google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Coraz więcej szlaków konnych

Na turystycznej mapie Polski przybywa szlaków konnych. W połowie listopada 2014 r. uroczyście otwarto jeden z Beskidach. Wkrótce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pojawi się kolejny.

Coraz więcej szlaków konnych

jdj150 / Foter / CC BY

Miłośnicy jazdy konnej nie mogą narzekać na brak tras do uprawiania swojej ukochanej dyscypliny. Każdego roku powstaje kilka szlaków przeznaczonych do tego rodzaju turystyki. W ostatnim czasie do dyspozycji jeźdźców oddano trakt wiodący przez tereny Beskidu Żywieckiego.

Beskidzki Szlak Konny Tysięczników ma około 120 km i jego przejechanie zajmuje pięć dni. Dla zapewnienia wygody turystom trasa wiedzie w pobliżu schronisk (m.in. Przysłop, Wielka Racza, Przegibek), w których można skorzystać z noclegu. Ci, którzy nie chcą spędzać w siodle kilku dni mogą wybrać się na wycieczkę jednym wybranym odcinkiem szlaku.

Konne wyprawy organizowane są m.in. przez Ośrodek Górskiej Turystyki Jeździeckiej Luzak w Rycerce Górnej, w którym można wypożyczyć konie. Dzienny koszt wycieczki to 120 zł/os. Ośrodek organizuje wyprawy na koniach rasy huculskiej posiadających status konia turystycznego.

Wkrótce będzie można odbywać konne przejażdżki także po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Tam bowiem w początkach listopada oficjalnie zainaugurowano prace nad utworzeniem trasy. Trakt również będzie mieć około 120 km, prowadzić będzie przez tereny trzech gmin: Koziegłowy, Poraj oraz Żarki, w jednym punkcie zetknie się też z Transjurajskim Szlakiem Konnym.

Na trasie wiodącej przez najbardziej urokliwe zakątki Jury znajdzie się siedem punktów postojowych, m.in. w Starej Hucie, Gniazdowie, Wojsławicach, Masłońskich i Czatachowej, które usytuowane będą w pobliżu punktów widokowych i atrakcji turystycznych. Dodatkowo w Gniazdowie powstanie profesjonalny tor do przeprowadzania zawodów w konkurencji T.R.E.C. (zawody w pokonywaniu przeszkód w terenie).

Oprócz szlaku pomysłodawcy planują wydać mapy turystyczne z zaznaczoną trasą konną, przygotować stronę internetową zawierającą niezbędne informacje o trasie, wreszcie zrobić film promujący przedsięwzięcie.

Wyrusz na szerokie wody i przeżyj niezapomnianą przygodę ...

Wybierając się na wycieczkę w góry czasem zastanawiamy ...

Wystarczy pojechać na Podlasie, by zobaczyć drewniane wioski, ...

Dolina Bugu to niezwykle malownicza kraina, która może ...

Wędrówka Szlakiem Piastów to podróż w poszukiwaniu śladów ...

Odwiedzając Dolny Śląsk dobrze pamiętać o dwóch niezwykłych ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/690/coraz-wiecej-konnych-szlakow/