Wycieczki do Czarnobyla- Jak HBO zmieniło nawyki podróżników?

  Co sprawiło, że podróż do Czarnobyla zrobiła się tak popularna? Czy Czarnobyl jest dziś bezpieczny? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

 Który serial jest bardziej popularny, niż Gra o tron? Dlaczego turyści z Europy i USA przyjeżdżają na Ukrainę? Dzięki serialowi HBO „Czarnobyl” cały świat dowiedział się o szczegółach wydarzeń z 26 kwietnia 1986 roku. Kto by pomyślał, że skutki katastrofy spowodowanej przez człowieka wiele lat temu będą celem tysięcy turystów dziś.

Czarnobyl to wyjątkowe miejsce, które wywołuje zachwyt i dreszcze nawet u najbardziej doświadczonych podróżników. Na szczęście, katastrofa pozostała pouczającym momentem w historii i jak opowiadają przedstawiciele firmy Chernobyl Story: “dziś wizyta w Prypeci nie jest teraz bardziej niebezpieczna, niż zrobienie zwykłego prześwietlenia”. Na miejscu wypadku odbywają się wycieczki lotnicze i samochodowe. Będziesz mógł zobaczyć, co dziś przetrwało eksplozję i zrozumieć, dlaczego ponad 120 tysięcy osób zostało pilnie ewakuowanych. Promieniowanie radioaktywne spowodowało zachorowanie dziesiątek tysięcy ludzi i około 4000 zgonów.

Serial od HBO, znany na cały świat
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się czy chcesz odwiedzić Czarnobyla, zalecamy obejrzenie serialu od HBO. Serial składa się z 5 odcinków. Nakręcony wspólnie przez Wielką Brytanię i USA. Chcesz wiedzieć, co naprawdę wydarzyło się w ZSRR w latach 80-tych? Jaki może być koszt kłamstw państwa? W takim razie ta seria jest dla Ciebie. To naprawdę wyjątkowa i pouczająca historia. Po co mówić o skali wybuchu atomowego, skoro mogłoby to negatywnie wpłynąć na plany rządu dotyczące rozwoju energetyki jądrowej? Nawet sam fakt wybuchu w elektrowni atomowej był ukrywany przez 36 godzin. I dopiero wtedy rozpoczęła się ewakuacja. Seria szczegółowo opisuje skalę katastrofy. Nie obiecujemy, że po seansie będziecie mogli bez problemu zasnąć. Ale gwarantujemy żywe emocje. To w 2019 roku, po premierze serii, nastąpił gwałtowny wzrost zgłoszeń na wyjazdy do „strefy zamkniętej” w biurach podróży.

Co najbardziej podziwia podczas oglądania? Na przykład trzech inżynierów, którzy zgłosili się na ochotnika do spuszczenia milionów galonów wody ze zbiorników pod płonącym reaktorem w pierwszych dniach po wybuchu, przedarło się przez wysoce radioaktywną wodę i gruz, aby dotrzeć do zaworów wydechowych. Ich bohaterstwo to jeden z najbardziej dramatycznych momentów w serialu od HBO.

Dlaczego świat już nigdy nie będzie taki sam?
Jedno z haseł serialu brzmi: „Świat już nigdy nie będzie taki sam”. Dlatego rocznie Czarnobyl odwiedza średnio 150-200 tysięcy turystów. Większość z nich przylatuje z zagranicy, aby zobaczyć jedno z najbardziej znanych i tajemniczych miejsc na naszej planecie.

 Czarnobyl to opowieść o ekspertach, którzy ratują życie. Jego tematyczną tezę zawiera pełne pasji przemówienie fizyka jądrowego Valery Legasov: „Jaka jest cena kłamstwa? Nie oznacza to, że przyjmiemy je jako prawdę. Prawdziwe niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli usłyszymy wystarczająco dużo kłamstw, całkowicie przestaniemy przyznawać się do prawdy ”.

 O Czarnobylu nakręcono dziesiątki filmów i seriali. Nadal pojawiają się nowe. Popularny serial na Netflixie “Życie na naszej planecie” Davida Attenborough również zaczyna się i kończy materiałem z Prypeci. I to tylko jeden z nielicznych przykładów światowych adaptacji dramatu historycznego.

 Zanurz się w tajemnicę katastrofy w Czarnobylu. Dziś dawka promieniowania w Prypeci jest równa podróży lotniczej. Jeśli jeszcze nie byłeś w Czarnobylu, powinieneś to zrobić teraz.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(95) "Wycieczki do Czarnobyla- Jak HBO zmieniło nawyki podróżników? - Czarnobyl, Prypeć, Ukraina" ["meta_desc"]=> string(190) "Zanurz się w tajemnicę katastrofy w Czarnobylu. Dziś dawka promieniowania w Prypeci jest równa podróży lotniczej. Jeśli jeszcze nie byłeś w Czarnobylu, powinieneś to zrobić teraz." ["watermark"]=> string(16) "Pieczatka Veturo" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.27407320100149945574230514466762542724609375) ["lng"]=> float(30.217208858100999435691846883855760097503662109375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/P4-QXyxGB3w" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wycieczki do Czarnobyla- Jak HBO zmieniło nawyki podróżników? - Czarnobyl, Prypeć, Ukraina

meta_keys:

meta_desc: Zanurz się w tajemnicę katastrofy w Czarnobylu. Dziś dawka promieniowania w Prypeci jest równa podróży lotniczej. Jeśli jeszcze nie byłeś w Czarnobylu, powinieneś to zrobić teraz.

watermark: Pieczatka Veturo

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/P4-QXyxGB3w

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wycieczki do Czarnobyla- Jak HBO zmieniło nawyki podróżników? - Czarnobyl, Prypeć, Ukraina

meta_keys:

meta_desc: Zanurz się w tajemnicę katastrofy w Czarnobylu. Dziś dawka promieniowania w Prypeci jest równa podróży lotniczej. Jeśli jeszcze nie byłeś w Czarnobylu, powinieneś to zrobić teraz.

Pola do umieszczenia w treści

watermark: Pieczatka Veturo

watermark: Pieczatka Veturo

author: opr. red.

meta_desc: Zanurz się w tajemnicę katastrofy w Czarnobylu. Dziś dawka promieniowania w Prypeci jest równa podróży lotniczej. Jeśli jeszcze nie byłeś w Czarnobylu, powinieneś to zrobić teraz.