google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Festiwal Podróżników KARAWANA 2021

Zapraszamy do Rybnika na kolejną odsłonę Festiwalu Podróżników KARAWANA! Startujemy 16 kwietnia i przed kolejne dni (17-18 kwietnia) zapraszamy na spotkania, pokazy i rozmowy z zaproszonymi podróżnikami.

Festiwal Podróżników KARAWANA 2021Festiwal Podróżników KARAWANA 2021

fot.mat.prasowe

Festiwalowi towarzyszy wystawa fotografii Urszuli Kordeusz pt. “Indie - jedność w różnorodności”.

Ponadto spotkania z książką podróżniczą, kiermasz sprzętu turystyczno-sportowego, oferta podróżniczo-turystyczna dla każdego, ciepło-zimny bufet i podróżnicze After Party.

Goście Karawany:


Monika Mariotti   - aktorka, wokalistka i podróżniczka. Arun Milcarz- pisarz, podróżnik, scenarzysta, niezależny reporter.

"Dotyk Szamana"  - ona, aktorka i reporterka, pojechała tam sama, bo w wieku 18 lat obiecała sobie, że kiedyś zobaczy Jezioro Bajkał, stepy i nauczy się śpiewu gardłowego. On, pisarz i podróżnik, zapragnął dowiedzieć się jak tam na wschodzie, rzeczy mają się naprawdę. Kilka lat później natknęli się na siebie na ulicach Warszawy. Okazało się, że ich osobne historie połączył Bair Rinczinow - mieszkający 6 tysięcy kilometrów stąd, buriacki szaman.Maria Garus  - solo podróżniczka przemierzająca świat na rowerze. Pierwsza Polka, która przejechała na rowerze Amerykę: z Alaski do Argentyny, trasą przez Góry Skaliste i Andy. Przejechany dystans: 24 000 km. Rekord wspinaczki górskiej na rowerze: 5124m. Czas przejazdu: 33 miesiące bez przerwy.

"Rowerem przez Góry Skaliste i Andy" - czy można wyjechać solo na trzy lata kompletnie bez przygotowania i dlaczego warto? Czy kojoty lubią namioty? Czemu nie polecam rozbijać się w strefie polowań? Ile metrów w dół może spaść rower podczas robienia selfi? Jak złamać bagażnik w kratce ściekowej? Jak wylądować przed sądem indiańskim, a potem w areszcie domowym na pustyni?