google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie

W 2017 r. Warszawie przybędzie kolejne muzeum. Tym razem poświęcone naszemu narodowemu trunkowi – wódce.

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie

Nizio Design International

Polska znana jest w świecie z produkcji wysokiej produkcji wódek. Już za niecałe trzy lata będzie można poznać tradycje związane z produkcją tego trunku na ziemiach polskich, a także tajniki wyrobu alkoholu w nowo powstającym muzeum. Wszystko po to, by odwiedzający muzeum turyści, zwłaszcza obcokrajowcy dowiedzieli się jak długie tradycje ma gorzelnictwo w Polsce, jak silnie zakorzeniony jest ten alkohol w naszej kulturze, a przede wszystkim czym polska wódka odróżnia się od trunków produkowanych zagranicą.

Muzeum Polskiej Wódki ma mieć swoją siedzibę w dawnej Wytwórni Wódek „Koneser”, w której kiedyś wyrabiano m.in. Wódkę Wyborową i Luksusową. W charakterystycznym budynku wytwórni, zbudowanym z czerwonej cegły ma być – zgodnie ze współczesnymi  standardami – nowocześnie. - Wykorzystanie obiektów odzyskanych z dawnych gorzelni i destylarni, ich twórcze przekształcenie i recycling, a także zestawienie ze specjalnie zaprojektowanymi elementami scenograficznymi i zaawansowanymi formami multimedialnymi sprawią, że ekspozycja będzie miała unikatowy charakter – mówi Mirosław Nizio, architekt pracowni przygotowującej projekt muzeum.

W muzeum znajdzie się m. in. sala kinowa w kształcie kadzi oraz kilka sal tematycznych, w których odwiedzający będą mogli zobaczyć z jakich surowców wyrabia się wysokoprocentowy trunek i jak wyglądają poszczególne etapy produkcji alkoholu. W muzeum będzie można również poznać przepisy na wyrabiane kiedyś wódki i zobaczyć jak zmieniały się etykiety i butelki, do których alkohol był rozlewany.  

Aby uatrakcyjnić przekaz wystawę będzie można nie tylko zobaczyć, ale i poczuć. W muzeum ma się unosić charakterystyczny zapach towarzyszący destylacji alkoholu.

Muzeum Polskiej Wódki ma być częścią Centrum Praskiego Koneser, w którym swoje siedziby mieć będą biura, instytucje kulturalne i punkty gastronomiczne.

Szukasz pomysłu, jak w ciekawy sposób spędzić weekend? ...

Historia Polski robi niesamowite wrażenie zarówno na Polakach, ...

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla bliskiej osoby to spore ...

Spacerowanie to jedna z przyjemniejszych form poznawania miasta. ...

Kiedy przechadzamy się alejkami Łazienek Królewskich w Warszawie, ...

Park rozrywki Julinek jest największą tego typu atrakcją ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/709/muzeum-wodka-pachnace/