Karta Dużej Rodziny

Oferta kulturalna w twoim mieście ciągle się poszerza? Chciałbyś wszystkie te atrakcje pokazać swoim dzieciom, ale martwisz się o ceny biletów? Skorzystaj z rabatów z Kartą Dużej Rodziny. Niech nic nie przeszkodzi wam w zabawie!

Muzea, wystawy, imprezy, multimedialne ekspozycje – powstaje coraz więcej miejsc, które chciałbyś zobaczyć. Pragniesz pokazać swoim dzieciom wszystkie ciekawostki, zaszczepić głód wiedzy, pokazać, że nauka nie musi być nudna. Wizyta w miejscach, które ci w tym pomogą nie musi już wiązac się z dużymi kosztami. Teraz możesz każdego dnia planować nowe atrakcje. Ułatwi ci to Ogólnopolska Karta dużej Rodziny, czyli program zniżek dla rodzin z minimum trojgiem dzieci:
– Karta Dużej Rodziny realnie pomoże rodzinom wielodzietnym w codziennym życiu: dostępie do kultury, aktywnego wypoczynku, ale także obniży ich wydatki na życie. Szacujemy, że ze zniżek będzie mogło skorzystać nawet 3,4 mln osób, w tym ponad 2 mln dzieci – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Jak skorzystać z oferty zniżek Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny? Aby ją otrzymać należy wypełnić wniosek i złożyć go w gminie, odpowiadającej miejscu zamieszkania. Formularz, który trzeba wypełnić, można pobrać z oficjalnej strony projektu. Znajduje się tam także wykaz dokumentów, potrzebnych do otrzymania karty. Informacji o instytucjach, które zajmują się wydawaniem karty uzyskasz w urzędzie gminy. Karta Dużej Rodziny funkcjonuje na terenie całego kraju. Ma ona stanowić uzupełnienie do programów lokalnych. Wnioski o jej wydanie można składać już od 16 czerwca 2014 roku. Nie wymaga to żadnych opłat. Karta wydawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Rodzice otrzymują ją dożywotnio, a dzieci mogą korzystać z niej do ukończenia 18 lub 25 roku życia, jeżeli nadal będą się uczyć. Z oferty mogą skorzystać także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Jedynym warunkiem jest status rodziny wielodzietnej z minimum trojgiem dzieci. Nie zwlekaj! Zapewnij swojej rodzinie niezapomniane wakacje lub zaplanuj dzień pełen atrakcji z Kartą Dużej Rodziny.

Profity z Kartą Dużej Rodziny

Co zyskasz z Kartą Dużej Rodziny? To nie tylko zniżki na wydarzenia kulturalne, wystawy i tańsze wejściówki do muzeów, ale także rabaty na przejazdy komunikacji publicznej, a nawet na wakacyjny nocleg w wybranych obiektach w całym kraju. Pełna lista miejsc honorujących kartę dostępna jest na stronie WWW.rodzina.gov.pl. Na wielbicieli naukowych zagadek i eksperymentów czekają tańsze bilety do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium Niebo Kopernika. Miłośnicy wypoczynku na łonie natury zapewne chętnie odwiedzą białowieski Park Narodowy. Duzi i mali chłopcy chętnie wybiorą się do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i Muzeum Sił powietrznych w Dęblinie. Przyszli geologowie, archeolodzy odkryją wszystkie tajemnicy Kopalni Soli w Bochni i Wieliczce. Jeśli lubisz zwiedzanie w tradycyjnym stylu, z Kartą Dużej Rodziny taniej wejdziesz do oddziałów Muzeum Narodowego w różnych miastach polski, np. Wrocławiu, Kielcach i Krakowie lub zwiedzisz Zamek Królewski w Warszawie. Te i inne obiekty przystąpiły do programu zniżek i zapraszają cię na  pełne atrakcji podróże z historią, kulturą i wiedzą. Ponadto, otrzymasz m.in. 25% zniżki na przejazdy PKP Intercity i rabaty w Przewozach Regionalnych. Jeśli zgłodniejesz w trakcie jazdy, ze specjalną ofertą czeka na ciebie Wars. Rodziny, które przystąpią do programu otrzymają również zniżki do wybranych obiektów sportowych oraz na noclegi w ośrodkach wypoczynkowych w całym kraju. Rabaty na zakupy oferuje także Alma Market, Vistula i Kruk. Karta Dużej Rodziny to jednak nie tylko sposób na tańszą zabawę i wypoczynek. Dzięki niej termin zwrotu podatku dochodowego za dany rok zostanie skrócony do 30 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego. Niczego nie tracisz, a zyskujesz bardzo wiele: nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale częściej widzisz uśmiechnięte buzie swoich dzieci i poświęcasz więcej czasu rodzinie. Zastanów się, gdzie dzisiaj spędzicie szalony dzień i skorzystaj ze zniżek już teraz!

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(20) "karta dużej rodziny" ["meta_title"]=> string(47) "Karta Dużej Rodziny - znizki, ulgi - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(72) "Karta dużej rodziny- zniżki, ulgi - praktyczne informacje na Veturo.pl" ["watermark"]=> string(16) "Pieczatka Veturo" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(16) "Agnieszka Banach" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "19.2480468723207" ["lng"]=> string(16) "52.3541303690705" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: karta dużej rodziny

meta_title: Karta Dużej Rodziny - znizki, ulgi - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Karta dużej rodziny- zniżki, ulgi - praktyczne informacje na Veturo.pl

watermark: Pieczatka Veturo

interesting_places: Poradnik turysty

author: Agnieszka Banach

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Karta Dużej Rodziny - znizki, ulgi - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Karta dużej rodziny- zniżki, ulgi - praktyczne informacje na Veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark: Pieczatka Veturo

watermark: Pieczatka Veturo

author: Agnieszka Banach

meta_desc: Karta dużej rodziny- zniżki, ulgi - praktyczne informacje na Veturo.pl