google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Posłuchaj o Białymstoku

Białystok - przewodnik

Stolicę Podlasia można zwiedzać przy pomocy audioprzewodników.

 Posłuchaj o BiałymstokuBiałystok

Polska Organizacja Turystyczna

Kto wie, może już wkrótce zawód przewodnika miejskiego odejdzie do lamusa? W ostatnich czasach coraz większą karierę robią audioprzewodniki. Nic dziwnego, wszak to urządzenie elektroniczne odtwarzające nagrania z informacjami i ciekawostkami na temat danego miasta lub regionu pozwala turyście na uniezależnienie się od tradycyjnego przewodnika (czy innych turystów) w trakcie zwiedzania i zapewnia mu pełną dowolność w zakresie poznawania danego miejsca – zwłaszcza tego co zobaczy i w jakim tempie.

Audioprzewodniki pojawiły się właśnie na Podlasiu i od początku listopada pomagają turystom indywidualnym (a także mieszkańcom, których autorzy nagrań również gorąco zachęcają do odkrywania w ten sposób swojego miasta) poznać atrakcje i zabytki Białegostoku. Pomysłodawcy zadbali przy tym o to, by przyjezdni nie zagubili się w obcym mieście i oprócz informacji na temat zabytków znalazły się dokładne wskazówki dotyczące sposobów dotarcia do popularnych w mieście miejsc.

Przewodniki dostępne są w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej.

Jeśli pomysł z audioprzewodnikami chwyci pomysłodawcy będą dołączać nagrania dotyczące kolejnych atrakcji. 

Urządzenia można wypożyczyć w atrakcyjnych cenach w Centrum Informacji Turystycznej, które mieści się w podbiałostockich Kurianach (przy drodze krajowej 19 w kierunku Białowieży). W Centrum można zasięgnąć porady dotyczącej oferty turystycznej Białegostoku, gmin Zabłudów, Hajnówka i Białowieża, nabyć przewodniki i mapy po regionie, a także skorzystać z usług tradycyjnych przewodników.

W plebiscycie na białostoczanina XX wieku wygrał lekarz, ...

Wystarczy pojechać na Podlasie, by zobaczyć drewniane wioski, ...

Sezon rowerowy i bociany mają coś wspólnego - ...

Pałac Branickich w Białymstoku jest zaliczany do najpiękniejszych ...

Mamy Państwu do zaoferowania zwiedzenie najstarszego w Polsce ...

W stolicy Podlasia wydano pierwszy skierowany dla małych ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/652/posluchaj-o-bialymstoku/