google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wycieczki do Czarnobyla- Jak HBO zmieniło nawyki podróżników?

  Co sprawiło, że podróż do Czarnobyla zrobiła się tak popularna? Czy Czarnobyl jest dziś bezpieczny? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

 Który serial jest bardziej popularny, niż Gra o tron? Dlaczego turyści z Europy i USA przyjeżdżają na Ukrainę? Dzięki serialowi HBO „Czarnobyl” cały świat dowiedział się o szczegółach wydarzeń z 26 kwietnia 1986 roku. Kto by pomyślał, że skutki katastrofy spowodowanej przez człowieka wiele lat temu będą celem tysięcy turystów dziś.

Czarnobyl to wyjątkowe miejsce, które wywołuje zachwyt i dreszcze nawet u najbardziej doświadczonych podróżników. Na szczęście, katastrofa pozostała pouczającym momentem w historii i jak opowiadają przedstawiciele firmy Chernobyl Story: “dziś wizyta w Prypeci nie jest teraz bardziej niebezpieczna, niż zrobienie zwykłego prześwietlenia”. Na miejscu wypadku odbywają się wycieczki lotnicze i samochodowe. Będziesz mógł zobaczyć, co dziś przetrwało eksplozję i zrozumieć, dlaczego ponad 120 tysięcy osób zostało pilnie ewakuowanych. Promieniowanie radioaktywne spowodowało zachorowanie dziesiątek tysięcy ludzi i około 4000 zgonów.

Serial od HBO, znany na cały świat
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się czy chcesz odwiedzić Czarnobyla, zalecamy obejrzenie serialu od HBO. Serial składa się z 5 odcinków. Nakręcony wspólnie przez Wielką Brytanię i USA. Chcesz wiedzieć, co naprawdę wydarzyło się w ZSRR w latach 80-tych? Jaki może być koszt kłamstw państwa? W takim razie ta seria jest dla Ciebie. To naprawdę wyjątkowa i pouczająca historia. Po co mówić o skali wybuchu atomowego, skoro mogłoby to negatywnie wpłynąć na plany rządu dotyczące rozwoju energetyki jądrowej? Nawet sam fakt wybuchu w elektrowni atomowej był ukrywany przez 36 godzin. I dopiero wtedy rozpoczęła się ewakuacja. Seria szczegółowo opisuje skalę katastrofy. Nie obiecujemy, że po seansie będziecie mogli bez problemu zasnąć. Ale gwarantujemy żywe emocje. To w 2019 roku, po premierze serii, nastąpił gwałtowny wzrost zgłoszeń na wyjazdy do „strefy zamkniętej” w biurach podróży.

Co najbardziej podziwia podczas oglądania? Na przykład trzech inżynierów, którzy zgłosili się na ochotnika do spuszczenia milionów galonów wody ze zbiorników pod płonącym reaktorem w pierwszych dniach po wybuchu, przedarło się przez wysoce radioaktywną wodę i gruz, aby dotrzeć do zaworów wydechowych. Ich bohaterstwo to jeden z najbardziej dramatycznych momentów w serialu od HBO.

Dlaczego świat już nigdy nie będzie taki sam?
Jedno z haseł serialu brzmi: „Świat już nigdy nie będzie taki sam”. Dlatego rocznie Czarnobyl odwiedza średnio 150-200 tysięcy turystów. Większość z nich przylatuje z zagranicy, aby zobaczyć jedno z najbardziej znanych i tajemniczych miejsc na naszej planecie.

 Czarnobyl to opowieść o ekspertach, którzy ratują życie. Jego tematyczną tezę zawiera pełne pasji przemówienie fizyka jądrowego Valery Legasov: „Jaka jest cena kłamstwa? Nie oznacza to, że przyjmiemy je jako prawdę. Prawdziwe niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli usłyszymy wystarczająco dużo kłamstw, całkowicie przestaniemy przyznawać się do prawdy ”.

 O Czarnobylu nakręcono dziesiątki filmów i seriali. Nadal pojawiają się nowe. Popularny serial na Netflixie “Życie na naszej planecie” Davida Attenborough również zaczyna się i kończy materiałem z Prypeci. I to tylko jeden z nielicznych przykładów światowych adaptacji dramatu historycznego.

 Zanurz się w tajemnicę katastrofy w Czarnobylu. Dziś dawka promieniowania w Prypeci jest równa podróży lotniczej. Jeśli jeszcze nie byłeś w Czarnobylu, powinieneś to zrobić teraz.

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

 Zdecydowana większość osób wyjeżdża nad morze wyłącznie latem. ...

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie ...

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Zapraszamy do Rybnika na kolejną odsłonę Festiwalu Podróżników ...

https://veturo.pl/article/3813/wycieczki-do-czarnobyla-zwiedzanie-atrakcje/