google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Hammamet - od willi do największego kurortu turystycznego

Wiadomości turystyczne

W latach 20. poprzedniego wieku pewien rumuński bogacz wybudował tu willę, w której urządzał przyjecia dla miłośników sztuki oraz znanych osobistości,  40 lat później było to miejsce spotkań awangardy, co przyczyniło się pobudzenia ruchu turystycznego w tych okolicach. Z czasem rozpoczęto budowę licznych hoteli, restauracji, barów, sklepów itd. tworząc największy kurort turystyczny w Tunezji.

Hammamet - od willi do największego kurortu turystycznegowielbłądy

Merlinx

Najnowszą i najnowocześniejszą częścią kurortu jest Yasmine, gdzie poza wysokiej klasy hotelami utrzymanych w stylu arabsko-mauretańskim, mieszczą się ośrodki SPA oferujące zabiegi balneo- i thalassoterapii. Jest tu również wiele centrów konferencyjnych. Ze względu na ogromne zaplecze rozrywkowe jest to idealne miejsce dla młodych ludzi. Znaleźć tu można pola golfowe, korty tenisowe, liczne wypożyczalnie i szkoły sportów wodnych, park rozrywki Fabiland, a także można odbyć loty spadochronowe. Miasto posiada duże zasoby zieleni, których utrzymanie przy tak wysokich temperaturach nie jest łatwe. Warto zobaczyć tutejszą Medynę z ok. 900 r. otoczoną murami, Wielki Meczet oraz fort. W starej części miasta również warto udać się na bazar, gdzie handluje się przyprawami, tkaninami, dywanami i pamiątkami.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Nabeul – miejscowość, która słynie szerokich piaszczystych plaż, rozbudowanej bazy hotelowej, warsztatów ceramiki, wspaniałych ogrodów i licznych rozrywek rodzinnych jak np. park wodny. Często organizowane są do niej wycieczki fakultatywne z oddalonego zaledwie o 17 km Hammametu.

Kiedy najlepiej lecieć do Hammamet?
Północna część Tunezji należy do klimatu śródziemnomorskiego i charakteryzuje się gorącymi i suchymi latami i nieco chłodniejszymi, wilgotnymi zimami. Bryza wiejąca od morza łagodzi w lecie skutki upału a różnica temperatur między dniem a nocą nie jest znacząca. Główny sezon turystyczny trwa nawet od marca do listopada, ale najlepsza pogoda panuje od czerwca do końca sierpnia. Potem zaczyna mocniej wiać i mogą wystąpić burze. Wybierając się na wycieczki w głąb lądu, zwłaszcza na tereny pustynne należy pamiętać o odpowiednim okryciu ciała gdyż w miarę wzrastania odległości od morza rośnie też temperatura i uciążliwość wysokiej temperatury. Poza tym warto w lipcu odwiedzić Hammamet ze względu na organizowany tu Yasmine Festiwal.

Gdzie i jakie pamiątki kupić w Hammamet?
Najlepiej kupować pamiątki na bazarach, gdyż poza większym wyborem niż w tradycyjnych sklepikach można jeszcze wytargować niższą cenę. Targowanie się jest w Tunezji tradycją, a ceny pierwotne są wyższe niż wartość towaru. Jednak przy dobrym targowaniu się można ją obniżyć nawet o połowę. Największym powodzeniem wśród pamiątek cieszą się ręcznie tkane dywany, szisze – czyli wodne fajki i ręka Fatimy – wisiorek przynoszący szczęście. Na targowisku można znaleźć wiele wyrobów skórzanych, które produkowane są z delikatnej, cielęcej skóry. Cenna pamiątką jest też róża pustyni – bryłka w kształcie róży powstała z wapnia, soli i piasku na skutek działania słońca, którą można dostać na wielu wycieczkach w głąb lądu. Ponadto w lipcu w Hammamet można wziąć udział w ciekawym wydarzeniu -Yasmine Hammamet Festival.

ak poruszać się po Hammamet?
Często jako środek lokomocji używa się louage – wieloosobowe taksówki, które zatrzymują się „na żądanie” na wyznaczonych przystankach. Jeżeli jednak wszystkie miejsca są zajęte taxi nie zatrzymuje się. Innym popularnym i dość tanim sposobem jest miejski autobus. Między miastami kursują pociągi i autobusy. Na miejscu można również niedrogo wypożyczyć auto i samemu udać się na zwiedzanie, jednak planując podróż na Saharę czy w tereny oddalone od większych miast dla własnego bezpieczeństwa warto zgłosić swoje plany na policję i powiadomić hotel o planowanej podróży i godzinie powrotu. Polskie prawo jazdy jest respektowane, ale poruszając się po Tunezji należy pamiętać, że przepisy drogowe traktowane są dość swobodnie i często zdarzają się wymuszenia czy jazda na czerwonym świetle. Piesi również nie stosują się do przepisów i przechodzą przez jezdnię w każdym miejscu, niekoniecznie do tego przeznaczonym.

Jakie plaże są w Hammamet?
Plaże są szerokie i charakteryzują się złotym, drobnym piaskiem i łagodnym zejściem do morza. Stanowią jedną z głównych atrakcji kraju i przyciągają turystów z całego świata. Są bezpłatne, a większość hoteli posiada swoje własne plaże, gdzie goście hotelowi przeważnie nie płacą za wypożyczanie leżaków czy parasoli. Istnieje możliwość korzystania z plaż przez gości spoza hotelu, jednak muszą oni liczyć się z koniecznością zapłaty za wypożyczenie leżaków lub parasoli.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

Udając się do Tunezji plaże są podstawowym miejscem ...

25 sierpnia br. największe polskie biuro podróży Nowa ...

Mahdia była areną wojen i zapleczem do podboju ...

Tunis -fascynujące miasto z piękną architekturą, urzekające swoją ...

W czwartek 28 kwietnia ruszają pierwsze w tym ...

https://veturo.pl/article/704/Hammamet/