwaci, Cyganie, Bułgarzy oraz wielu innych. Warto też zaznaczyć, iż pierwszymi więźniami Auschwitz byli Polacy z więzienia w Tarnowie i Nowym Sączu.

Wycieczki do Auschwitz i ich cena
Ceny wycieczek odbywających się z Krakowa do Auschwitz są bardzo różnorodne. Mogą wahać się od kwoty około 100 zł do 300 zł, w zależności od dokonanego przez Państwa wyboru formy wycieczki. W szczególności polecamy Państwu 7-godzinną wycieczkę do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Cena wycieczki wynosi od 145 zł.

Więcej znajdziesz tutaj: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(106) "Auschwitz Kraków - Niemiecki obóz koncentracyjny - zwiedzanie miejsca pamięci narodowej, ceny wycieczek" ["meta_desc"]=> string(176) "Auschwitz to jedno z najistotniejszych miejsc pamięci narodowej, znajdujących się w Polsce. Każdy Polak powiem odwiedzić to szczególne pod względem historycznym miejsce." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.0306757637651031700443127192556858062744140625) ["lng"]=> float(19.187670347403898318816573009826242923736572265625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/mLZO6yB_Zgo" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Auschwitz Kraków - Niemiecki obóz koncentracyjny - zwiedzanie miejsca pamięci narodowej, ceny wycieczek

meta_keys:

meta_desc: Auschwitz to jedno z najistotniejszych miejsc pamięci narodowej, znajdujących się w Polsce. Każdy Polak powiem odwiedzić to szczególne pod względem historycznym miejsce.

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/mLZO6yB_Zgo" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Auschwitz Kraków - Niemiecki obóz koncentracyjny - zwiedzanie miejsca pamięci narodowej, ceny wycieczek

meta_keys:

meta_desc: Auschwitz to jedno z najistotniejszych miejsc pamięci narodowej, znajdujących się w Polsce. Każdy Polak powiem odwiedzić to szczególne pod względem historycznym miejsce.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Auschwitz to jedno z najistotniejszych miejsc pamięci narodowej, znajdujących się w Polsce. Każdy Polak powiem odwiedzić to szczególne pod względem historycznym miejsce.