Niewidzialna Wystawa

Niewidzialna wystawa w Warszawie

Jest takie miejsce w Warszawie, które przenosi ludzi do innego świata. Jest taka wystawa, której nie widać. Tu, gdzie rządzi mrok, dzieją się cuda, zmieniają się ludzie, wyostrzają się zmysły.

Szczegóły niecodziennej ekspozycji naprawdę owiane są tajemnicą. Poproszono nas o nieujawnianie elementów wystawy. Organizatorzy chcą, aby każdy na własnej skórze i na własnych zmysłach poczuł to, co czeka na nas za tajemniczymi drzwiami. Nie zdradzając więc detali spróbujmy wytłumaczyć, czym jest Niewidzialna Wystawa. To nie tylko poruszanie się po salach w absolutnej ciemności. Okazuje się, ze jak zwykle najważniejsi są ludzie, czyli w tym wypadku przewodnicy. W mroku oprowadzą nas osoby niewidome, które zabierając nas za tajemniczą kotarę, równocześnie wpuszczą nas do swojego świata, opowiedzą w ciekawy i życzliwy sposób o swoich doświadczeniach i odpowiedzą na wszystkie pytania. Dowiemy się, że utrata wzroku nie zabiera radości, a do ciemności można się przyzwyczaić. Błądząc po korytarzach, próbując się poruszać i obijając się o przedmioty, które znamy z codzienności, będziemy zaskoczeni, kiedy usłyszymy: „Ja nie mam z tym problemu”. Może jest tak, że my widzimy w świetle, a osoby niewidome w mroku?  Wszystko zależy od perspektywy.
Zanim jednak przekroczymy granice dwóch rzeczywistości, przewodnicy opowiedzą nam o tym, jak wygląda życie osoby, która utraciła wzrok. Dowiemy się m.in. jak wygląda alfabet Braille’a i na jakich zasadach go utworzono, jak działają komputery przystosowane do obsługi przez osoby niewidome lub spróbujemy poukładać proste puzzle z zawiązanymi oczami. Zaskakujące mogą być przedmioty codziennego użytku, ułatwiające proste czynności, które sami będziemy musieli rozpoznać. Nie będziemy odbierać zabawy, dlatego nie zdradzimy, do czego służą. Nie bójmy się pytać. Przyjaźnie nastawieni przewodnicy na pewno wszystko nam wytłumaczą. Najważniejsze, abyśmy byli otwarci: na nowe doznania, drugiego człowieka i ciemność. Tak przygotowani, możemy ruszyć dalej i w niewielkiej grupce zwiedzić specjalnie przygotowane sale. Za zapachy i dźwięki, które poczujemy i usłyszymy w środku, odpowiedzialna jest grupa Mood Media, specjaliści od rozwiązań sensorycznych. Niech ogarnie nas mrok, ruszamy na odkrycie nieznanego! Pamiętajmy tylko, aby zaufać przewodnikowi w ciemno.

Niewidzialna Wystawa znajduje się w na pierwszym piętrze Galerii Handlowej w Millennium Plaza przy Alejach Jerozolimskich 123a w Warszawie.  Zwiedzać można od poniedziałku do piątku od godziny 12 do 20 oraz w weekendy od 10 do 20. Ostatnie osoby wchodzą o godzinie 19. Grupy wyruszają co 15 minut, w każdym terminie można zarezerwować miejsce dla 8 osób. Organizatorzy proszą o przybycie na miejsce 15 minut wcześniej.


Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(17) "Warszawa atrakcje" ["meta_title"]=> string(94) "Warszawa atrakcje Warszawy - Niewidzialna Wystawa, Atrakcje Turystyczne w Warszawie, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(146) "Niesamowita wystawa prezentująca świat niewidomych. Poznaj to miejsce z veturo.pl. Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w Warszawie. Mazowsze." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(31) "Mazowsze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(16) "Agnieszka Banach" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.22494557303320306118621374480426311492919921875) ["lng"]=> float(20.991189029861200054938308312557637691497802734375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Warszawa atrakcje

meta_title: Warszawa atrakcje Warszawy - Niewidzialna Wystawa, Atrakcje Turystyczne w Warszawie, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Niesamowita wystawa prezentująca świat niewidomych. Poznaj to miejsce z veturo.pl. Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w Warszawie. Mazowsze.

watermark:

interesting_places: Mazowsze - atrakcje turystyczne

author: Agnieszka Banach

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Warszawa atrakcje Warszawy - Niewidzialna Wystawa, Atrakcje Turystyczne w Warszawie, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Niesamowita wystawa prezentująca świat niewidomych. Poznaj to miejsce z veturo.pl. Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w Warszawie. Mazowsze.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Agnieszka Banach

meta_desc: Niesamowita wystawa prezentująca świat niewidomych. Poznaj to miejsce z veturo.pl. Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w Warszawie. Mazowsze.