google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kolejny stempel w paszporcie

Przenieśmy się w przeszłość, kiedy za każdą odbytą podróż otrzymywaliśmy nagrodę w postaci stempelka w paszporcie. Ten szczególny znak tworzył nietypową mapę wypraw. Dzisiaj może nam on służyć do zabawy. Zapraszamy do udziału w 3. edycji akcji „Paszport Turystyczny”

 

Kolejny stempel w paszporciePaszport Turystyczny woj. Kujawsko-Pomorskiego

mat. prasowe organizatora

Pamiętasz jeszcze czasy, kiedy każda podróż wiązała się z wyjęciem z zakamarków szuflady zapomnianego paszportu? Kręci ci się łezka w oku na myśl o kolejnych pieczątkach, które otrzymywałeś po przekroczeniu granicy? Były jak przepustka do nowego świata, kolejnej przygody, początkiem rodzących się wspomnień. Zawierały historię wędrówek, stanowiąc pewien rodzaj dziennika.

Teraz, gdy możemy beztrosko podróżować z dowodem osobistym, nie mamy pamiątek w postaci kolorowych pieczątek. Doskonałym przypomnieniem dawnych czasów będzie udział w trzeciej edycji letniej kampanii  Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej „Paszport Turystyczny”. Będzie czekał on na ciebie w punktach Informacji Turystycznej. Na czym polega akcja? Tak jak niegdyś: zwiedzasz i zbierasz pieczątki, ale dodatkowo jeszcze bierzesz udział w wydarzeniach towarzyszących i wygrywasz nagrody w konkursach. Przez cały rok wspominasz i czekasz do kolejnej edycji letniej przygody.

Stając się uczestnikiem zabawy, zbieramy okazjonalne pieczątki podczas pobytu w wybranych miejscach województwa kujawsko-pomorskiego. Wybrane zostały perełki regionu. Zebranie minimum 8 specjalnych znaczków w Paszporcie Turystycznym daje szansę na zdobycie nagród w konkursie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Nie musisz się spieszyć, lecz pamiętaj, że na wypełnione kupony z pieczątkami organizatorzy czekają tylko do 15 października 2014 roku. Odwiedzenie ciekawych miejsc, wspomnienia z tym związane i wizja nagród to nie jedyne powody, dla których warto grać. Podróżującym, którzy będą posługiwać się Paszportem, przysługują specjalne rabaty. Zaproszeni oni zostaną również na bezpłatne wycieczki i spacery z przewodnikami. Wszystko po to, aby lepiej poznać miejsca tegorocznej edycji kampanii.

Na mapie 15 miejsc do odwiedzenia są m.in. „Zielone Płuca Polski”, czyli Brodnica, nad którą unosi się duch księżniczki Anny Wazówny. Szczyci się ona także Bramą Chełmińską, Wieżą bocianią, Zamkiem Krzyżackim i Kościołem Farnym. Aktywni miłośnicy sportów wodnych zapewne chętnie wybiorą się nad jeziora Pojezierza Brodnickiego. Naszym kolejnym punktem na mapie jest Bydgoszcz z Wyspą Młyńską i Kanałem Bydgoskim. Stamtąd powinniśmy udać się do Chełmna, nazywanego miastem zakochanych, a dalej do jednej z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych – Ciechocinka. Dolina Dolnej Wisły zachęci nas malowniczymi krajobrazami i bogatymi tradycjami kulinarnymi. W Golubie-Dobrzyniu trafić możemy na jeden z licznych turniejów rycerskich, a w Toruniu na sklepik ze słodkościami lub do Muzeum Piernika. Na szlaku oznaczono ponadto: Grudziądz, Inowrocław, Koronowo, Lipno, Nakło, Tucholę, Włocławek i Żnin-Wenecję. Nie ma na co czekać, trzeba ruszać w drogę po kolejną pieczątkę w paszporcie przygód.

Oprócz miejscowości i cennych zabytków Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zachęca do przyjazdu na wydarzenia, które określają szczególny charakter regionu. W sierpniu możemy wybrać się np. na Wenecką Noc z Parowozami, Festiwal Smaku w Grucznie, III Półmaraton Termy Uzdrowisko Ciechocinek, Bella Skyway Festival w Toruniu lub Festiwal LIPA Rockowe Pożegnanie Lata w Lipnie. We wrześniu pożegnamy lato na V Gali Światła i Energii w Grudziądzu i Urodzinach Kanału Bydgoskiego, a jesień przywitamy 4 października na XXXVII Regatach o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego. Imprezy te udowadniają, że województwo kujawsko-pomorskie bogate jest w rozrywki, przeznaczone dla każdego: fana muzyki lub sportu, czy łasucha lub smakosza. Wystarczy więc 8 pieczątek, by zagrać: o nagrody i pasję ciągłego odkrywania tajemnic regionu.

Dowiedz się więcej.

Toruń kojarzy się przede wszystkim z piernikami. Są ...

Toruń, podobnie jak Kraków, należy do miast bardzo ...

W województwie kujawsko-pomorskim, na Równinie Inowrocławskiej, leży miasto ...

Toruń – miasto kojarzone z piernikami i Kopernikiem ...

Nuta miodu i korzennych przypraw: tłuczonego kardamonu, kory ...

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 20 czerwca ...

nocleg

gastronomia

atrakcje

https://veturo.pl/article/482/paszport-kujawy/