google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Warszawa - Projekt Enigma

Zostań asem polskiego wywiadu! Złam szyfr pozostawiony przez kryptografa Feliksa Terfera i odzyskaj tajne dokumenty. Wystarczy, że wejdziesz do jednego z pokoi zaprojektowanych przez twórców warszawskiego Projektu Enigma.

Warszawa - Projekt Enigma

Mat. prasowe

Projekt Enigma to coś więcej niż tylko zagadka - to dzieło mojego życia” – przyznaje tajemniczy kryptograf Feliks Terfer – patron warszawskiej gry typu escape game. Postać ta podobno opracowała wszystkie zagadki, które czekają na uczestników, a wcześniej współpracowała z poznańskimi matematykami przy odkodowywaniu Enigmy. Czy Feliks istnieje naprawdę i czy Projekt Enigma to jego dzieło? Trzeba sprawdzić to samemu (lub przeczytać wywiad z twórcami gry na Veturo.pl). Niezależnie od odpowiedzi na pytanie o Feliksa Terfera, pokoje, w których zamykane zostają drużyny istnieją. 45 minut i jedno zamknięte pomieszczenie pełne łamigłówek i ukrytych podpowiedzi – czy i ty podejmiesz wyzwanie?

Tym, co odróżnia Projekt Enigma od innych warszawskich gier tego typu jest historia, która stanowi tło. Przenosimy się do roku 1930 i wcielamy w rolę szpiegów. Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że wywiad potrzebuje naszej pomocy. Musimy rozwiązać szereg zagadek i rozkodować ukryte w pokojach szyfry, pozostawione przez Feliksa Terfera, by odzyskać ukryte tajne dokumenty. Historyczny moment, najważniejsze zadanie życia, a na to wszystko niecała godzina. Emocje rosną, adrenalina krąży we krwi, a czas ucieka.

W grze bierze udział drużyna, składająca się z dwóch, trzech lub czterech osób. Można zabrać przyjaciół, zrobić niespodziankę ukochanemu lub spędzić dzień z rodziną. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, czy językowych. Do wyboru mamy trzy pokoje o różnym stopniu trudności. W każdym czekają na nas inne zagadki i misja do przejścia. Poruszać będziemy się w scenerii z lat 30., która pobudzi wyobraźnię i sprawi, że prosta z pozoru gra, stanie się niezwykłą przygodą, połączoną z ciekawą lekcją historii.

W grę Projekt Enigma można zagrać w Warszawie. Pokoje zagadek znajdują się w samym centrum miasta przy ulicy Wspólnej 57/15. W zabawie może wziąć udział od 2 do 4 osób. Nie ma limitu wieku. Gra przeznaczona jest także dla cudzoziemców, którzy chcieliby poznać historię polskiego wywiadu. Bariera językowa nie stanowi problemu. Opłata za udział w grze wynosi 100 zł, niezależnie od liczby uczestników.

 

Szukasz pomysłu, jak w ciekawy sposób spędzić weekend? ...

Historia Polski robi niesamowite wrażenie zarówno na Polakach, ...

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla bliskiej osoby to spore ...

Spacerowanie to jedna z przyjemniejszych form poznawania miasta. ...

Kiedy przechadzamy się alejkami Łazienek Królewskich w Warszawie, ...

Park rozrywki Julinek jest największą tego typu atrakcją ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/713/warszawa_atrakcje_Projekt_Enigma/