google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Motoryzacji w Krakowie

Tradycyjne zwiedzanie jest banalne i nudne? Wolisz spędzać czas aktywnie, uprawiając sport, ale nie chcesz rezygnować z poznawania najpiękniejszych miejsc w Polsce. Poznaj nowy projekt Krakowa – Muzeum Na Dwóch Kółkach.

Muzeum Motoryzacji w KrakowieMuzeum motoryzacji w Krakowie

mat. promocyjne

Oglądanie zabytków i  najciekawszych miejsc polskich miast już nie musi kojarzyć się z kilometrami przemierzonymi na piechotę. Kraków proponuje, abyś wsiadł na rower i skorzystał z oferty Muzeum Na Dwóch Kółkach. Jak to wygląda? Czy to oznacza, że mam wprowadzić swój jednoślad do muzealnej sali? Nie, takiej możliwości jeszcze nie ma, ale propozycja Muzeum Historycznego jest równie ciekawa. Dla wielbicieli jazdy na dwóch kółkach przygotowane zostały trasy turystyczne, które z łatwością pokonasz na rowerze, zbierając przy tym „nagrody” w postaci pieczątek, uprawniających do zniżek na ceny biletów.

Możemy skorzystać z trzech tematycznych tras. pierwszy szlak „Historie i tajemnice Krakowa z czasów II wojny światowej” poprowadzi nas najciekawszymi miejscami, związanymi z latami niemieckiej okupacji. Poznamy losy bohaterów, którzy nie bali się ryzykować własnego życia dla innych. Trasa przebiega przez cztery oddziały Muzeum. Wycieczkę rozpoczynamy na ulicy Pomorskiej, gdzie dawniej znajdowało się więzienie gestapo. Następnie jedziemy w stronę Apteki pod Orłem, czyli oryginalnej budowli, która w czasach II wojny światowej znajdowała się na terenie getta krakowskiego. Miejscem szczególnym na szlaku jest Fabryka Emalia Oscara Schindlera Deutsche Emailwarenfabric, o którym opowiada film „Lista Schindlera”. Podróż zakończymy w najstarszej w Polsce Starej Synagodze, w której zgromadzono przedmioty żydowskiej sztuki obrzędowej.

Jeśli widziałeś już wszystkie najważniejsze zabytki Krakowa, wybierz się w przejażdżkę trasa numer dwa, która poprowadzi cię po „Wyjątkowym Krakowie”. Dowiesz się kim był Lajkonik i skąd wzięła się legenda o nim, znana w całym kraju i jednoznacznie kojarzona z Krakowem. Poznasz także historię narodzin Nowej Huty – najmłodszej dzielnicy miasta. Pierwszym punktem na mapie będzie tym razem najpiękniejszy pałac miejski, czyli Pałac Krzysztofory, gdzie oprócz licznych wystaw czasowych, będzie można zobaczyć dzieło włoskiego rzeźbiarza Baltazara Fontany – stiuk sufitowy „Strącenie Faetona” z około 1700 roku. Następnie skierujemy się na ulicę Pomorską, gdzie rozpoczynała się trasa pierwsza. Dalej pojedziemy do Domu Zwierzynieckiego i poznamy uroki dawnego przedmieścia. Ostatnim miejscem na szlaku będzie Nowa Huta, gdzie zapoznamy się z architekturą socrealistyczną.

Miłośnicy historii, chcący poznać dawne dzieje miasta mogą przenieść się w czasie, jadąc trzecią trasą „Średniowieczny Kraków”. Podczas przejażdżki twój rower magicznie zamieni się w wehikuł czasu i poprowadzi do innego świata. Zaczniemy od poznania zagadek Barbakanu i Murów Obronnych, by później wejść na Wieżę Ratuszową  i podziwiać najpiękniejszą panoramę Starego Miasta. By zbyt długo nie patrzeć na wszystkich z góry pojedziemy potem do Kamienicy Hipolitów, gdzie jej mieszkaniec, kot Hipolitem, oprowadzi nas po typowym domu mieszczańskim. Skoro bujaliśmy już w chmurach, trzeba też zejść niżej i zobaczyć Podziemia Rynku, gdzie czeka na nas multimedialne widowisko.

Program Muzeum Na Dwóch Kółkach powstał dzięki współpracy Miasta Krakowa i wypożyczalni rowerowej Cool Tour Company, która udostępnia zwiedzającym dwie wypożyczalnie rowerów. Znajdują się one przy Barbakanie i przy ulicy Grodzkiej 2. Godzina na dwóch kółkach kosztuje 10 zł, 5 godzin 40 zł, cały dzień 50 zł, a cala doba 60 zł. Czasu nie trzeba deklarować z góry. Miejsca na trasie możemy zwiedzić także z przewodnikiem. Jeśli chcielibyśmy usłyszeć opowieści i ciekawostki o Krakowie, powinniśmy zarezerwować wycieczkę na 24 godziny przed planowanym wyjazdem, wysyłając e-mail na adres reservation@cooltourcompany.com.

Możliwość ciekawego zwiedzenia miasta to nie jedyna zaleta Muzeum Na Dwóch Kółkach. Korzystając z programu Muzeum Historycznego w Krakowie i wypożyczając rower, możemy skorzystać z atrakcyjnych zniżek na bilety wstępu do jego oddziałów. Każdy rowerzysta otrzymuje mapkę, na której podczas przemierzania zaplanowanych tras, będzie zbierał pieczątki. Aby otrzymać rabat wystarczy tylko podążać wyznaczonym szlakiem, nie zmieniając kolejności odwiedzanych miejsc. Dzięki temu nie tylko zabawimy się w zbieranie „nagród” w postaci pieczątek, ale np. wejdziemy z 25% zniżką do Pałacu Krzysztofory lub w Nowej Hucie otrzymamy czwarty bilet gratis. Może warto już dziś wyruszyć na szlak?

 

Gdy wybierasz się na wypoczynek, musisz zadbać nie ...

Auschwitz - czyli jedno z najważniejszych miejsc w ...

Wylatujesz na urlop i zamierzasz zostawić auto na ...

Najstarsza kopalnia soli w Polsce zaprasza do przeżycia ...

Zobaczyć Biskupin, Monte Cassino, Bitwę pod Grunwaldem i ...

Najważniejsza w Krakowie trasa turystyczna zaczyna się na ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/441/muzeum-na-2-kolkach/