google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kurs rysunku dla dorosłych w formie turystyki sztucznej

Szkoła rysunku dla doroslych Artakademia w Krakowie spotkała się z twórcą „Projektu kulturowego” Antonem Zastanchenko i kuratorką podróży artystycznych Agnieszką Nordstorm, aby zrozumieć, czym jest turystyka artystyczna i jak może stać się kursem rysunku dla hobbystów.

Kurs rysunku dla dorosłych w formie turystyki sztucznejkurs rysunku dla hobbystow artakademia

fot.mat.prasowe

 „Zaletą podróży artystycznych w grupach jest to, że wiele osób (to nie tylko problem krakowski czy polski - to problem ogólnoświatowy) nie ma z kim rozmawiać o sztuce. I chcę porozmawiać. W końcu, kiedy widzisz jakąś ciekawą pracę w muzeum, masz ochotę wyrazić o niej swoje przemyślenia, podzielić się wrażeniami. Ludzie muszą umieć omówić swoje domysły, preferencje, a podczas regularnych wycieczek nie ma z kim to robić.

„Obecnie współpraca między bardzo dużymi muzeami i biurami podróży staje się coraz bardziej popularna na świecie. Taka współpraca oferuje wycieczki do stanowisk archeologicznych i odtworzenie starożytnych szlaków pielgrzymkowych. Projekty tej skali są głównymi inspirującymi referencjami, które są aktywnie wykorzystywane do rozwoju turystyki kulturowej w Polsce.

Turystyka kulturowa okazała się być na styku dwóch trendów naraz, pierwszy to podróże, drugi to dbałość o jakość, a nie ilość, na głębokość, a nie szerokość. Być może chciałeś się zatrzymać i zrobić szkic, posłuchać i zobaczyć, jak nauczyciel rysuje krajobraz, samemu go stworzyć.

Teraz na przykład bardziej pożądana jest umiejętność patrzenia na sztukę niż opisowa informacja o artefakcie. Rozważamy ogólny etap turystyczny z różnymi agencjami, współpracujemy również z instytucjami kultury: Pracownia Artakademia, British Council, Instytut Polski, Instytut Francuski, Instytut Goethego. Wspierają nas, dzielą się poufnymi kontaktami, pomagają poznać organizatorów wydarzeń ”- założyciel i dyrektor„ Projektu Kulturalnego ”.

 
5 zasad podróży z kursem rysunku dla dorosłych:


Tematyczny dobór informacjiPo drodze nie tylko stawiamy na filmy komediowe i rozrywkowe. Naszym głównym celem nie jest zabawa, ale nauka, dlatego filmy dobieramy zgodnie z tematem podróży i oglądamy je podczas transferów między miastami.

Podczas wycieczki do Włoch Wenecja będzie kluczowym miastem dla kursu rysunku dla hobbystów https://artakademia.com/kursy-rysunku-dla-hobbystow/szkola-rysunku-dla-hobbystow-krakow-oraz-rysunek-olowkiem/. Jest to nieoryginalne, ale chcemy, aby informacje i zdarzenia były kolejno łączone i przekazywane do innych. Przed Wenecją na pewno zatrzymamy się w Ig, słoweńskim mieście, w którym znajduje się kompleks obiektów światowego dziedzictwa - prehistoryczne budynki palowe z epoki neolitu. Potem staje się jasne, jak pojawiła się Wenecja, skoro w neolicie takie budynki już istniały.

Przewodnik ogólny - Lista UNESCO