Góry Izerskie

Jakuszyce – na narty

Jeśli narty biegowe mają w Polsce stolicę, są nią zdecydowanie Jakuszyce. Ten ośrodek na granicy Karkonoszy i Gór Izerskich, to raj dla każdego, dla kogo jazda na nartach w dół to za mało.

Jakuszyce to najwyżej położona dzielnica Szklarskiej Poręby, gdzie zima czuje się tak świetnie, że często zostaje do późnej wiosny. Wszystko dzięki unikalnemu mikroklimatowi, który zapewnia tu grubą pokrywę śniegu, nawet jeśli gdzie indziej już kwitną pierwiosnki. Między innymi dzięki tym warunkom klimatycznym, Jakuszyce są idealnym gospodarzem imprez sportów zimowych, takich jak Bieg Piastów, najstarsza i największa w Polsce impreza narciarska, która przyciąga tłumy zawodników z kraju i ze świata. Tysiące narciarzy gotujących się do startu na Polanie Jakuszyckiej to imponujący widok, ale przebija go to, co dzieje się tu podczas Border Rush – jednego z najtrudniejszych europejskich wyścigów psich zaprzęgów, kiedy to polanę wypełniają rwące się do biegu malamuty, husky i samojedy.  

Jednak Jakuszyce to przede wszystkim narty biegowe. Tutejsze trasy biegowe zapewniają doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zarówno dla amatorów jak i wyczynowców. Dostępne są trasy o różnym stopniu trudności, o łącznej długości około 100 km. Większość tras położona jest w Górach Izerskich. Wszystkie trasy tworzą pętle w kształcie listka koniczyny i łączą się ze sobą, dając możliwość miksowania tras przejazdu lub wyboru z dostosowaniem do własnych potrzeb. Wstęp na trasy biegowe jest bezpłatny, a w Ośrodku Narciarstwa Biegowego „Jakuszyce” znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Będąc na trasie koniecznie należy wstąpić do przytulnego schroniska „Orle” mieszczącego się w zabytkowej leśniczówce lub zajść do „Chatki Górzystów” na słynne omlety z jagodami. Doskonałym sposobem na dostanie się do i z Jakuszyc jest Kolej Izerska kursująca na trasie  Jelenia Góra-Szklarska Poręba-Korenov (w Czechach), która zapewnia malownicze widoki zarówno miasta, jak i otaczających go szczytów.
Niezależnie czy chcesz szlifować swój styl łyżwowy czy zakładasz narty po raz pierwszy, Jakuszce, z gwarancją śniegu, świetnie przygotowanymi trasami i doskonałą sportową atmosferą, mają wszystkie składowe idealnego aktywnego zimowego wypoczynku.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(39) "Jakuszyce atrakcje zimowe w Jakuszycach" ["meta_desc"]=> string(98) "Jakuszyce - idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych - sprawdź dlaczego - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(42) "Narty w Polsce - wyciągi, ośrodki, trasy" ["author"]=> string(16) "Ewa Tomankiewicz" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.816586703834701665982720442116260528564453125) ["lng"]=> float(15.431613472935499231653011520393192768096923828125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Jakuszyce atrakcje zimowe w Jakuszycach

meta_keys:

meta_desc: Jakuszyce - idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych - sprawdź dlaczego - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Narty w Polsce - wyciągi, ośrodki, trasy

author: Ewa Tomankiewicz

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Jakuszyce atrakcje zimowe w Jakuszycach

meta_keys:

meta_desc: Jakuszyce - idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych - sprawdź dlaczego - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Ewa Tomankiewicz

meta_desc: Jakuszyce - idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych - sprawdź dlaczego - poleca veturo.pl