Pomnik Kopernika

Z wizytą u Kopernika – poznaj uroki Torunia

Toruń kojarzy się przede wszystkim z piernikami. Są smaczne, to prawda - ale to nie najlepsze, co ma do zaoferowania to niezwykłe miasto. Chętnie odwiedzane przez cały rok, kusi atrakcjami i niezwykłą atmosferą. Sprawdźmy, dlatego warto odwiedzić Toruń.

Unikalna architektura

Toruń może poszczycić się niezwykle stylową, gotycką zabudową. Posiada jeden z największych zespołów średniowiecznego budownictwa mieszczańskiego nie tylko w Polsce, ale i Europie. Niezmiennie przyciąga entuzjastów architektury i historii z każdego zakątka kraju. Na uwagę zasługują przede wszystkim Kościół św. Janów, Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba, pełne wspaniałych zdobień, malowideł, rzeźb i niezwykłych rozwiązań konstrukcyjnych.

Niesamowity Rynek Staromiejski składa się z wielu historii i niezwykłych obiektów. To właśnie tam znajduje się słynny pomnik Mikołaja Kopernika i piękny Ratusz – jeden z największych w Polsce. To doskonałe miejsce na spacery czy zwiedzanie…a także nocleg. Bo nie ma chyba lepszego miejsca, niż serce miasta.

Jeżeli interesuje nas odpoczynek połączony z aktywnym zwiedzaniem i chcemy wybrać dobry  toruński hotel – starówka i okolice będą idealnym punktem wypadowym. Dzięki tej lokalizacji każda atrakcja jest na wyciągnięcie ręki.

Nie wszyscy wiedzą, ale Polska też ma swoją krzywą wieżę! I znajduje się ona właśnie w mieście Kopernika. Ta średniowieczna budowla owiana jest wieloma legendami- podobno można nawet sprawdzić przy niej swoją niewinność. Nawet jeżeli nie interesują nas zabobony, obiekt jest wart uwagi, szczególnie, że to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta.

Na cieplejsze dni i zimowe chłody

Toruń oferuje wiele atrakcji przez cały rok, w każdą pogodę, dla wszystkich. Co warto zobaczyć? Jakie atrakcje będą ciekawe dla rodzin i dzieci?

Jednym z punktów obowiązkowych pobytu w mieście jest wizyta w Planetarium. Jest to niezwykłe doświadczenie, które spodoba się wszystkim. Każdego roku odwiedza je więcej niż ćwierć miliona osób, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych obiektów turystycznych w regionie i jednym z najbardziej znanych planetariów w Europie. Obiekt mieści się w XIX- wiecznym budynku dawnej gazowni, który dziś figuruje w rejestrze zabytków.

Niewidzialny Dom, to coś zupełnie nowego. Oferuje niesamowite, poruszające wrażenia, które mogą zmienić postrzeganie otaczającego świata. Hasło „poczuj i zrozum”, którego używają jego twórcy, pasuje idealnie, ponieważ wszystko odbywa się w ciemnościach. Jest to piąte miejsce tego typu na świecie i można odwiedzić je właśnie w mieście Kopernika.

Toruński Bulwar Filadelfijski to kultowe miejsce na mapie Torunia, które oferuje zwiedzającym wspaniały widok na Wisłę i most Józefa Piłsudskiego. Zimą to niezwykłe miejsce przyciąga swoim pięknem, klimatem i pewną nostalgią. Latem zapewnia rozrywki na wodzie. Niezależnie od pory roku, to miasto nie zawodzi. Bulwar jest chętnie wybierany – głównie przez niezwykłą lokalizację, na miejsce pobytu. Jeżeli szukasz najładniejszej okolicy na hotel, Toruń nie ułatwi wyboru, bo jest ich mnóstwo, jednak położony przy bulwarach Hotel Bulwar – https://www.hotelbulwar.pl/ – to jeden ze strzałów w dziesiątkę.

Dla wymagających też znajdą się odpowiednie atrakcje. Wszyscy wielbiciele troski o dobre samopoczucie i piękne ciało powinni zapoznać się z ofertą pakietów SPA – Toruń oferuje bardzo wiele możliwości, dopasowanych do wszystkich potrzeb. Jest to najlepszy sposób na regenerację w trakcie zwiedzania lub cel wizyty sam w sobie. Bo w tak niezwykłym miejscu relaks i odnowa są wyjątkowo udane.

Bez względu na porę roku, w mieście Kopernika nie sposób się nudzić. Wiele atrakcji, piękne otoczenie, mnóstwo niezwykłych historii i dobre hotele w centrum Torunia to przepis na idealny wypoczynek. Jedynym problemem może być tylko późniejsza niechęć do wyjazdu. Ale i na to jest sposób, można przecież szybko wrócić!

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(44) "Z wizytą u Kopernika - poznaj uroki Torunia" ["meta_desc"]=> string(207) "Bez względu na porę roku, w mieście Kopernika nie sposób się nudzić. Wiele atrakcji, piękne otoczenie, mnóstwo niezwykłych historii i dobre hotele w centrum Torunia to przepis na idealny wypoczynek." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.01044071438570171039827982895076274871826171875) ["lng"]=> float(18.6043596241812991820552269928157329559326171875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Z wizytą u Kopernika - poznaj uroki Torunia

meta_keys:

meta_desc: Bez względu na porę roku, w mieście Kopernika nie sposób się nudzić. Wiele atrakcji, piękne otoczenie, mnóstwo niezwykłych historii i dobre hotele w centrum Torunia to przepis na idealny wypoczynek.

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Z wizytą u Kopernika - poznaj uroki Torunia

meta_keys:

meta_desc: Bez względu na porę roku, w mieście Kopernika nie sposób się nudzić. Wiele atrakcji, piękne otoczenie, mnóstwo niezwykłych historii i dobre hotele w centrum Torunia to przepis na idealny wypoczynek.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Bez względu na porę roku, w mieście Kopernika nie sposób się nudzić. Wiele atrakcji, piękne otoczenie, mnóstwo niezwykłych historii i dobre hotele w centrum Torunia to przepis na idealny wypoczynek.