google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Z wizytą u Kopernika - poznaj uroki Torunia

Toruń kojarzy się przede wszystkim z piernikami. Są smaczne, to prawda - ale to nie najlepsze, co ma do zaoferowania to niezwykłe miasto. Chętnie odwiedzane przez cały rok, kusi atrakcjami i niezwykłą atmosferą. Sprawdźmy, dlatego warto odwiedzić Toruń.

Z wizytą u Kopernika - poznaj uroki ToruniaMikołaj koernik - Toruń

fot.mat.prasowe

Unikalna architektura

Toruń może poszczycić się niezwykle stylową, gotycką zabudową. Posiada jeden z największych zespołów średniowiecznego budownictwa mieszczańskiego nie tylko w Polsce, ale i Europie. Niezmiennie przyciąga entuzjastów architektury i historii z każdego zakątka kraju. Na uwagę zasługują przede wszystkim Kościół św. Janów, Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba, pełne wspaniałych zdobień, malowideł, rzeźb i niezwykłych rozwiązań konstrukcyjnych.

Niesamowity Rynek Staromiejski składa się z wielu historii i niezwykłych obiektów. To właśnie tam znajduje się słynny pomnik Mikołaja Kopernika i piękny Ratusz - jeden z największych w Polsce. To doskonałe miejsce na spacery czy zwiedzanie...a także nocleg. Bo nie ma chyba lepszego miejsca, niż serce miasta.