google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Warszawa - Adventure Warsaw

Proponowane przez przewodników wycieczki po Warszawie wydają się nudne? Zaproś na zwiedzanie stolicy Adventur Warsaw i zakochaj się w mieście pełnym tajemnic i historii.

Warszawa - Adventure Warsawwarszawski przewodnik

Mat. prasowe

 

Wydawać by się mogło, że dla przewodników z Adventure Warsaw, przemierzających stolicę Nysą nie ma rzeczy niemożliwych. Zaprowadzą w nietypowe miejsca z klimatem, opowiedzą ciekawostki o znanych lub nieznanych zabytkach, zapewnią dawkę adrenaliny podczas rozrywkowych wieczorów w Warszawie, zorganizują grę miejską w stylu Barei lub wieczór kawalerski w klimacie PRL-u. Od 2009 roku grupka ludzi z głowami pełnymi pomysłów i miłością do warszawy w sercach zaraża optymizmem i sprawia, że do stolicy chce się wracać. Może tym razem na kolejną wyprawę ich zabytkowym autem?

Dajmy się więc porwać na Warszawską Przygodę, podczas której zwiedzimy stolicę kultowym samochodem – Nysa 522. Pierwszym punktem wycieczki będzie Plac Grzybowskiego, skąd wyruszamy dalej, by poznać ulicę warszawskiego Getta, wytropić ślady przedwojennego miasta i docenić kontrastową, socjalistyczną i nowoczesna architekturę zabudowań. Najważniejsze będą miejsca, gdzie czas się zatrzymał: kamieniczki, kapliczki w bramach, budynki noszące wojenne rany w postaci śladów po kulach. Przewodnicy odkryją przed nami niejedną tajemnicę stolicy, np. nikomu nieznany Pałac w bramie. Stąd pojedziemy dalej, by wylądować na Placu Konstytucji i zwiedzić Pałac Kultury i Nauki. Na koniec Nyska zabierze nas na Pragę: do Konesera, na ulicę Ząbkowską i Brzeską oraz do miejsca, gdzie kiedyś można było kupić wszystko – na Bazar Różyckiego. Wycieczkę zakończy wizyta w muzeum Czar PRL, czyli miejsca, które zabierze nas do M2 z epoki PRL-u. Lunch zjemy w barze mlecznym. Podobno serwowane są tu najlepsze pierogi w Warszawie.

Jeśli interesuje cię epoka polskiego socjalizmu, wybierz się na wycieczkę Czar PRL, podczas której zwiedzisz nie tylko muzeum, ale także: Plac Konstytucji, Dom Partii i wnętrza Pałacu Kultury i Nauki. Do epoki sprzed około 30 lat przeniesie cię także Wieczór PRL – spacer połączony z gra miejską. Z przewodnikami Adventure Warsaw odwiedzisz symbole socjalizmu i najlepsze bary. Do wykonania będziesz miał także szereg tematycznych zadań, np. odczytanie przemówienia Gomółki z trybuny honorowej lub wymianę kartek na cukier w barze. Do wszystkich tych miejsc zawiezie cię zabytkowa Nysa.

Wolisz zwiedzać miasto sam lub z drugą połówką? Skorzystaj z pomocnej dłoni Twojego Prywatnego Anioła, który postara się, abyś pokochał Warszawę i zobaczył to, co cie interesuje. Trasa wycieczki zostanie dobrana indywidualnie. Znajdzie się także coś dla tych, którzy chcieliby dzielić się wrażeniami ze znajomymi. Przejedźcie miasto wzdłuż i wszerz w autobusie „Ogórku” lub  przedwojennym tramwaju. Popłyńcie w rejs po Wiśle lub wybierzcie się na spacer z niespodziankami. Czekać będzie na ciebie warszawski cwaniak, patrol milicji, który skontroluje dokumenty i zaprzyjaźniona pani Halinka, serwująca lokalny specjał.

 

Szukasz pomysłu, jak w ciekawy sposób spędzić weekend? ...

Historia Polski robi niesamowite wrażenie zarówno na Polakach, ...

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla bliskiej osoby to spore ...

Spacerowanie to jedna z przyjemniejszych form poznawania miasta. ...

Kiedy przechadzamy się alejkami Łazienek Królewskich w Warszawie, ...

Park rozrywki Julinek jest największą tego typu atrakcją ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/715/przewodnik-po-warszawie-Adventure-Warsaw/